top of page

Jujutsu Kaisen: Neden Yuji, Megumi ve Nobara Animedeki En Kötü Üçlüyü Oluşturuyor?

JJK'dan Yuji, Megumi ve Nobara son yılların en kötü anime üçlüsü olabilir.  • Jujutsu Kaisen muhteşem aksiyona ve kusursuz karakterlere sahiptir ve bu da onu popüler bir modern Shonen dizisi haline getirmektedir.

  • Yuji, Megumi ve Nobara'dan oluşan ana üçlünün potansiyeli vardı ancak yazar tarafından kötü bir şekilde ele alındı ​​ve bu da hayal kırıklıklarına yol açtı.

  • Nobara ve Megumi gibi karakterlerin ihmal edilmesi ve kimya eksikliği, üçlünün JJK'da etkileyiciliğini yitirmesine neden oldu.


Jujutsu Kaisen, hayranların son birkaç yıldır şahit olduğu en popüler modern Shonen dizilerinden biridir. Dizi, bir anime aldıktan sonra popülerlik açısından çekildi ve haklı olarak öyle. Dizideki aksiyon kesinlikle muhteşem ve başka hiçbir şey olmasa da bu bölümde gerçekten her şey yolunda gidiyor. Bu, en kusursuz karakterlerden bazılarıyla birleştirildiğinde JJK'yi şu anki muhteşem hikayeye dönüştürdü.


Bununla birlikte, ne kadar iyi olursa olsun, JJK'nin kesinlikle göze çarpan zayıflıkları var ve en büyüklerinden biri, Yuji, Megumi ve Nobara'yı içeren serinin ana üçlüsünün idaresi . Üçlünün tonlarca potansiyeli vardı, ancak yazar tarafından tamamen yok edildi ve hayranların herhangi bir Shonen anime veya mangasında gördüğü yakın tarihteki en kötü üçlü olarak tanımlanabilecek bir şeye dönüştü.


Üçlünün Başlangıcı ve PotansiyeliYuji, Megumi ve Nobara üçlüsünün başlangıcı kesinlikle harikaydı. Hayranlar dizinin ilk birkaç bölümünde bu üç kişinin bir araya geldiğini gördüler ve ardından çok sevgi dolu bir bağ kurdular. Yuji ve Megumi ilk başta anlaşamasalar da sonunda birbirlerine ısındılar. Megumi Yuji'ye güvenmeye başladı ve bunun tersi de geçerliydi. Benzer şekilde Nobara, Yuju ile iyi geçinmeye pek istekli değildi, ancak sonunda o da onun varlığından hoşlanmaya başladı ve hepsi shonen hayranlarının genellikle görmeyi sevdiği güzel bir üçlü oluşturdu. 1. sezonun ortalarına gelindiğinde hayranlar onların inanılmaz derecede iyi arkadaş olduklarını açıkça gördüler. Birlikte yemek yiyorlar, birlikte antrenman yapıyorlar ve savaşta birbirlerinin arkasında duruyorlardı.


Yuji, Megumi ve Nobara üçlüsü mükemmel bir anime üçlüsünün özelliklerine sahipti ve her bir karakter büyük ilgi gördü. JJK'nin ilk sezonunun büyük çoğunluğunda ve serinin 2. sezonunun belirli bir noktasına kadar durum böyleydi . Ancak dizi ilerledikçe, bir zamanlar üç karaktere de odaklanan bu odak, Yuji'ye odaklanmaya başladı. Yuji'nin ana karakter olduğunu ve doğal olarak üçlünün en çok ilgisini her zaman çekeceğini söylemek gerekir. Bunda yanlış bir şey yok. Ancak yazarın diğer iki karakteri ele alma şekli ve aynı zamanda bu üçlünün tüm dinamiği sorunun kökenine neden olan şeydir.


Nobara'nın ÖlümüDaha önce de belirtildiği gibi Yuji Itadori, serinin ana üçlüsünün diğer iki üyesini gölgede bırakan bir karakter. Yuji'nin ana karakter olduğu göz önüne alındığında bu bir kez daha beklenen bir şeydi, ancak diğer iki karakterin ihmal edilmesi, hikayenin ilk sezonunda onlara nasıl davranıldığı göz önüne alındığında hayranlar için kesinlikle şaşırtıcıydı. Nobara ile başlayarak, Shibuya Olayı yayında çok korkunç bir kaderle karşılaştı . Çoğunlukla Nobara, Shibuya ile yoğun bir şekilde ilgilenmiyordu bile.


Her ne kadar orada burada rolünü oynamış olsa da kendisi gibi bir ana karakter için daha büyük bir rol planlanmalıydı. Neyse ki yayın sonuna doğru daha büyük bir rol aldı ancak hayranlar bunun onun son rolü olacağını pek bilmiyordu. Nobara, savaşta Mahito'yla karşı karşıya geldi ve onun da Yuji gibi yeteneğine doğal bir karşıt olduğu ortaya çıktığında, Nobara öldürülerek hikayeden tamamen silindi.


Mahito'nun boşta yaptığı dönüşüm sayesinde Nobara doğrudan yüzüne vuruldu ve sonunda ölüme terk edildi. O zamandan beri dizide yer bile almadı ve o noktada JJK işin yarısına bile gelmemişti. Nobara gibi bir ana karakterin tamamen yok olması ve hayranların ona yaptığı tüm yatırımın ve taşıdığı tüm potansiyelin boşa gitmesi tam bir utançtı.


Daha da kötüsü Nobara'nın gerçekten hayatta olma ihtimali var. Elbette pek çok hayran onun geri dönüşünü görmek isterdi ve eğer dönerse bu kesinlikle heyecan verici olurdu. Ancak JJK'nin artık neredeyse sona yaklaştığı gerçeğini de hesaba katmak gerekiyor . Yazar daha önce dizinin 2024'te biteceğini doğrulamıştı, bu da Nobara geri dönse bile dizinin yarısından fazlasında dizinin dışında kalacağı anlamına geliyor. Dizide oynayabileceği bir rol yok ve beğenilerine göre sergileyebileceği bir karakter ilerlemesi yok. Nobara karakterinin tamamı tamamlandı ve genel olarak JJK'deki en tanımlayıcı karakterlerden birinden ortalama bir bireye dönüştü.


Megumi Fushiguro'nun KaderiNobara kesinlikle karakter eğrisinin korkunç bir sonunu alan tek karakter değildi. Üçlünün diğer karakteri Megumi Fushiguro da biraz benzerdi. Her ne kadar Megumi Nobara'dan daha fazla ilgi görse de onun hikayesi biraz benzer. Megumi, Shibuya olayında ve daha sonra Culling olayında da önemli bir rol oynadı. Ancak en sonunda bedeni Sukuna tarafından ele geçirildi ve o zamandan beri hayranlar ondan hiçbir şey görmedi. Megumi'nin hikayeden çıkmasının üzerinden epey zaman geçti ve tıpkı Nobara'da olduğu gibi hikayenin sonuna doğru geri dönse bile pek bir rol oynamayacak. Megumi'nin her zaman muazzam bir potansiyele sahip olduğu biliniyordu, ancak şimdi bunu gerçekleştirecek zamanı bile bulamıyor, bu da hayranların onun hakkında yıllar boyunca bildiği her şeyin anlamsız bilgi olduğu anlamına geliyor.


Ekran süresi ve karakter ilerlemesi bir yana, Yuji, Megumi ve Nobara üçlüsü kesinlikle birlikte çalışmıyor. Her ne kadar serinin başlarında, özellikle de 1. sezonda, anlarını yakalamış olsalar da, bundan sonra bu üçlü için anlar artık sona erdi. Yuji kendi işini yapıyordu, Megumi de her zaman kendi sorunlarıyla ilgileniyordu. Nobara oldukça erken öldü ve bununla birlikte üçlünün kendisi de yok oldu.


1. sezondan sonra aralarında gerçek bir kimya yoktu ve bu gerçekten utanç verici. Geriye dönüp bakıldığında, ekip çalışmalarından savaş dışındaki etkileşimlerine kadar onlarla ilgili her şey bayattı ve bu, yazarın kesinlikle fena halde başarısız olduğu bir bölümdü. Üçü de sonunda sihirli bir şekilde bir araya gelse bile JJK'nin kesinlikle çok ilgi çekici bir hikaye olduğu göz önüne alındığında, serinin hayranlarının şimdiye kadar herhangi bir shonen serisinde gördüğü en ortalama ana karakter üçlüsünden biri olmaya devam edecekler ki bu utanç verici .

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios