top of page

Jujutsu Kaisen'in Üç Büyük Ailesi ve Lanetli Teknikleri Açıklanıyor

Jujutsu Kaisen'de en güçlü olarak kabul edilen üç aile vardır. Bu döküm, ana klanları ve onların lanetli tekniklerini açıklayacaktır.

Jujutsu Kaisen'de Büyücü Aileler, jujutsu kullanan üyeler içerir. Örneğin, Inumaki Ailesi'nin üyeleri, Lanetli Konuşma teknikleri ile tanınırlar. Büyücü Aileler, jujutsu dünyasında oldukça saygındır ve önemli bir etkiye sahiptir. Jujutsu Kaisen'deki Üç Büyük Büyücü Ailesi Gojo, Kamo ve Zenin Ailesidir.


Üçlünün hepsi, hayatta güçlü jujutsu kullanıcıları olan ve öldükten sonra yoğun lanetli enerjiyi koruyan Büyük Üç İntikamcı Ruh'un torunlarıdır. Sonuç olarak, Vengeful Spirits'in lanetli teknikleri her klandan geçer ve Büyük Üç, jujutsu toplumundaki en büyük siyasi varlığı elinde tutar.


Gojo Satoru Dünyanın En Güçlü Jujutsu Büyücüsü

Gojo Ailesi şu anda tek bir üyeden oluşuyor : Dünyanın en güçlü jujutsu büyücüsü olan Gojo Satoru . Gojo Ailesi, Heian döneminden Üç İntikamcı Ruh'tan biri olan Sugawara Michizane'den gelmektedir. Bu soydan dolayı Gojo Satoru ve Okkotsu Yuta uzak akrabalardır. Gojo Ailesi'nin miras aldığı lanetli teknikler, Satoru'nun şu anda sahip olduğu Sınırsız ve Altı Göz'dür.


Limitless tekniğine sahip olanlar, uzayı istedikleri gibi manipüle edebilir ve çarpıtabilirler, ancak onu sonuna kadar kullanmak için, Altı Göz tekniğine de sahip olunmalıdır. İkincisi, kişiye lanetli enerjinin akışını ince ayrıntılarla görmelerini sağlayan olağanüstü bir oküler algı verir.


Ancak, Altı Göz'ün iki taşıyıcısı aynı anda var olamaz. Altı Göz, kullanıcının gözlerinin bir kamera gibi yüksek çözünürlükte çalışmasına neden olduğundan, dezavantajları azaltmak için güneş gözlüğü veya göz bağı ile kapatılmalıdır. Satoru'nun son 400 yılda klan içinde hem Sınırsız hem de Altı Göz'e sahip olan ilk büyücü olduğu söyleniyor.


Jujutsu Kaisen'in Kamo Ailesi Kan Manipülasyonuna Güveniyor

Jujutsu Kaisen'in Kamo Ailesi, üyeler arasındaki kan bağlarına değer veriyor ve lanetli teknikleri olan Blood Manipulation'ın nesilden nesile geçmesini sağlamaya çalışıyor. Kamo Noritoshi, Kamo Ailesi'nin reisinin metresinden dünyaya geldi. Kan Manipülasyonu tekniğini miras aldığı ve aile reisinin karısının böyle bir oğlu olmadığı için, Noritoshi klanın bir sonraki varisi olarak belirlendi.


Geçmişte, Kamo Ailesi'nin bir üyesi klanın adını lekeledi ve Gojo ve Zenin aileleriyle olan ilişkilerinde gerginliğe neden oldu. 100 yılı aşkın bir süre önce Noritoshi Kamo, insanlar ve lanetli ruhlar üzerinde deneyler yaparak Lanetli Rahim: Ölüm Tabloları tekniğini yarattı. Bilinen üç tablo Choso, Eso ve Keichizu'dur ve Choso, Kamo Ailesi'nin Kan Manipülasyonunu miras almıştır.


Zenin Ailesi Jutsu Kullanamayanları Reddediyor

Her şeyden önce Zenin Ailesi, üyelerinin güçlü lanetli tekniklere sahip olmasına öncelik verir ve hatta jujutsu kullanamayan üyeleri bile reddeder. Ailenin reisi Zenin Naobito da Mai ve Maki'yi daha güçlü büyücüler olmadıkları için açıkça eleştirdi. Maki, gözlüğünün yardımı olmadan lanetli ruhları bile göremediği için tepkilerin çoğunu aldı ve sürekli işkence onun aileyi terk etmesine neden oldu.


Bazı durumlarda, Zenin Ailesi istenen tekniklere sahip üyeleri klana geri almaya istekliydi. Fushiguro Toji başlangıçta oğlu Megumi'yi lanetli tekniklerinin gelişeceği yaşta olduğu için Zenin Ailesi'ne satmayı planladı . Maki ve Megumi, daha muhafazakar üyelerin sahip olduğu eski idealleri değiştirmek için daha ilerici bir yaklaşım için baskı yapıyor. Egemenlik mücadelesi, bireylerin siyasi güç için savaştığı bir bölünmeye ve aile içi mücadeleye neden oldu.

24 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page