top of page

Köylüler İçin Su Nasıl Elde Edilir?

Bu kılavuzda, Ortaçağ Hanedanlığı'nda Köylüler için Suyun nasıl elde edileceğini ve nasıl yenilenebilir ve otomatik bir su kaynağı yapabileceğinizi anlatacağız .Medieval Dynasty sadece bir hayatta kalma oyunu değil, aynı zamanda bir köy inşa etme oyunu. Köylüleriniz için evler inşa etmenin yanı sıra, onlara Tarım yoluyla Yiyecek ve çeşitli kaynaklardan Su da sağlamanız gerekecektir. Bu kılavuzda size Halkınızın Su ihtiyacını nasıl karşılayacağınızı anlatacağız!


Ortaçağ Hanedanlığında Köylüler İçin Su Almanın En Hızlı Yolu

Ortaçağ Hanedanlığı'nda Köylüler için Su elde etmenin en hızlı yolu, Yaz aylarında olgun Meyveleri toplamaktır. Olgun Meyveleri Yiyecek Deponuza yerleştirmek, Köylülerinize Su sağlamak anlamına gelecektir.


İlkbaharda bulabileceğiniz Olgunlaşmamış Meyveler olumsuz durum etkilerine neden olabilir, bu nedenle bunları Yiyecek Deponuza koymaktan kaçınmak isteyeceksiniz. Ne yazık ki, Meyveleri Su kaynağınız olarak kullanmak uzun vadede gerçekten sürdürülebilir değildir; Su ihtiyacınızın karşılandığından emin olmak için onları toplamak için çok fazla zaman harcarsınız.


Yaz değilse, Orta Çağ Hanedanlığı'ndaki Köylüler için herhangi bir Mevsimde Su almanın en hızlı yolu Kovalarla dolu Kuyuları kullanmaktır. Bunu hızlı bir şekilde nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:


Bir Odunluk inşa edin .

Bir Atölye Oluşturun.

Bir Yiyecek Deposu inşa edin.

Kaynak Depolama Alanı Oluşturun

Bir Kuyu inşa edin.

Günlükleri toplamak için Ağaçları kesin.

Odunluktaki Kütükleri Kalaslara Dönüştürün. 1 Kütük 2 Kalas yapar.

Atölyede Kovalar Üretin . 2 Kalas 1 Kova yapar.

Kuyudaki Kovayı Doldurun.

Su Kovasını Yiyecek Deposuna yerleştirin.


Yiyecek Deposuna konulan Kova Su, Köylülerinizin Su ihtiyacını karşılayacaktır. Kovalar boşaldığında, Dayanıklılığı azaltılmış olarak Kaynak Deposuna geri gönderilirler (sonunda kırılıncaya kadar).


Yenilenebilir, Otomatik Su Kaynağı Nasıl Elde Edilir

Köyünüzü kurduktan ve orada yaşayan birkaç Köylüye sahip olduğunuzda, Köylüleri doğru Binalara atayarak Su toplama sürecini otomatikleştirebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:


Gerekli Binalar

Köyünde aşağıdakileri inşa et:

4 Köylüye Konut (En Az)

Odunluk

Atölye

Gıda depolama

Kaynak Depolama

Kuyu


İşçileri Atayın

İşçileri şu Binalardaki şu işlere atayın:


1 Odunluktaki Oduncu, Kütük toplamak için

1 Odunluktaki Oduncu, zamanının %50'sini Kütük toplayarak ve %50'sini Kalas yaparak harcıyor

Atölyede Kova Yapacak 1 Zanaatkar


Kovaları kullanarak Suyu toplamak ve depolamak için Kuyuda 1 Su Taşıyıcı

Tüm bunlar şu şekilde işliyor: Kaynak Deposu kaynakları (Odun, Taş ve Deri gibi) depolar ve Yiyecek Deposu Yiyecek ve Suyu depolar. Odunluk'a atanan işçiler Ağaçlardan Odun toplayabilir veya Kalas yapabilir. Daha sonra kalaslar Odunlukta Kova Yapmak için kullanılabilir ve bu Kovalar daha sonra Kuyuya atanan bir işçi tarafından Su ile doldurulmak üzere alınır.


Doldurulan Kovalar daha sonra Su Taşıyıcısı tarafından Yiyecek Deposuna yerleştirilecektir. Boşaltıldıktan sonra Kaynak Deposuna taşınacaklar ve döngü yeniden başlayacak. Köylülerinizdeki çalışma yüzdelerini ayarlayarak süreçte ince ayar yapmanız gerekebilir, ancak bu, Köylülerinizin ihtiyaç duydukları tüm Suya sahip olmalarını sağlamanın en sürdürülebilir yoludur.


Sürecin arkasındaki temel fikir budur, ancak şehrinizde daha fazla İnsan yaşayana kadar bu tam anlamıyla otomatik ve sürdürülebilir olmayacaktır . Binalar çürüyecek, İnsanlar ölecek ve ara sıra uğraşmak zorunda kalacağınız başka sorunlar da olacak. Yine de Köylüleriniz işin çoğunu halledebilmelidir.


Ortaçağ Hanedanlığı'ndaki Köylüler için Suyun nasıl elde edileceğine dair rehberimizin sonu bu.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page