top of page

Jujutsu Kaisen, Jujutsu Lisesi'nin Sukuna'ya Karşı Gizli Planı Nedir?

Jujutsu Lisesi'nin Sukuna'ya karşı mücadelesi büyük bir zorluk olarak ortaya çıktı, ancak planlarında henüz görülmeyen başka şeyler olabilir mi?  • Jujutsu Lisesi'nin Sukuna'yı yenme planı gizemle örtülmüştür, ancak son olaylar Yuji ve Megumi'nin de dahil olduğu ruh değiştirme tekniğini akla getirir.

  • Düşen büyücüler, Yuta ve Shoko'nun Ters Lanetli Enerjiyi yeniden yönlendirme yeteneklerinin yardımıyla Sukuna'ya karşı savaşa katılmak üzere potansiyel olarak yeniden diriltilebilir.

  • Zorluklara rağmen, efsanevi gücü ve bilinmeyen yetenekleri nedeniyle Sukuna'yı yenmek göz korkutucu bir görev olmaya devam ediyor, ancak Jujutsu Lisesi büyücüleri ellerinden gelenin en iyisini yapmaya kararlılar.


Jujutsu Lisesi'nin Lanetler Kralı'na karşı savaşı tüm şiddetiyle devam ediyor ve Gege Akutami bir şekilde bölümler arasındaki gerilimi çok yüksek tutarak heyecan treninin ilerlemesini sağlıyor. Pek çok kişinin Jujutsu Kaisen'i son derece güçlü rakiplere karşı kazandığı bir dizi zaferden dolayı 'Sukuna şovu' olarak adlandırmasına rağmen , Yuta ve Yuji'ye karşı şu anki durumu onun başının gerçekten dertte olduğunu göstermiş olabilir.


Ancak teorileştirilmesi gereken başka bir şey de Jujutsu Lisesi'nin Sukuna'ya karşı planının ne olduğudur. Jujutsu Kaisen mangasının 249. bölümünde Sukuna'nın Yuji'yi değerlendirmesi aracılığıyla kahramanın planının bir kısmı nihayet hayranlara açıklandığından, pek çok şey çok belirsiz ve gizemli bırakıldı ve hepsi olmak üzere olan bir şeye işaret ediyor gibi görünüyor . O halde kahramanların Sukuna'yı kesin olarak yenmek için ne planlıyor olabileceğine bir göz atalım!


Megumi'nin Ruhunu Geri AlmakBölüm 249'da Yuta dünyaya neden Özel Derece Büyücü olduğunu gösteriyor. Savaş alanına ilk çıktığında, hemen Rika'yı, Lanetlerin Kralı'nı alt etmesi için çağırır, bizzat saldırıya geçer ve Etki Alanı Genişletmesini açmaya başlar; Her Şeyi Kapsayan, Tartışmasız Sevgi. Bu Alan, Sukuna'nın Gojo'ya karşı mücadelesinden bu yana ilk kez savunmada olduğunu gösterdi.


Sukuna, Alan içinde İçi Boş Hasır Sepeti açarak kendisini bir süreliğine acil tehlikelerden uzak tuttu. Bununla birlikte, Yuta'nın Etki Alanı inanılmaz derecede güçlüdür çünkü büyücülük kariyeri boyunca karşılaştığı yüzlerce Lanetli Tekniği depolar ve Yuji'nin planlarını gerçekleştirmek için Sukuna'ya yeterince yaklaşması için kullanmayı planlamaktadır. Lanetlerin Kralı'nın ne yapmayı amaçladığını açıkladığı yer burasıdır.Yuji, Bölüm 222'de Kusakabe ile dövüşürken görüldüğünden beri, zaten güçlü olan fiziksel özelliklerini artıran ve ayrıca özel bir Lanetli Tekniği kazanan son derece güçlü Şeytan Kolları geliştirdi. Bu teknik, kişinin ruhunun konumunu değiştirebildiği ruh değişimi gibi görünüyor. Son bölümden itibaren rolü Megumi'nin ruhunu Sukuna'nın bedeninden koparmaktır.


Eğer bu yapılırsa ve Megumi'nin birden fazla Sınırsız Void Etki Alanı Genişletmesinin hasarını karşıladıktan sonra hareketsiz hale gelmediğini varsayarsak, vazgeçilmez bir müttefik olduğunu kanıtlayabilir. Megumi bilincini koruyabilir ve Mahoraga'yı Sukuna'ya karşı savaşması için çağırabilirse, Sukuna'nın bu planın kurbanı olması koşuluyla, savaş Jujutsu Lisesi için neredeyse kesinlikle bir zafer olacaktır.


Düşmüş Büyücülerin DönüşüGojo, Kashimo ve Higuruma'nın Sukuna'nın elindeki ölümlerine rağmen serinin çoğu hayranının dikkatini çeken şey, onların ölümleri için harcanan zamanın azlığıydı. İster ölümlerini gösteren paneller ister yeterince yas tutmayan karakterler olsun, Sukuna'nın kendisi dışındaki en güçlü ve en yetenekli büyücülerin tümü, yenilgilerinden sonra sonradan akla gelen bir düşünce olarak görülüyordu.


Ancak manganın 248. Bölümü bunun arkasındaki gerçek nedeni ortaya koyuyor. Yenilgilerinden bu yana, bu büyücülerin vücutlarının hepsi görünüşte ortadan kaybolmuştu ve bu da Sukuna'nın kafasını büyük ölçüde karıştırmıştı. Ancak, her ikisi de ışınlanma yeteneklerine sahip büyücüler olan Ui Ui ve Kirara'nın, Yuta'nın nihayet Kenjaku'yu tamamen öldürdükten sonra Takaba'nın cesediyle yaptığına benzer şekilde etrafta dolaşıp cesetleri topladıkları ortaya çıktı .Eğer bu karakterler gerçekten gittiyse, genç büyücülerin bedenlerini geri almak için hayatlarını riske atmaya ne gerek var? Bu fenomenle ilgili en popüler hayran teorisi, bu büyücülerin, Lanetler Kralı'na karşı daha fazla yardım etmek ve insanlığın Tengen ile birleşmesini önlemek için potansiyel olarak diriltilmesidir. Her ne kadar olasılık dışı olsa da hayranlar, Yuta ve Shoko'nun Ters Lanetli Enerjiyi başkalarını iyileştirmek için yeniden yönlendirme yeteneğini kullanarak büyücülerin bir şekilde yeniden canlandırılacağına inanıyor gibi görünüyor.


Güçlü bir bağlayıcı yemin kullanılması ve belki de kişinin kendi hayatının feda edilmesi yoluyla, belki başkalarını iyileştirmek için yeterli miktarda Ters Lanetli Enerji üretilebilir. Bu plan, Gojo'nun cesedinin yerini hatırlayamadığı ve nakledildiği sonucuna vardığı için Sukuna'yı bile şaşırttı. Eğer bu bir şekilde işe yararsa Sukuna, tüm Jujutsu Lisesi tarafından desteklenen ve düşmüş büyücülerin gücünü içeren Yuji, Yuta ve Rika'nın gücüyle yüzleşmek zorunda kalacak.


Sukuna'yı Nasıl Yenebilirler?Jujutsu Lisesi'nin kesinlikle Sukuna'yı yenmenin yolları olsa da, onun neden ilk etapta Lanetlerin Kralı olarak bilindiği unutulmamalıdır. Sukuna'nın gücü efsanevidir; modern çağın en güçlü büyücüsünü tüm gücünü kullanmadan öldürmeye yetecek kadar güçlüdür ve hayranların bile henüz bilmediği birçok yeteneğe sahip olduğu gerçeğiyle birleştiğinde, Sukuna daha çok bir son savaşı kazanmaya herkesten daha aday.


Şimdilik serinin hayranları, büyücülerin planlarını gerçekleştirip Sukuna'yı yenebileceklerini umuyorlar çünkü yukarıda bahsedilen teoriler, ortaya atabilecekleri her şeyden daha olası görünüyor. Sukuna'yı alt etmek için son çare olarak en güçlü müttefiklerini bir şekilde yeniden dirilten Jujutsu Lisesi'ndeki herkesin ona karşı bir şansı olabilir.Sukuna , bin yıldır en güçlü büyücü olmayı sürdürerek zamana direnen yürüyen bir felakettir . Onu yenmenin anahtarı Yuji'de ve onun ruh değiştiren Lanetli Tekniğinde yatıyor olabilir, ancak büyücü ekibinin geri kalanının dikkatini dağıtmasına rağmen, bunu başarmak için yine de büyük miktarda şans gerekecek. Hayranlar Gege'nin final için neler hazırladığını görmek için oturup serinin sonuçlanmasını bekleyebilirler!

Comentarios


bottom of page