top of page

Jujutsu Kaisen: En Çok Değerlendirilmeyen 10 Lanetli Teknik

Gege Akutami'nin Jujutsu Kaisen'de yarattığı korkunç karanlık fantezi dünyası , lanetli ruhların ve büyücülerin sürekli bir savaşta olduğu ve aralarındaki şiddetli çatışmaların serinin en heyecan verici anlarından bazılarından sorumlu olduğu bir dünyadır. Büyü sisteminin kurulmasında yaratıcı ve titiz olan JJK , karakterlerinin lanetli enerjiyi manipüle etmesini sağlar - olumsuz duygulardan kaynaklanan doğal bir güç kaynağı - lanetli tekniklerini uyandırmak için. JJK'deki lanetli enerjinin sayısız uygulaması vardır.

Yine de, doğuştan gelen teknikler (tüm çeşitlilikleri ve yaratıcılıklarıyla) açık ara en belirgin ve büyüleyici savaş becerisi lanetleri ve büyücülerin kullandığı tekniklerdir. Güç ve uygulama açısından çok farklı olan bazı lanetli teknikler, Satoru Gojo'nun Limitless'ı veya Megumi Fushiguro'nun Ten Shadows'u gibi, her zaman spot ışığında parlar. Ancak, dizide tanıtılan etkileyici güç dizisinde, bazı inanılmaz yeteneklerin göz ardı edilmesi kaçınılmazdı. Arsa içinde yeterince kullanılmayan ve hatta zaman zaman hayranlar tarafından unutulan bu lanetli teknikler, JJK'nin en az değer verilen teknikleridir.


Bu makale , Viz Media ve Shonen Jump aracılığıyla İngilizce olarak okunabilen Jujutsu Kaisen mangasıyla ilgili küçük spoiler'lar içermektedir.

10 Daha Güçlü Bir Kullanıcının Elinde İnşaat Durdurulamaz Olurdu

kullanıcı Mai Zenin

Bir büyücünün lanetli teknikleri kullanma yeteneği büyük ölçüde lanetli enerji seviyelerine bağlıdır ve bu da onu ne kadar iyi kontrol edip uygulayabileceklerini belirler. Ne yazık ki Mai Zenin, anormal derecede düşük düzeyde lanetli bir enerjiyle doğmuştu ve bu da normalde muhteşem olan doğuştan gelen tekniği olan İnşaat'ı etkisiz kılıyordu.

Yoktan var etme gücü olan İnşaat, çılgın bir hayal gücüne sahip yetenekli bir büyücünün elinde neredeyse yenilmez bir güç olabilirdi. Ancak Mai'nin tükenmeden önce yapabileceği tek şey, günde tek bir kurşundu. Lanetli enerjisi olmayan kız kardeşi Maki'nin aksine Mai'nin lanetli enerji seviyeleri hala ortalama bir insandan daha yüksektir. Bununla birlikte, böylesine güçlü bir beceri Mai'de hâlâ boşa harcanıyordu; oysa daha becerikli biri bunu, önemli destek öğelerinden kitle imha silahlarına kadar istediği her şeyi yaratmak için kullanabilirdi .


9 Projeksiyon Büyücülüğünün Karmaşıklığı, Alçakgönüllü Rakiplere Karşı Daha Etkili Olmasını Sağlıyor

Kullanıcılar: Naobito Zenin, Naoya Zenin

JJK'nın en karmaşık tekniklerinden biri olan Projeksiyon Büyücülüğü, Zenin klanının üyeleri tarafından kullanılan gösterişli bir güçtür. Kafa karıştırıcı kurallarına rağmen, Projeksiyon Büyücülüğü, kullanıcının hayali bir yörüngeyi 24 harekete veya kareye bölmesine olanak tanıyan müthiş bir güçtür. Tahmin edilen bu yolda, büyücü daha hızlı hareket etmek için kareleri "silebilir" veya alternatif olarak rakiplerinin yörüngeyi takip edememesini kullanarak onları 1 saniyeliğine sersemletebilir.

İlk bakışta, Projeksiyon Büyücülüğü vasat bir teknik gibi görünüyor, zira bu beceri ne Naobito'nun ne de halefi Naoya'nın ölümden kaçmasına yardımcı olmadı. Ancak, Zenin klanının miras aldığı tekniğin etkinliği, tahmin edilemezliğinde yatıyor, çünkü bir kez ustalaşıldığında, hem rakipsiz bir hız artırıcı hem de çoğu rakibin ölmeden önce çözemeyeceği pratik bir saldırı becerisi olarak kullanılabiliyor.


8 Komedyen, Kullanıcının Mizah Anlayışına Göre Gerçekliği Değiştirebilir

Kullanıcı: Fumihiko Takaba

Başlangıçta bir şaka karakteri olarak düşünülen Fumihiko Takaba, tüm serideki en güçlü ancak en az kullanılan tekniklerden birine sahipti - Komedyen. Takaba'nın doğuştan gelen tekniği, başarısız eğlendiricinin komik bulduğu her şeyi gerçeğe dönüştüren bir gerçeklik bükme becerisidir. Neredeyse sınırsız bir potansiyele sahip olan Komedyen, Takaba'nın Kenjaku ile karşılaşması sırasında yalnızca bir kez ciddi bir şekilde kullanıldı ve kadim büyücüyü alt etmek için yeterliydi .

Ancak, Gojo ve Sukuna'yı bile potansiyel olarak yenebilecek büyüklükte bir teknik, serinin güç dengesini çok fazla bozardı. Takaba'nın hikayeye müdahale etme yeteneğini sınırlamak için, Takaba'nın tekniğinin nasıl çalıştığını asla anlamaması sağlandı. Ve büyücünün Kenjaku ile yaptığı dövüşten sonra görev dışı kalmasıyla, Comedian'ın gerçek potansiyelinin asla ortaya çıkması pek olası değil.


7 Ses Yükseltmesi İnanılmaz derecede Yıkıcı Olmak İçin Keşfedilmemiş Bir Potansiyele Sahiptir

Kullanıcı: Yoshinobu Gakuganji

Jujutsu toplumunun üst düzeylerinden biri ve Kyoto Jujutsu Lisesi'nin müdürü olan Yoshinobu Gakuganji, onlarca yıldır jujutsu dünyasının gölgelerinde entrika çeviren deneyimli ve güçlü bir büyücüdür. Ancak Gakuganji'nin doğuştan gelen tekniği, serinin en az değer verilen tekniklerinden biri olmaya devam ediyor. Gakuganji, elektrik gitarını çalarak vücudunu bir ses yükseltici olarak kullanabilir ve rakiplerine lanetli enerji dalgaları gönderebilir.

Gakuganji'nin tekniğinin saldırgan gücü dizide nadiren gösteriliyor, bu da gerçek yeteneklerini değerlendirmeyi zorlaştırıyor. Ancak, sesin içsel nitelikleri düşünüldüğünde, gücü eşsiz bir hıza ve eylem aralığına sahip, ses dalgası genliğine ve yoğunluğuna bağlı olarak potansiyel olarak muazzam bir yıkıma yol açabiliyor.


6 Kukla Jujutsu, Jujutsu Üst Düzey Yöneticileri Tarafından Haklı Olarak Korkuluyordu

Kullanıcılar: Masamichi Yaga, Kokichi Muta

Kukla jujutsu ya da lanetli cesetleri yaratma ve kontrol etme yeteneği, tek bir büyücüye özgü bir teknik değildir; ancak en önde gelen kullanıcısı Masamichi Yaga, bu küçümsenen tekniğin gerçekte ne kadar güçlü olduğunu kanıtlamaktadır. Lanetli cesetler, büyücülerin kukla gibi komuta edebildiği, onlara komutlar verebileceği ve hatta onları vekil bedenler olarak kullanabileceği (Mechamaru gibi) yapay varlıklardır. Ancak Yaga'nın kukla jujutsu biçimi özeldir, çünkü bağımsız kişiliklere sahip, tamamen özerk, lanetli bebekler yaratmayı başarmıştır.

Jujutsu topluluğu içinde Yaga'nın tekniği, sınırsız sayıda ast yaratmasına ve hatta ölüleri bile hayata döndürmesine olanak tanıdığı için son derece güçlü olarak kabul edilir. Ancak kukla jujutsu, daha az potansiyele sahip olsalar bile daha gösterişli beceriler tarafından gölgede bırakılan, serinin en güçlü tekniklerinden biri olarak nadiren anılır.


5 Felç Edici Bakış, İnanılmaz Derecede Zorlu Büyücüleri Bile Hareketsiz Bırakabilir

kullanıcı Ranta Zenin

Maki, Mükemmel Hazırlık bölümünde Zenin klanını katlettiğinde, okuyucular güçlü ailenin en güçlü tekniklerinden bazılarını öğrenirler , Ranta Zenin'in Felç Eden Bakışı da bunlardan biridir. Ne yazık ki, olay sırasında tanıtılan en etkileyici güçler bile spot ışığında neredeyse hiç yer almadı.

Kullanıcının hedefi sadece bakarak tamamen felç etmesine izin veren bir teknik olan Ranta'nın gücü, Maki kadar zorlu bir Göksel Kısıtlı varlığa karşı etkisizdi. Dahası, Felç Edici Bakış'ın etkileri kullanıcının gözlerini önemli ölçüde zorlar. Ancak, aynı teknik daha fazla lanetli enerji çıkışı olan birinin veya ters lanetli tekniği bilen bir büyücünün eline geçerse, fiziksel sınırlamalardan bu kadar etkilenmezdi. Bu, Felç Edici Bakış'ın Gojo veya Sukuna gibi özel dereceli büyücüleri bile hareketsiz hale getirmesine izin verirdi.


4 Klonlama Tekniği Kullanıcının Ruhunu Beş Avatar Arasında Değiştirmesine İzin Veriyor

Kullanıcı: İsimsiz Çanta-Maske Büyücüsü

Anime ve mangadaki klonlama güçleri genellikle en heyecan verici ve çok yönlü güçlerden biri olarak kabul edilir, bu da birçok popüler karakterin kendilerini çoğaltma yeteneğine sahip olmasına neden olur. Ancak JJK'nin Klonlama Tekniği, muazzam potansiyelini zar zor sergileyebilen isimsiz bir büyücüye verildi. Çanta maskeli büyücü Gojo, Gizli Envanter yayını sırasında dövüşür ve her klon orijinalin bilincini barındırabilecek şekilde vücudunu beş defaya kadar bölebilir.

Klonlama güçleri açısından, bu teknik orijinalin kimliğini değiştirme yeteneği nedeniyle son derece etkilidir ve kullanıcıyı öldürülmesi inanılmaz derecede zor hale getirir. En güçlü modern jujutsu büyücüsü olan Gojo bile , çanta-maske laneti kullanıcısının tekniğinden etkilenmiş ve doğru ellerde ve ortamda yenilmez bir güce dönüşebileceğini iddia etmiştir.


3 Mucizeler Kullanıcının Kesin Ölümden Birden Fazla Kez Kaçınmasını Sağlayabilir

kullanıcı Haruta Shigemo

Savaşta şans, beceri ve güç kadar önemli bir rol oynar. Bu nedenle, Haruta Shigemo'nun talih kavramını alıp onu elle tutulur bir tekniğe dönüştüren tekniği Mucizeler, kötü bir potansiyele sahiptir. Haruta, günlük "mucizeler" deneyimleyerek gözlerinin altında, büyücüyü kesin felaketten kurtarmak için ölüm kalım durumlarında kullanılabilecek işaretler kazanır . Serideki diğer aşırı güçlü tekniklere benzer şekilde, Mucizeler, Haruta'nın bilinçli olarak kullandığı bir güç değildir, sadece kendini aşırı şanslı sayar.

Ancak daha bilinçli bir kullanıcının elinde Mucizeler inanılmaz bir güç olabilirdi. Kritik anlarda ölümden kaçınmak, riskli görevlerde oyunun kurallarını değiştirebilir ve Mucizelerin yenileyici etkisi, kullanıcının kalan mucizelerin sayısına dikkat ettiği sürece sürekli olarak ölümcül beceriler sergilemesine olanak tanıyabilir.


2 Kara Kuş Manipülasyonu, Kullanıcısı Tarafından Haksız Bir Şekilde Zayıf Olarak Adlandırılıyor

kullanıcı Mei Mei

Mei Mei'ye göre, doğuştan gelen tekniği olan Kara Kuş Manipülasyonu zayıf bir güçtür, bu yüzden çoğunlukla fiziksel güce güvenir ve büyüsünü gözetleme dışında nadiren kullanır. Yine de, Kara Kuş Manipülasyonu, daha yaratıcı bir şekilde kullanılırsa savaşta muazzam bir yardım sağlayabilecek inanılmaz derecede çok yönlü bir saldırı tekniğidir. Mei Mei, lanetli enerjiyle çalışan kargaları geniş mesafelerde kontrol edebilir, kuşların görüşünü paylaşabilir ve istediği gibi onlara hükmedebilir.

Böyle becerikli bir tekniğin uygulanma olasılıkları sonsuzdur, rakiplerin dikkatini dağıtmaktan, Kuş Saldırısı ile onları kendi kendini imha eden füzeler olarak kullanmaya ve Megumi'nin Tavşan Kaçışı'na benzer bir pusu saldırısı başlatmaya kadar. Ne yazık ki, dizi Mei Mei'nin Kara Kuş Manipülasyonu'nun gizli saldırı yeteneklerini keşfetmesini nadiren sergiler, çünkü çoğunlukla onu bir destek becerisi olarak kullanmaya devam eder.


1 Lanetli Konuşma, Rakiplerin Kullanıcıya İtaatsizlik Etmesini İmkansız Hale Getiriyor

Kullanıcılar: Toge Inumaki, Yuta Okkotsu (Kopyalama yoluyla)

Toge Inumaki'nin Lanetli Konuşması, açık ara, JJK'nin en az kullanılan aşırı güçlü tekniğidir, bunun yeteneği karakterlerin aklına hiç gelmez. Inumaki ailesinin miras aldığı bir teknik olan Lanetli Konuşma, büyücünün sözlerine lanetli enerji aşılayarak hedefin kullanıcının emirlerine uymasını sağlar. Emirlerin fiziksel olasılık kurallarına uyması gerekmez, bu yüzden birinin bedenini ezmek veya havaya fırlatmak gibi emirler de mümkündür.

Lanetli Konuşma kullanıcının bedenini çok zorlasa da, özellikle güçlü emirler söylendiğinde, daha az zorlu emirler bile savaşın gidişatını değiştirmek için yaratıcı bir şekilde kullanılabilir. Ancak, seri Inumaki'yi sürekli olarak büyük dövüşlerden dışlıyor ve muazzam gücüne hakim olma fırsatlarını kısıtlıyor, bunun sonucunda Lanetli Konuşma asla yeterli ilgiyi görmüyor.

29 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page