top of page

Jujutsu Kaisen: Sukuna'nın Kara Kutusu, Açıklandı

Sukuna'nın Kara Kutusu, JJK'de delicesine güçlü bir tekniktir.  • Sukuna'nın lanetli tekniği inanılmaz derecede güçlüdür; düşmanları yenmek için Dismantle ve Cleave gibi kesmeleri kullanır.

  • Sukuna ayrıca Jogo ve Mahoraga'ya karşı savaşlarda görüldüğü gibi alevleri kullanmasına olanak tanıyan gizemli bir Kara Kutuya sahiptir.

  • Hayranlar, Sukuna'nın Kara Kutu'ya erişiminin onun yapışık ikiz olmasıyla bağlantılı olabileceğini düşünüyor ve daha fazla açıklama bekliyor.


Jujutsu Kaisen şu anda son yayında gibi görünüyor ve burada, bu inanılmaz hikayenin son kötü adamı olarak da bilinen Lanetlerin Kralı Sukuna , tüm gücüyle yola çıkıyor. Elbette hikayenin sonu olduğu göz önüne alındığında, Sukuna burada yavaş yavaş mağlup olacak, ancak ondan önce oldukça büyük bir gösteri sergileyecek ve bunu zaten yaptı.


Sukuna oldukça güçlü ve bu, ona Lanetlerin Kralı denildiği göz önüne alındığında, hayranların en başından beri bildiği bir şeydi. Düşmanlarını hackleme ve kesme şeklindeki lanetli tekniği her zaman inanılmaz derecede güçlüydü, ancak Sukuna'da bundan daha fazlası vardı. Aslında Sukuna'nın sahip olduğu en inanılmaz yeteneklerden biri, çoğu bugüne kadar gizemini koruyan Kara Kutusundan geliyor.


Sukuna'nın Lanetli TekniğiSukuna'nın lanetli tekniğine gelince hayranlar bu gücün adını bile bilmiyor. Kişinin elini açmasının tekniklerinin gücünü artırdığı göz önüne alındığında bu oldukça şaşırtıcıdır. Buna rağmen Sukuna hikayede bunu hiç yapmadı, bu da onun yeteneğine olan inanılmaz güvenini gösteriyor. Bununla birlikte hayranlar Sukuna'nın lanetli tekniği hakkında şimdiye kadar oldukça fazla şey biliyor. Sukuna, düşmanlarına güçlü saldırılar yapma ve onları parçalara ayırma yeteneğine sahiptir. Sukuna öncelikle iki eğik çizgi kullanır ve bunlar Dismantle ve Cleave'dir.


Sökme söz konusu olduğunda bu, düşmanlara uzaktan ateşlenen normal bir saldırıdır. Bu kesme, Sukuna'nın savaştığı tüm düşmanlar için aynıdır. Bu arada Cleave biraz farklı. Gücü, rakiplerinin sertliğine ve kuvvetine ve tabii ki Sukuna'nın bu tekniğe harcadığı lanetli enerjinin miktarına bağlıdır. Bu tekniklerin her ikisi de inanılmaz derecede güçlüdür ve düşmanları parçalara ayırır. Sukuna'nın Etki Alanı Genişletmesi olan kötü niyetli tapınak kullanılarak gerçekten en iyi seviyeye getiriliyorlar. Malevolent Shrine'ın açık alan genişletmesi olduğu göz önüne alındığında, Sukuna'nın bu güçle ortaya çıkarabileceği yıkımın miktarı eşsizdir.


Sukuna ayrıca , şu anda en güçlü olduğu kabul edilebilecek bir yetenek olan dünyayı yarma yeteneğine de sahip . Bu güç, Gojo'ya karşı mücadelesi sırasında Sukuna tarafından uyandırıldı. Sukuna, Gojo'nun Sonsuzluğu'nu aşmak için Mahoraga'yı incelemeye başladı ve bu teknikle Gojo'nun korumasını aşacak planı aldı. Dünyayı Bölen Saldırı ile Sukuna, tekniğinin hedefini tek bir kişiden tüm dünyaya genişletebilir, bu da onun yolundaki her şeyi ikiye bölmesine olanak tanır.


Sadece bu beceriler bile Sukuna'nın lanetli tekniğini kesinlikle inanılmaz kılıyor. Onun lanetli tekniğinin, hayranların hikayede gördüğü en güçlü tekniklerden biri olduğunu söylemeye gerek yok. Ancak Sukuna'nın gücünün tamamı kesinlikle bu değildir. Çok daha fazlasına sahip ve hayranlar önümüzdeki bölümlerde kesinlikle bundan daha fazlasını görecek.


Sukuna'nın İkinci Lanetli Tekniği – Kara KutuHayranları çok şaşırtacak şekilde Sukuna, hackleme ve kesme teknikleriyle sınırlı değil. Aslında tamamen farklı bir lanetli tekniğe sahip olabilir. Bu tekniğe ilk kez Shibuya Olayı sırasında değinildi. Orada Sukuna'nın özel bir Kara Kutu kullanma gücüne sahip olduğu ortaya çıktı. Bu Kara Kutu ilk kez Sukuna tarafından Jogo'dan başkasına karşı mücadelesi sırasında kullanıldı. Sukuna, Jogo'yu savaşa davet ettiğinde, Jogo'nun kendi özel alevlerini kullanarak savaşmak istediğini açıkça belirtmişti . Hayranların bildiği gibi Jogo, Felaket Alevlerinin gücüne sahipti ve yoluna çıkan herkesi bir anda yakabilirdi. Ancak Sukuna, Kara Kutusunun gücünü kullanarak ateşin gücünden yararlanmayı başardı. Sukuna Kara Kutuyu kullandığında "Açık" kelimesini söyledi. Bundan sonra Sukuna, Jogo'nunkinden bile daha güçlü olan alevlere erişmeyi başardı. Fuga adında dev bir ateş oku yarattı ve bu tekniği kullanarak kendisi de alevlerin felaketi olan Jogo'yu tamamen yaktı. Jogo kesinlikle güçlüydü ancak Sukuna'nın Kara Kutusundan gelen lanetli tekniğini sürdürecek kadar güçlü değildi.


Sukuna'nın Kara Kutunun gücünü kullandığı tek durum bu değildi . Mahoraga'ya karşı savaşırken Sukuna, İlahi General onlara uyum sağlayacağından, Yarma ve parçalama gücünün o kadar etkili olmadığını fark etti. Bu amaçla savaşı tek atışta bitirmeye karar verdi ve ancak Kara Kutuyu açtıktan sonra erişebildiği Fuga'nın gücünü bir kez daha kullandı. Sukuna bu ateş okunu fırlattığında Mahoraga tamamen mağlup oldu, bu da en azından bunun Sukuna'nın en güçlü tekniklerinden biri olduğu anlamına geliyor.


Sukuna Nasıl İki Lanetli Tekniğe Sahip?Açıkça görülüyor ki Sukuna iki lanetli tekniğe sahip. Lanetli teknik genellikle kullandığı tekniktir ve Kara Kutu aracılığıyla kullandığı ikinci teknik ise daha önce iki kez kullandığı tekniktir. Sukuna'nın iki lanetli tekniği nasıl kullanabildiği ve Kara Kutu'nun gerçekte ne olduğu hâlâ bir sır olarak kalıyor. Sukuna'nın bu gücü ne zaman kullanamayacağına dair bazı koşullar var gibi görünüyor. Bu, onu İnfaz Oyununda, hatta Gojo'ya karşı savaşında veya sonrasındaki dövüşlerde neden kullanmadığına dair çok iyi bir açıklama.


Eğer Sukuna kara kutunun gücünü kullanabilseydi ve alev okuyla düşmanlarını yakıp kül edebilseydi, bunu kesinlikle yapardı. Bunu yapamaması, bu gücü kullanabilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerekebileceği anlamına gelir. Hayranlar, Sukuna düşmeden önce Kara Kutunun gizeminin ve ateş okunun gücünün büyük olasılıkla açıklanacağından emin olabilirler.


Sukuna'nın bu güce nasıl erişebildiğine gelince, onun aslında yapışık ikiz olduğunu öne süren çok popüler bir fikir var. Eğer Sukuna'nın gerçekten de hayatının bir noktasında yediği veya emdiği başka bir bedeni varsa o zaman yalnızca Kara Kutu aracılığıyla erişebildiği bu yeteneğe neden sahip olduğu mantıklı olacaktır. Şimdilik bu sadece bir varsayım, ancak Sukuna'nın yapışık ikizlerin hikayesine dayandığı göz önüne alındığında çok güçlü temellere sahip bir varsayım.


Umarım hikayenin yazarı bunu ve diğer birçok gizemi hikayenin son bölümünde hayranlara açıklar. Şimdilik Sukuna, neden tüm zamanların en güçlüsü olduğunu göstererek tüm büyücülere karşı savaşmaya devam ediyor . Elbette becerisi test edilirken Kara Kutunun gücünü ve potansiyel olarak alev okunu bir kez daha kullanmak zorunda kalacak.


Jujutsu Kaisen Viz Media aracılığıyla okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . JJK'nın bir sonraki bölümü olan Jujutsu Kaisen 254. bölümünün yayın tarihi 24 Mart 2024 olarak belirlendi.

6 görüntüleme0 yorum

Kommentarer


bottom of page