top of page

Jujutsu Kaisen: Yuji'nin Kan Patlayan Güçleri, Açıklandı

Yuji, JJK'de kan patlatma güçlerini kullanır.  • Yuji Itadori, Sukuna'ya karşı mücadelesinde inanılmaz bir potansiyel sergiliyor, güçlü yetenekler ve hatta kan manipülasyonu becerileri sergiliyor.

  • Choso ile olan bağlantısı, Yuji'nin Sukuna'ya karşı mücadelesinde ortaya çıkan, muhtemelen Kan Manipülasyonu ile ilgili daha derin bir güce işaret ediyor.

  • Yuji'nin kanı manipüle etme yeteneği, potansiyel bir Kan Etki Alanı tezahürüne yol açabilecek ve daha da büyük bir güç sergileyebilecek tehlikeli bir güçtür.


Yuji Itadori, günümüzün en güçlü büyücülerinden biridir ve henüz Yuta gibi diğer güçlü bireylerin seviyesinde olmasa da Yuji'nin oldukça büyük bir potansiyele sahip olduğu açıktır. Hayranlar, Sukuna'ya karşı verdiği mücadelede Yuji'yi, Lanetlerin Kralı'na bile hasar verebilecek kadar güçlü olduğunu kanıtlayan yeteneklerinin zirvesinde görme şansını yakaladı.


Bu, serinin kahramanı için çok etkileyici bir başarı ve kesinlikle daha fazlası da gelecek. Yuji'nin Sukuna'ya karşı gösterdiği en ilginç yeteneklerden biri kanı manipüle etme gücüdür. Hayranların bildiği gibi bu, Yuji'nin şu anda uyandırmış olabileceği lanetli Kan Manipülasyonu tekniğiyle çok iyi bağlantılı.


Yuji ve Choso'nun BağlantısıHayranlar Yuji ve Choso'nun bir bağ paylaştığını biliyor. Bu bağlantı dizide zaten birçok kez açıkça ortaya konmuştur. Aslında Choso ve Yuji de bunun farkındadır ve birbirlerini kardeş olarak görürler. Hayranların bildiği gibi Choso, lanetli bir ruh ile bir insan arasındaki çiftleşme eylemiyle yaratılan lanetli bir rahim ölüm tablosudur. O sırada Noritoshi Kamo'nun bedeninde olan Kenjaku, Choso'nun bir parçası ve bu ona Kan Manipülasyonunu kullanma yeteneği veriyor. Benzer şekilde Itadori de Kenjaku'dan doğdu ve bu bağlantı sayesinde kan manipülasyonu güçlerine sahip olması tamamen mümkün.


Bu büyük ölçüde sadece bir fikir olsa da, Culling Game yayında bu fikrin doğruluğu kanıtlanmış görünüyor. Yuji, kanı manipüle etme yeteneğini artık birden fazla kez gösterdi. Sukuna'ya karşı mücadele başladığında ve Yuji, Higuruma ile birlikte savaşırken, uzaktan kan akışı atma yeteneğini sergiledi. Hayranların bildiği gibi bu yeteneğe Delici Kan adı veriliyor. Bu, kanı inanılmaz derecede yüksek bir hızda fırlatan, lanetli enerjiyle güçlendirilmiş olsalar bile hedefleri delip geçmesini sağlayan oldukça güçlü bir yetenektir. Yuji, Sukuna'ya uzaktan atış yaptı ancak Lanetlerin Kralı bunun Choso'nun işi olduğunu düşündü. Elbette o sırada Choso yakınlarda değildi ve o zamandan beri savaşta görünmedi. Bu açıkça Itadori'nin işiydi, ancak ekran dışı olduğu göz önüne alındığında, pek çok hayran Yuji'nin bunu gerçekten başarabileceği fikrine inanmadı.


Yuji'nin Kan Manipülasyonu YeteneğiAçıkçası, Yuji Kan Manipülasyonu yeteneğine sahip. Hayranların ona bu yeteneği kazandığına dair ilk ipucu, kardeşiyle antrenman yaparken geldi. Yuji, öğrenmeye çalışırken Choso'nun o kadar iyi bir öğretmen olmadığını söyledi. Daha sonra hayranların kendisinin Kan Manipülasyonu ustası olduğunu bildiği Noritoshi Kamo'dan yardım istedi. Yuji'nin edinebileceği Kan Manipülasyonu yeteneği dışında Choso ve Kamo arasında ortak hiçbir şey yoktur. Yuji'nin bu yeteneği nasıl kazanabileceği konusunda hayranlar henüz emin değil. Yuji kalan kardeşleri yamyamlaştırmış olabilir ya da bu yeteneğe doğuştan sahipmiş olabilir.


Yazarın sunduğu açıklama ne olursa olsun, hayranlar Yuji'nin onlarla belirli bir nedenden dolayı eğitim aldığından eminler ve bu da muhtemelen Kan Manipülasyonu ile ilgilidir. Tabii ki, daha önce de belirtildiği gibi, Yuji daha sonra Sukuna'ya karşı mücadelede Kan Manipülasyonunu kullandı ve bunun sonucunda çok kanaması ancak tamamen ölmemesi de bunun bir ipucu. Elbette bu aynı zamanda Tersine Lanetli Tekniği'ne de bağlanabilir. Ancak Yuji'nin kan manipülasyonu üzerinde de kontrole sahip olduğu varsayılırsa kan kaybı onun için artık o kadar da sorun olmazdı.


Yuji'nin Kan PatlamasıSukuna'ya karşı mücadelede Yuji, kanın manipülasyonu etrafında dönen daha fazla yetenek kullanmaya devam etti. Hayranlar, Yuta'nın etki alanında ikilinin , Etki Alanı Genişletmesinin kesin vuruş etkisinden kendisini engellemek için İçi Boş Hasır Sepeti ve diğer yetenekleri korumaya çalışan Curses Kralı ile çarpıştığını gördü.


Açıkçası bu teknik uzun süre işe yaramayacaktı ve bir fırsat ortaya çıkar çıkmaz Yuji bunu iki eliyle değerlendirdi. Yuji çok akıllıca bir taktik kullandı; Lanetlerin Kralı tarafından yumruklandığında doğrudan yüzüne kan tükürdü ve tekmelendiğinde ise kanın uzaktan patlamasına neden oldu. Bu açıkça Kan Manipülasyonuna genellikle erişebildiğinin bir işaretiydi.


Kanı bu şekilde manipüle edebilmek, Kamo Klanı üyelerine veya Ölüm Resimlerine, özellikle de Choso'ya ait bir yetenektir. Yuji'nin artık bu yeteneğe sahip olması aynı zamanda genel olarak Kan Manipülasyonunu kullanabileceğini de ima ediyor gibi görünüyor. Lanetlerin Kralı Sukuna bile Yuji'nin Kan Manipülasyonu gücüyle kendisine zarar verebilmesi karşısında şok olmuştu. Yuji yüzüne kan tükürdüğünde Sukuna kanın patlamasını beklemiyordu. Ancak Yuji onu patlattığında yüzünün sağ tarafı yüzeysel olarak tamamen yok oldu, gözü ve yanaklarının derisi de yok oldu.


Yuji Kan Alanı Gösterebilir mi?Hayranların Yuji'nin JJK'deki kanı manipüle etme gücüne sahip olduğunu görmesi açık . Bu onun çok iyi kullanabileceği oldukça tehlikeli bir yetenek, ancak yazar bu güçleri kullanmaya gelince şimdiye kadar sadece yüzeysel bir şey yapmış. Yuji'nin sunabileceği çok daha fazlası var ve hayranların sadece arkalarına yaslanıp Sukuna'ya karşı mücadele devam ederken onun yeni güç seviyelerine ulaşmasını izlemeleri gerekiyor . Yuji, World Splitting Dismantle'ın çarpması nedeniyle şimdilik hizmet dışı. Savaşa geri döndüğünde hayranlar onun tekrar Kan Manipülasyonuna dönmesini ve inanılmaz güçlerini kullanmasını beklemelidir.


Elbette hayranların zaten bildiği gibi, JJK dünyasındaki lanetli tekniklerin zirvesi alan adı genişletmedir. Şu ana kadar hayranlar Kan Manipülasyonu lanetli tekniğiyle ilgili bir alan adı genişletmesi görmediler. Belki de Yuji, gerçekten bir kan alanı ortaya çıkaran ve Sukuna'yı içeride hapseden ilk kişi olacak. Yuji , kan etki alanı içerisinde büyük ihtimalle pek çok inanılmaz güç kazanacak ve bunları daha sonra Lanetler Kralı'nın işini bitirmek için kullanabilecektir. Bir kan alanının potansiyeli kesinlikle inanılmaz ve serinin kahramanının bu inanılmaz güçten yararlanmasını ve hayranlarını yapabilecekleriyle şaşırtmasını umuyoruz. Bunlar Yuji Itadori hayranları için ilginç zamanlar ve hayranlar yakında onun Kan Manipülasyonunun gücünden başlayarak JJK dünyasındaki en muhteşem yeteneklerden bazılarını kullandığını görecekler.


Jujutsu Kaisen Viz Media aracılığıyla okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . JJK'nın bir sonraki bölümü olan Jujutsu Kaisen 252. bölümünün yayın tarihi 3 Mart 2024 olarak belirlendi.


Comments


bottom of page