top of page

Jujutsu Kaisen Satoru Gojo Hayran Sanatı Büyücüye Gerçekçi Bir Yenileme Veriyor

Yeni Jujutsu Kaisen fan sanatı, özel sınıf büyücü Gojo Satoru'ya klasik manga/anime estetiğinden kopan stilistik bir makyaj sunuyor.

Jujutsu Kaisen hayran sanatının harika bir parçası, hayranların en sevdiği özel sınıf büyücüye gerçekçi bir görünüm kazandırıyor.


Gojo Satoru'nun illüstrasyonu, manga ve anime'nin geleneksel stilize edilmiş sanat tarzından uzaklaşıyor ve daha çok foto-gerçekçiliğe doğru çabalıyor. Resim, yoğun mavi gözlerini ortaya çıkarmak için ikonik göz bağını iten öğretmeni göstermektedir.


Jujutsu Kaisen'in Gojo'sunun Hayran Yapımları

Gojo'nun gerçekçi illüstrasyonu , komik ama ölümcül öğretmeni öne çıkaran hayran yapımı Jujutsu Kaisen içeriğinin tek etkileyici örneği değil . Örneğin, geçen yılın sonunda yayınlanan şenlikli bir cosplay, Gojo'nun bir Noel kazağı giydiğini ve Suguru Geto'dan başkasıyla hediyeleri açtığını gösteriyor. Ayrıca, Jujutsu Kaisen ve Howl's Moving Castle dünyalarını birleştiren ve aynı zamanda karakterin gözlerini ön plana çıkaran başka bir çarpıcı hayran çizimi.


Gojo, çılgınca popüler olan dizilerin ürünlerinde de belirgin bir şekilde yer alıyor. Özellikle, karakterin iki pahalı figürü Sideshow'da mevcuttur. Biri, özel sınıf büyücüyü Jujutsu Kaisen 0'ın önceki filmi olarak göründüğü ve şaşırtıcı bir şekilde 710 $'a satıldığı şekliyle tasvir ederken, diğeri onun güçlü Kyoshiki Murasaki tekniğini (Hollow Technique: Purple olarak da bilinir) serbest bıraktığını ve 400 $'a sattığını görüyor.


Jujutsu Kaisen Hakkında

Gege Akutami'nin Jujutsu Kaisen manga serisi, Mart 2018'de Shueisha'nın Weekly Shōnen Jump dergisinde çıkış yaptı ve hikaye şu ana kadar 21 cilt değerinde içerik üretti. Hikaye, tartışmasız Lanetler Kralı Ryomen Sukuna'nın solmuş ve lanetli parmaklarından birini yedikten sonra kendisini bir grup Jujutsu Büyücüsü tarafından işe alınmış bulan lise öğrencisi Yuji Itadori'yi takip ediyor. Akutami, geçen yılın sonunda Jujutsu Kaisen'in son bölümünün muhtemelen bu yıl yayınlanacağını açıkladı.


Jujutsu Kaisen , dünya çapında 70 milyondan fazla kopyası ile tüm zamanların en çok satan mangalarından biri olarak Ken Wakui'nin Tokyo Revengers'ı ve Kōhei Horikoshi'nin My Hero Academia'sının yanında duruyor. Bu yüksek başarı düzeyi, sahne oyunları ve video oyunları da dahil olmak üzere farklı ortamlarda birkaç uyarlamayla sonuçlandı. En önemlisi, stüdyo MAPPA, Akutami'nin hikayesine dayanan bir anime dizisi yarattı; ilk sezon Ekim 2020'de gösterime girdi ve 5. Crunchyroll Anime Ödülleri'nde Yılın Animesi, En İyi Antagonist ve En İyi Bitiş Dizisi ödüllerini kazandı. 2. Sezonun, 2023 yaz anime sezonunda planlanmış bir başlangıcı var.


VIZ Media, Kuzey Amerika'da Akutami'nin Jujutsu Kaisen mangasının dağıtımını yapıyor ve MAPPA'nın anime uyarlamasının ilk sezonu Crunchyroll'da izlenebiliyor.

Kaynak: Twitter


6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page