top of page

Jujutsu Kaisen, Meleğin Lanetli Tekniği, Açıklandı

Angel, tüm Ölüm Oyunu boyunca kahramanları öldürmeyi amaçlamayan, yeniden dirilen tek büyücülerden biri, peki onun güçlü tekniği nedir?Jujutsu Kaisen'in İnfaz Oyunu sırasında , kötü deha Kenjaku, geçmiş çağlardan birçok farklı kadim büyücüyü, günümüzde yaşayan insanların bedenlerine uyandırdı. Bu büyücülerin her birinin gücü ve gücü, sırasıyla Haba, Hazenoki ve Kashimo'nun durumunda olduğu gibi, çok zayıf, orta güçten inanılmaz derecede güçlüye kadar değişiyordu .


Bununla birlikte, tüm bu katılımcıların tartışmasız en güçlü tekniği ve muhtemelen Jujutsu Kaisen'in en güçlü tekniği , Hana Kurusu adında mütevazı bir kızın vücudunda yaşayan Angel adlı kadim bir büyücüye aitti. Bu teknik, tüm zamanların en güçlü büyücüsü Ryomen Sukuna'yı öldürecek kadar güçlüydü ve basit bir hata olmasaydı işi bitirebilirdi; o yüzden hadi Meleğin Lanetli Tekniği'ni açıklayalım.


Angel ve Hana'nın GeçmişiAngel'ın geçmişine gelince, İnfaz Oyunundan önce kim olduğu hakkında çok az bilgi var veya hiç yok. Bilinen tek şey, onun Desshi Pasifikleştirme Ekibi'nin bir parçası olan ve Oyun'a reenkarne olmak için Kenjaku ile bir anlaşma yapan Heian dönemi büyücüsü olduğudur . Bununla birlikte, diğer kadim büyücülerden farklı olarak, Sukuna ve Kenjaku'ya karşı çıkma hedefi vardı, yalnızca diğer enkarne büyücüleri yok etmek için İnfaz Oyununa katılmaya istekliydi, çünkü onların gemilerine sahip olmayı doğal hukukun ihlali olarak görüyordu.


Kabına sahip olmak yerine onunla simbiyotik bir ilişki kurdu; Hana Kurusu adında genç bir kız. Hana çocukken Lanetli Ruh tarafından kaçırıldı ve bir yıl boyunca rehin tutuldu. Bir gün Megumi Ruh'u buldu ve İlahi Köpekleri ile onu kovdu ve Hana'yı onun pençesinden kurtardı, bu olay Hana'nın ona karşı romantik duygular geliştirmesine neden oldu. Bununla birlikte, o da onun nezaketinden büyük ölçüde ilham aldı ve tıpkı Megumi'nin ona yardım ettiği gibi hayatını insanlara yardım etmeye adamak istedi.


Yakup'un Merdiveni'nin Söndürme Yetenekleri TekniğiSöndürme Tekniği Meleğin Lanetli Tekniğidir ve tartışmasız tüm serideki en güçlü tekniktir. Bunun temel nedeni, 'Geçersiz Bırakma' adı verilen bir özelliğe sahip olmasıdır; bu özellik, teknik uygulandıktan sonra, onun ışığı altında yakalanan tüm tekniklerin tamamen geçersiz kılınmasıdır. Bu kuralın hiçbir istisnası yoktur, yani Gojo veya Sukuna saldırıya yakalansalar bile tekniklerini kaybedeceklerdir.


Engeller ve farklı Lanetli Nesneler bile bu kuralın bir istisnası değildir, çünkü Teknik Söndürme, Hapishane Bölgesini arka ucu bulmanın dışında açmanın tek yolu olmaya devam etmektedir, bu da Jujutsu'nun başka hiçbir biçiminin bunun ötesinde olmadığı anlamına gelir. Bu tekniğin bir başka yönü, enkarnasyonun tersine çevrilmesidir; bu, esasen, enkarne büyücüleri yaşadıkları kaptan çıkarabileceği anlamına gelir. Geminin bu zorla uzaklaştırılmadan sağ çıkma şansı küçük olsa da, enkarnasyonla birlikte ölmeleri çok daha muhtemel.Mangada Angel/Hana'nın Jacob's Ladder adlı tekniğinin Maksimum Çıkışını kullandığı görülüyor . Bu tekniği kullanmak, ellerinin arasında dört kanatlı bir trompetin yanı sıra üzerindeki gökyüzünde devasa bir ışık çemberi oluşmasını sağlar. Bu daire, ortasında bir heptagram ve kenarı boyunca haçlara benzeyen büyülerden oluşur. Angel trompet çaldığında, devasa ve geniş bir ışık sütunu dairenin ortasından fırlıyor ve aşağıdaki her şeyi kuşatıyor, içine yakalanan herkesin veya her şeyin tekniklerini söndürüyor.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page