top of page

Jujutsu Kaisen Cursed Clash İncelemesi - "Alan Genişletme: Hayal Kırıklığı Yaratan Deneyim"

Jujutsu Kaisen Curshed Clash, hantal oyun tarzı ve serinin büyüsünün çoğunu ortadan kaldıran kötü sunumdan muzdarip bir arena dövüşçüsü.  • Jujutsu Kaisen Cursed Clash'in oynanışı dengesiz, hantal ve sinir bozucu; küçük aşamalar maçları kaotik hale getiriyor.

  • Hikaye modu hayal kırıklığı yaratıyor, çok fazla atlayan slayt gösterilerine dayanıyor.

  • Yerel çok oyunculu modun olmaması oyunun eğlencesini sınırlıyor ve çevrimiçi mod, optimum deneyim için kalabalık sunuculara bağlı.


Jujutsu Kaisen Cursed Clash dünyasındaki lanetler olumsuz duygulardan doğarsa, geliştirici Byking ve Gemdrops 2v2 arena savaşçısı güçlü bir düşman yaratma riskini göze alacaktır. Jujutsu Kaisen Cursed Clash'ta yaşanacak eğlenceli anlar olsa da ne yazık ki başarılı olmaktan çok başarısız oluyor.


Jujutsu Kaisen serisi büyük bir hit oldu; animenin 2. sezonu yakın zamanda Shibuya hikayesini tamamladı ve manga da son hikayesini tamamladı. Ne yazık ki, animenin ilk bölümü etrafında bir video oyunu yapmaya yönelik ilk ciddi girişim, serinin ilgi çekici içerik üretme serisine son veriyor.


Dengesiz Oynanış Gerçek LanettirAnime özelliklerini temel alan pek çok 3D arena dövüş oyunu, hantal ve tatmin edici olmayan oynanış mekaniğiyle oyuncuları bunalttı. JJKCC'nin dövüşü, birkaç benzersiz mekanikle kendisini diğer 3D dövüşçülerden ayırmaya çalışıyor. Oyuncular daha güçlü lanetli saldırılar gerçekleştirilene kadar düşük hasarlı normal saldırılar yaptıkça lanetli enerji birikir. Ayrıca ikiye karşı iki maç, oyuncuları oyunun çeşitli oyuncu kadrosu ve benzersiz oyun tarzlarıyla etkili stratejiler oluşturmaya teşvik ediyor . Ancak sonuçlar tatmin edici kurulumların hantal, dengesiz ve sinir bozucu anlarla birlikte eşit olmayan bir dağılımıdır.


Oyunun 16 karakterden oluşan kadrosu, JJK'nin ilk birkaç yayındaki hemen hemen her oyuncuyu ve onların çeşitli saldırı çeşitlerini içeriyor. Her karakterin hareket seti, Gojo'nun Hollow Purple'ı ve Maki'nin lanetli silahları etkili kullanımı gibi ikonik yetenekleri doğru bir şekilde yeniden yaratıyor. Oyuncular düşmanlarını yumruklayıp tekmeleyerek lanetli enerjinin oluşmasına neden olur, daha fazla hasar verilmesine yardımcı olur ve daha büyük saldırılara olanak tanır. Bununla birlikte, JJKCC'nin birçok aşaması küçüktür ve bu da dört oyunculu bir maçı olağanüstü derecede kaotik hale getirebilir ve özellikle oyunun dengesiz 16 karakterlik kadrosuyla takip edilmesi zor hale getirebilir.Nobara, Gojo ve Jogo gibi karakterler uzun mesafeli dövüşlerde başarılı olurken, Itadori ve Nanami gibi diğer karakterler yakın mesafeden daha etkilidir. Zıt tarzlara sahip iki dövüşçüden oluşan bir takım seçmek harika bir taktiktir. Yine de etkili uzun menzilli dövüşçüler maçın kolayca dengesiz hale gelmesine neden olabilir . Güvenilir bir takım arkadaşına sahip, dengeli bir ekip, ödüllendirici ortak saldırılar oluşturabilir ve etkili olduğunu kanıtlayabilir, taktikler uygulayabilir veya güçlendirilmiş oyuncuların serinin popüler Etki Alanı Genişletme saldırılarını gerçekleştirmesine yardımcı olabilir.JJKCC'de Etki Alanı Genişletmeyi kullanabilen birkaç karakter ya bunu nihai bir saldırı olarak kullanır ya da kullanıcının saldırılarının artırılacağı yeni bir alanı geçici olarak oluşturmak için sahneyi dramatik bir şekilde değiştirir . Bununla birlikte, görsel açıdan hoş olan saldırılar yalnızca oyuncunun lanetli enerji ölçeri dolduğunda kullanılabilir ve gerçekleştirilmesi birkaç hassas saniyeden daha uzun sürer. Etki Alanı Genişletmeleri faydalı olabilir ancak bir galibiyeti garanti etmez ve hatta takım arkadaşlarını bile etkileyebilir; bu da JJKCC'nin 1'e 1 dövüşçü olarak daha iyi bir deneyim olacağını hissettiren başka bir örnektir .


Cursed Clash, JJK'nin Yıldız Hikayesini Etkileyici Bir Şekilde SunuyorHikaye modu, Jujutsu Kaisen Cursed Clash'in en büyük hayal kırıklıklarından biridir , çünkü modun yüzde 80'i, üzerine katmanlanmış sönük seslendirmeli görüntü slayt gösterileri yoluyla deneyimleniyor. Oyuncular hikaye modunda ilerledikçe müttefikler ve düşmanlar arasında yeni kurulan bağlantılarla bir ilişki şeması oluşmaya başlar. Kaçırılması kolay bu özellik, şaşırtıcı bir şekilde yeni sahneler ve kıyafetler ekler.


Kilidi açılabilen kostümler ve yeni hikaye etkileşimleri, yazar Gege Akutami'nin dünyasına ve karakterlerine doyamayanlar için oyunu cazip bir satın alma haline getirmeye yardımcı oluyor. Yetersiz slayt gösterisi formatıyla sunulmasına rağmen, kilidi açılmış etkileşimler, oyuncular arasında manga veya animede yer almayan konuşmalar ve hayattan kesit anları içeriyor. Ancak Hikaye Modunun yoğun boss savaşları ve oyun içi ara sahnelerin olmayışı , Gege'nin hikayesinin şimdiye kadarki en şık uyarlaması olabilecek ilk JJK oyunundan çok şey uzaklaştırıyor.JJK'nin hikaye modundaki ilk birkaç bölümünün hayal kırıklığı yaratan kusmasının yanı sıra , oyun ayrıca çevrimiçi ve karşı modlardan oluşan küçük bir koleksiyon da içeriyor. Oyuncuların JJKCC'de geçireceği en eğlenceli şey muhtemelen diğer oyunculara karşı maç oynamaktır. Oyunun en iyi şekilde oynandığı an güvenilir bir takım arkadaşıyla mücadele etmek olsa da, işbirlikçi ve karşılıklı savaşlar için yerel çok oyunculu modun olmayışı, oyunun ancak çevrimiçi sunucular doğru şekilde çalışıyorsa ve eşit beceri düzeyindeki oyuncularla doluysa en eğlenceli hale gelebileceği anlamına gelir. yalnızca bazen karşılanan gereksinimler.


Son Düşünceler ve İnceleme Puanı

2,5/5Hayal kırıklığı yaratan sunumu ve ilgi çekici modların eksikliği nedeniyle Jujutsu Kaisen Curshed Clash'ı , en çok yatırım yapan JJK gazileri dışında kimseye tavsiye etmek zordur . Karakterler ve nihai saldırılar, iyi oluşturulmuş animasyonlarla harika görünse de, oyun, oyuncuları geri gelmeye ikna edecek kadar bağımlılık yapıcı değil. Seri, harika bir dövüş oyunu için inanılmaz bir araçtır, ancak ne yazık ki bu potansiyel Jujutsu Kaisen Curshed Clash'ta hayata geçirilmedi .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page