top of page

Kaiju No. 8 Birinci Sezonundaki En Büyük 10 Olay Örgüsü

Kaiju No. 8, 2024'ün en iyi yeni animelerinden biri. Sürükleyici karakterleri, sürükleyici bir konusu ve onu sonsuza dek izlenebilir kılan birkaç kapsamlı gizemi var. Kaiju no. 8 ayrıca hiçbir hayranın tahmin edemediği inanılmaz dönüşlerle dolu.

1. Sezon izleyicilere yayın boyunca oldukça büyük dönüşler sunuyor. Her biri hikayeyi daha ilgi çekici hale getirmek için yükseltiyor. Ayrıca, her bölümün gerilimini artırıyor. En büyük olay örgüsü dönüşleri, hikayenin bilgisine katkıda bulunan veya bir karakteri geliştirmeye yardımcı olan şeylerdir. Kaiju No. 8'in 1. Sezonunda birçok ince dönüş var , ancak bunlar en iyileri.

.

Kafka Bir Kaiju'dur

Kafka Martılardır No. 8

Mevsim

Bölüm

Bölüm Adı

IMDb Puanı

1

1

"Kaiju Olan Adam"

8.2/10

 • Kafka köri ve alkolü sever.

 • Kafka'nın Kaiju formu onun meme uçlarından işemesine neden oluyor.

Kafka çocukluğundan beri tüm Kaijulara karşı bir kan davası ant içmiştir. Hatta arkadaşlarıyla Savunma Kuvvetleri Subayı olsalardı ne yapacaklarını pratik etmek için tatbikatlar bile yapardı. Kafka büyüdü ve başlangıçta Savunma Kuvvetlerine giremedi, ancak sonunda bir öğrenci olarak bir yerle ödüllendirildi. Yine de eğitim sırasında yaralandıktan sonra, Kafka hastanede iyileşirken küçük bir Kaiju Kafka'nın vücuduna doğru yol alır. Kafka, Kafka'nın kendisinin de bir Kaiju olduğu ortaya çıkana kadar parazite karşı mücadele eder .

Dönüşümünden ve arkadaşı Reno Ichikawa'nın tepkisinden korkan Kafka, hastane odasında çırpınmaya başlar. Duvarı kırar ve kendisi ve Ichikawa kaçmadan önce başka bir hastayı korkutur. Sonraki birkaç dakika Kafka'nın yeni bedenini anlamaya çalışırken ve aynı zamanda bir Kaiju olmanın şokuyla başa çıkarken kaçmasıyla geçer. Kahramanın canavarlardan biri olması, bir shonen anime için cesur bir değişikliktir.

Kafka Kendini Yararlı Hale Getiriyor

Kafka'nın İçeriden Bilgisi Var

Mevsim

Bölüm

Bölüm Adı

IMDb Puanı

1

3

"İntikam Maçı"

7.8/10

 • Kafka'nın isminin Dönüşüm'ün yazarı Franz Kafka'ya bir gönderme olduğu söylenebilir.

 • Dönüşüm'ün başkahramanı da Kafka Hibino gibi bir yaratığa (böcek) dönüşür ve yeni formuyla mücadele eder.

Kafka'nın Savunma Gücü'nün bir parçası olma hayali gerçekleştiğinde, hala akranlarının çok gerisinde kaldığını görür. Ancak, Fiziksel Muayene sırasında Kafka, sonuçta bir işe yaradığını fark eder. Tüfeğini bir kenara atar ve ihtiyacı olan bazı yoldaşlarına yaklaşır.

Kaiju'lara ateş etmek yerine, Kafka onları şaşırtmak için bir sersemletme bombası atar. Monster Sweeper ile yaptığı çalışma nedeniyle Kafka, savaştıkları Kaiju'yu tanır ve bu özel Kaiju'nun daha yüksek bir duyma yeteneğine sahip olduğunu hatırlar. Sersemletme bombası, Kaiju'yu diğer askerlerin onu alt edebileceği kadar sersemleten yüksek bir ses çıkarır. Kafka insan formunda bir savaşçı değildir, ancak böyle stresli bir zamanda bu kadar becerikli olması şaşırtıcıdır.

Kafka Sadece %1 Serbest Bırakılan Savaş Gücüne Ulaşır

Kafka, Herhangi Bir Savunma Kuvvetleri Subayının En Düşük Puanına Sahip

Mevsim

Bölüm

Bölüm Adı

IMDb Puanı

1

3

"İntikam Maçı"

7.8/10

 • Kafka'nın Kaiju Metaneti 9.8'dir.

 • Kafka 32 yaşında.

32 yaşında olan Kafka, diğer Savunma Kuvvetleri acemileri kadar çevik olmadığının farkındadır. Yine de, hiçbir şekilde zayıf değildir. Kafka, Kaiju temizliğinde çalışarak kas geliştirmiştir. Bu nedenle, ilk kez bir Savaş Kıyafeti denediğinde, en azından biraz iyi bir puan alacağını varsayar. Ne yazık ki, daha fazla yanılmış olamazdı.

Kafka, Combat Suit'inin gücünün hiçbir kısmını kullanamayarak %0 Serbest Bırakılmış Muharebe Gücü elde eder. Kafka, tek bir yüzdeyi bile başaramadığı için yıkılır ( Soshiro Hoshina bunu sonsuz derecede komik bulsa da). Bunun neden olduğuna dair hala somut bir cevap yok, ancak birçok kişi bunun Kafka'nın bir Kaiju olmasından kaynaklandığını düşünüyor. Sonunda %1 çıktıya ulaşır, ancak diğer herkesle karşılaştırıldığında hala çok azdır. Kafka o kadar çok başarısız oldu ki, özellikle de bir shonen kahramanı olduğu için, tekrar başarısız olmasını görmek gerçekten şaşırtıcıydı.

Kafka Kikoru'ya Kendini Açıklıyor

Kafka, Kikoru'yu Gizliliğe Yemin Ettiriyor

Mevsim

Bölüm

Bölüm Adı

IMDb Puanı

1

4

"Metanet 9.8"

8.8/10

 • Kafka, Savunma Kuvvetleri'ne katılmadan önce sigarayı bıraktı.

 • Kikoru büyük köpekleri sever.

Saha sınavı Kafka için pek iyi gitmiyor. Kaiju'ya vuramıyor gibi görünüyor. Ayrıca yoldaşları için bir yük gibi hissediyor, onu yenmekten veya parçalanmaktan kurtarmak zorundalar. Ancak, Kikoru Shinomiya'nın başının dertte olduğunu öğrendiğinde, Kafka yardım etmesi gerektiğini biliyor.

Kafka, Kikoru'nun Kaiju No. 9 adlı başka bir Kaiju ile karşılaştığını görür. Kafka Kaiju formunu açığa çıkarır ve Kaiju No. 9'u hiç düşünmeden ezer. Ne yazık ki, kendisini Kikoru'ya da gösterir ve ona mutlak bir gizlilik yemini ettirir. Kikoru kabul eder ve hatta yarı Kaiju'ya onu kurtardığı için teşekkür eder.

Kafka Saha Sınavında Başarısız Oldu

Kafka Bir Kadet Oluyor

Mevsim

Bölüm

Bölüm Adı

IMDb Puanı

1

5

"Katılmak!"

7.6/10

 • Kafka'nın doğum günü 5 Ağustos'tur.

 • Kafka, Savunma Kuvvetleri'nin gördüğü en zayıf Subay ve en güçlü Kaiju'dur.

Kafka her zaman Savunma Kuvvetleri'nde olmayı hayal etmiştir. Geçmişte birkaç kez başarısız olmuştur, ancak şu anki girişiminden emindir. Acınası Serbest Bırakılmış Muharebe Gücü puanına rağmen, saha sınavına girer ve sonuçlarından oldukça memnundur. Ne yazık ki, Kafka sonunda başarısız olur.

Kafka, Savunma Kuvvetleri hayalinin sonu olduğunu bildiği için kalbi kırıktır. Ancak, Yardımcı Yüzbaşı Soshiro Hoshina'nın onu sevmesi onun için şanslıdır. Hoshina, Kafka'yı Savunma Kuvvetleri'ne kişisel öğrencisi olarak kabul etmeyi kabul eder. Kafka hemen kabul eder. Beklediğinden daha düşük bir rütbe olsa bile, takımda olmaktan mutluluk duyar. Kafka, bir shonen kahramanı için çok başarısız görünüyor, ancak bu onun kimliğinin bir parçasıdır. Düşündüğünden daha da güçlü hale geldiği için karakter gelişimi için önemlidir.

Kaiju No. 9 Konuşabilir

Kaiju No. 9, Kaiju'ların Evrimleştiğinin Bir İşareti Olabilir

Mevsim

Bölüm

Bölüm Adı

IMDb Puanı

1

4

"Metanet 9.8"

8.8/10

 • Hiroyuki Yoshino, Kaiju No. 9'un Japonca seslendirme sanatçısıdır.

 • Alejandro Saab, Kaiju No. 9'un İngilizce Dublaj sesidir.

Kaiju No. 8 evreninde birçok Tanımlanmış Kaiju tehdidi olmuştur . Ancak hiçbiri Kaiju No. 9 kadar tehdit edici olmamıştır. Seyirciler başlarda onun gizlenme yeteneğinden korkarlar ve bu da herkesi şüpheli gösterir. Ancak Kaiju No. 9'un konuşabilmesi Savunma Kuvvetleri'nde ilk şok dalgalarını gerçekten gönderen şeydir.

Tanımlanmış bir Kaiju ne kadar güçlü veya gelişmiş olursa olsun, No. 9'dan önceki hiçbir Kaiju konuşamazdı. Bu yetenek çok korkutucudur, sadece konuşan bir Kaiju'nun bir kabustan çıkmış gibi görünmesi nedeniyle değil, aynı zamanda Kaiju'ların evrimleştiğini ima etmesi nedeniyle de. Eğer durum buysa, Savunma Gücü'nün elinde çok daha büyük bir sorun var demektir. Kaiju No. 9'un konuşması, Savunma Gücü'nü bilinmeyenden korkarak paniğe sürükler.

Kaiju No. 9 Monster Sweeper İçin Çalışıyor

Kaiju No. 9 İnsanları Kılık Değiştirmek İçin Kullanabilir

Mevsim

Bölüm

Bölüm Adı

IMDb Puanı

1

4

"Metanet 9.8"

8.8/10

 • Kaiju No. 9'un tasarımı istiridye mantarından esinlenilerek yapılmıştır.

 • Kaiju No. 9'un karakteri Pacific Rim'deki Slattern'den esinlenilmiştir .

Kafka ve Ichikawa, Savunma Kuvvetleri Görevlisi olmak için Monster Sweeper'dan ayrıldıktan sonra, Monster Sweeper, Inc. yeni elemanlar işe almak zorunda kalır. Sonunda en azından bir rolü doldurmak için Takemichi Hotaka'yı bulurlar. Ancak, Monster Sweeper ekibi en yeni işe aldıkları elemanda bir tuhaflık olduğunu düşünmeden edemez. Seyirciler, Kaiju No. 9'un bir banyoda telefonla konuştuğunu ve daha sonra bir insana dönüşüp Monster Sweeper ekibinin geri kalanına katıldığını gördüklerinde Monster Sweeper'ın yeni elemanı hakkında ilk ipucunu alırlar.

Gerçek şu ki Kaiju No. 9, insanların Kaiju hakkında zaten bildikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Takemichi Hotaka adlı bir adamın bedenini giyiyor. Kimliği daha sonra bir savaş sırasında Ichikawa ve Furuhashi tarafından bir saniyeliğine kılık değiştirme hatası gördüklerinde ortaya çıkar. Hikayenin bu noktasında, başka hiçbir Kaiju (Kafka dışında) kendini insana dönüştüremez, bu da günlük yaşamda etrafta dolaşan kaç Kaiju olabileceği konusunda büyük sonuçlara yol açar.

Mina, Kafka'nın Kaiju Olmasından Kızgın Değil

Mina, Kafka'ya Gelecekte İyi Dileklerde Bulundu

Mevsim

Bölüm

Bölüm Adı

IMDb Puanı

1

11

"Kaiju No. 8 Yakalandı"

9.1/10

 • Mina çocukluğundan beri kurutulmuş mürekkep balığını çok seviyor.

 • Mina ayrıca hamamdan da hoşlanıyor.

Kafka'nın Kaiju No. 8 olduğu ortaya çıktıktan sonra, birçok kişi Üçüncü Tümen askerlerinin -özellikle Mina'nın- ondan nefret edeceğini düşünürdü. Sonuçta, Kaiju'lar binlerce yıl boyunca milyonlarca ölümden sorumludur. Birçok kişi Kaiju saldırılarında arkadaşlarını ve sevdiklerini kaybetmiştir. Bu nedenle, Mina'nın Kafka'nın durumuyla çoğunlukla sakin olduğunu keşfetmek şaşırtıcıdır.

Mina ve Kafka uzun zamandır arkadaşlardır. Ancak Mina, yıllar önce verdikleri sözden beri Kaiju'yu öldürmekten başka bir şey düşünmemiştir. Kafka bile asla gelmeyecek bir azarlamaya hazırlanır. Mina sadece anlamak ister ve Kafka'nın iyi olmasını umar. Ona yargılamanın kendisine düşmediğini, ancak yakalanmasının bir sonraki aşamasında ona şans dilediğini söyler. Mina'nın açıklaması izleyicileri şaşkına çevirir, ancak sözleri aynı zamanda Kafka'nın Savunma Kuvvetleri'ndeki geleceği için umut olabileceğini de gösterir.

Kafka'nın Kaiju Özü Var

Kafka Düşündüğü Kadar İnsan Değilmiş

Mevsim

Bölüm

Bölüm Adı

IMDb Puanı

1

12

"Kafka Hibino"

8.7/10

 • Japonca Dublaj'da Kafka'ya Masaya Fukunishi ses veriyor.

 • Kafka'ya İngilizce Dublaj'da Nazeeh Tarsha ses veriyor.


Kafka yakalandıktan sonra, Genel Müdür Isao Shinomiya ve Savunma Kuvvetleri'ndeki diğer üst düzey kişiler tarafından değerlendirilmek üzere Birinci Bölüm'e gönderilir . Isao, testlerden geçerek ve Isao'ya karşı savaşarak insanlığını kanıtlamaya çalışırken, daha sonra Kafka'ya artık bir kalbi olmadığını, bunun yerine bir Kaiju çekirdeği olduğunu söyler.

Kafka'nın Kaiju olmasının sebebinin bedenine giren biri olduğunu düşünürsek, Kafka sandığı kadar insan olmadığını öğrenince şaşkına döner. Kaiju çekirdeğine sahip olduğu haberi onu ve izleyicileri şaşkına çevirir. Bu tek an yüzünden pek çok yeni soru ortaya çıkar. Kafka ve Savunma Gücü'nün geri kalanı gibi, hayranlar da Kafka'nın başına neler geldiğini ve onun tamamen Kaiju'ya dönüşme sürecini merak ediyor.

Kafka Kendini Herkese Açıyor

Kafka Tutuklandı

Mevsim

Bölüm

Bölüm Adı

IMDb Puanı

1

10

"Sır Açığa Çıktı"

9.4/10

 • İlk popülerlik anketinde Kafka 4. sırada yer aldı.

 • Kafka'nın Kaiju formu 8. sırada yer aldı.

Üçüncü Tümen Kaiju tarafından kuşatıldığında, askerler tüm Daikaiju, Honju ve iki Tanımlanmış Kaiju ile savaşmakta zorlanırlar. Hatta Yardımcı Yüzbaşı Soshiro Hoshina bile Kaiju No. 10'un elinde neredeyse yok olur. Neyse ki Kikoru Shinomiya ve Yüzbaşı Mina Ashiro'dan kurtulur, ancak bu yeterli değildir. Büyük bir Kaiju kabarcığı bir araya gelerek neredeyse patlayacak bir Kaiju bombası oluşturur. Savunma Kuvvetleri yıkıcı leke hakkında hiçbir şey yapamayacak kadar çaresiz hisseder. O anda fark etmedikleri şey, kollarında bir numara daha olduğudur.

Reno Ichikawa ve Kikoru Shinomiya'nın haykırışlarını tamamen görmezden gelen Kafka, bombaya doğru koşar ve insan görünümünden sıyrılıp tamamen Kaiju No. 8 olur. Bombayı gökyüzüne o kadar uzağa fırlatmayı başarır ki hasarın çoğunu hafifletir. Ne yazık ki bunu yaparken tüm Üçüncü Bölüm'e Kaiju No. 8 olduğunu açıklar. Normalde, bir kahramanın Kafka kadar büyük bir sırrı olduğunda, bunu birkaç sezon boyunca saklamaya eğilimlidirler. Ancak, Kafka'nın kimliği 1. Sezon bölümünde gösterilir. Üçüncü Bölüm haklı olarak şok olur ve kafası karışır ve Mina, Kafka'yı Kaiju olduğu için tutuklar.

1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page