top of page

Jujutsu Kaisen: En Korkunç 7 Lanetli Ruh

Jujutsu Kaisen'deki Lanetli Ruhlar çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. Ancak bunlar en ürkütücü olanlardan bazıları.  • Jujutsu Kaisen'deki lanetli ruhlar, izleyicileri korkutabilecek benzersiz formlarla tehdit oluşturan olumsuz duyguları temsil ediyor.

  • Mahito ve Jogo gibi karakterler, görünüşleri ve yetenekleri aracılığıyla belirli korkuları temsil ediyor, ürkütücülük ve gözdağı arasında denge kuruyor.

  • Jujutsu Kaisen'deki Dagon ve Hanami gibi benzersiz varlıklar, Lovecraft tarzı ve doğal unsurlardan ilham alarak ürkütücü doğalarına katkıda bulunuyor.


Jujutsu Kaisen'in mitosu, bazılarının kullanabileceği güçlü ama inanılmaz derecede tehlikeli bir büyücülük gücü olan lanetli enerjinin varlığı üzerine inşa edilmiştir. Bununla birlikte, bu enerji bazen sıradan insanlarda kontrolsüz bir şekilde tezahür eder, lanetli ruhları, nefret, korku ve diğer olumsuz duygulardan doğan canavarca varlıkları doğurur ve etraflarındakilere doğrudan tehdit oluşturur.


Yetenekleri ve güçleri çoğu zaman dehşet verici olsa da görünüşleri tehlike hissini güçlendirir. Lanetli ruhların çoğu insanlardan çok farklı görünür ve her biri benzersiz bir biçime sahiptir; genellikle lanetli ruhun temsil ettiği belirli bir korkunun çarpık, grotesk bir versiyonunu temsil eder. Görünümleri izleyicileri korkutabilir ve doğalarının ve yeteneklerinin temsili nedeniyle ne olacağına dair bir fikir verebilir.


7

Mahito (İnsan)

Nefretin Gösterişsiz Bir SomutlaşmışıAnimenin İlk Çıkışı: Bölüm 7

Manganın İlk Çıkışı: Bölüm 16


Mahito şüphesiz Jujutsu Kaisen'deki en belirgin lanetli ruhlardan biridir . En fazla hasarı ana kahraman Yuji'ye verdi ve onu hiçbir zaman tam olarak iyileşemeyecek yara izlerine sahip olmaya zorladı . Ancak dış görünüşü diğer lanetler kadar korkutucu ve tüyler ürpertici değildir.


Mahito insana en çok benzeyen lanetli ruhtur. Kendisinde daha fazlası olduğuna dair tek ipucu olarak dikişli bir insan şeklini alıyor. Bu, Vs'de Junpei Yoshino'da yaptığı gibi, insan gibi davranmasına ve etrafındakileri manipüle etmek için formunu kullanmasına olanak tanıyor. Mahito Ark.


6

Jogo

Doğanın Ateşli Gücü  • Animenin İlk Çıkışı: Bölüm 5

  • Manganın İlk Çıkışı: Bölüm 10


Mahito gibi Jogo da felaket lanetlerinin bir üyesidir ve insanlığın yanardağ patlamaları ve depremler gibi dünya felaketlerine karşı korkusunu temsil eder. Bu korku, büyük ölçüde ateş ve kayalar gibi yıkıcı doğal unsurlara dayanan dövüş stilinde ve ayrıca görünümünde temsil edilmektedir.


Jogo sadece belirsiz bir şekilde insansı. Kaya renginde bir cildi ve kafasında yanardağa benzer bir nesne var; her ikisi de onun doğasını bir felaket laneti olarak vurguluyor. Bu unsurlar oldukça ürkütücü ve göz korkutucu görünse de Jogo'nun davranışları ve zaman zaman kendini tutma şekli onun gerçekten korkutucu olmasını engelliyor.


5

Dagon

Lovecraftvari bir lanetAnimenin İlk Çıkışı: Bölüm 5

Manganın İlk Çıkışı: Bölüm 10


Nispeten küçük bir düşman olmasına rağmen Dagon, seyirciler üzerinde hatırı sayılır bir etki bıraktı. O, deniz ve su ile ilgili felaketlerin felaket lanetidir ve bir grup güçlü büyücüye karşı verdiği savaşta parlamak için zamanını bulur ve bu da onun yetişkin formuna dönüştüğü yerdir.


Dagon insansı bir ahtapota benziyor ve bir insan ile bir deniz canlısının ürkütücü bir birleşimini yaratıyor. İlhamının izi açıkça Lovecraft'ın Cthulhu Efsanesi'ne ve ilgili yaratıklara kadar uzanabilir; bu da Jujutsu Kaisen'in Dagon versiyonuna ürkütücülük katan önemli bir faktördür.


4

Parmak Taşıyıcı

Bükülmüş Bir İnsansıAnimenin İlk Çıkışı: Bölüm 4

Manganın İlk Çıkışı: Bölüm 6


Parmak Taşıyıcılar öne çıkmıyor ve serinin başlangıcına doğru karşımıza çıkıyor ancak yine de akılda kalıcı olmayı başarıyorlar. Onlar güçlü bir rakiptir ve aynı zamanda Yuji'nin zayıflığını ve Sukuna'nın muazzam gücünü göstermenin bir yolu olarak hizmet ederler . Lanetin ortaya çıkışı aynı zamanda onların oldukça sinir bozucu görünmesine de hizmet ediyor.


Görünüm tanınabilecek kadar insansı ama aynı zamanda tekinsiz vadi etkisinin bir ölçüsünü de sağlayabilir. Bu, Parmak Taşıyıcılarının yabancı ve biraz itici görünmesine neden olan dört küçük göz ve soluk ten nedeniyle yaratılmıştır. Lanetin yaratabileceği kötü niyetli gülümseme aynı zamanda genel ürkütücülüğü de artırıyor.


3

Hanami

Doğanın Grotesk Bir Karışımı  • Animenin İlk Çıkışı: Bölüm 5

  • Manganın İlk Çıkışı: Bölüm 10


Kyoto İyi Niyet Arkı'nda büyük bir düşman görevi gören bir diğer felaket laneti , 'doğa ana'yı ve onunla ilişkili tüm doğal felaketleri temsil eden bir lanet olan Hanami'dir. Bu varlık diğer birçok lanetten farklıdır ve değerleri varmış gibi görünür; insanların doğayı tehdit ettiğine ve ona yalnızca lanetli ruhların hak ettiği şekilde davranabileceğine inanır.


Hanami'nin görünüşü bir doğayı ima ediyor, ancak diğer birçok lanetli ruh gibi onun formu da amacının çarpık bir temsilidir. Hanami'nin gözleri yoktur; bunun yerine büyük boynuzları ve izleyicilere doğayla olan bağını hatırlatan diğer unsurları, yani kırmızı bir çiçeği var. Üstelik Hanami'nin görünümü inanılmaz derecede ürkütücü, soluk tenli ve rahatsız edici bir ağzı var.


2

Mahito (Dönüştürülmüş)

Nefretin Gerçek YüzüAnimenin İlk Çıkışı: Bölüm 45

Manganın İlk Çıkışı: Bölüm 130


Mahito, Yuji ile savaşının zirvesinde dönüşür ve tüm potansiyeline ulaşır . Her zamanki görünümünden çok farklı, yeni bir forma bürünüyor. Mahito'nun gücü, çok yönlülüğü ve dayanıklılığı, daha da zorlu bir rakip haline geldikçe artar ve Yuji'ye daha önce karşılaştığı hiçbir şeye benzemeyen bir meydan okuma sunar.


Gerçek haliyle Mahito, insan gibi görünme iddiasını bir kenara bırakır ve diğer lanetli ruhlara çok daha fazla benzer. Kuyruk gibi hayvansal özellikler kazanır ve gözlerini tamamen kaybederek yüzü olmayan, tüyler ürpertici bir canavar görüntüsü yaratır. Bütün bunlar onun sadist, acımasız davranışlarıyla daha da artıyor.


1

Rika

Kusurlu Bir Çocukİlk Anime: Jujutsu Kaisen 0: The Movie

Manga İlk Çıkışı: Bölüm 0-1 ( Jujutsu Kaisen 0: Jujutsu Lisesi )


Rika eşsiz bir lanetli ruhtur. İmajı çok güçlü bir genç çocuk olan Yuta tarafından kazara değiştirilen bir insan kızın trajik ölümünden doğmuştur. O zamandan beri Rika, lanetli ruh haliyle onu takip ediyor ve yakın arkadaşını ister zorba ister çok daha tehlikeli biri olsun her türlü tehdide karşı korumaya her zaman hazır.


Rika, eski bir insan olmasına rağmen, lanetli haliyle insanlıktan kalan tüm izleri kaybetmiştir. Soluk tenli, bir hayvanın eriyen siluetini anımsatan çarpık bir formda ve keskin dişleri ve yırtıcı gözleriyle inanılmaz derecede büyük bir ağzı olan bir varlıktır ve bu da ona Jujutsu Kaisen'deki en ürkütücü lanetli ruh unvanını haklı olarak kazandırmaktadır .


3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page