top of page

Jujutsu Kaisen: Büyücülüğe Karşı İlahi Kısıtlama, Açıklandı

Jujutsu Büyücülüğü ve Cennetsel Kısıtlama arasındaki tartışma Jujutsu Kaisen'de en çok konuşulan konulardan biridir. Üste hangisi gelecek?  • Toji ve Maki gibi Heavenly Restriction kullanıcıları, büyücüler tarafından tespit edilemez ve fiziksel yetenekleri ve silahlarıyla son derece güçlüdür.

  • Gojo ve Sukuna gibi Jujutsu büyücüleri, Lanetli Ruhlarla savaşmak için güçlü teknikleri ve yetenekleri beslemek için Lanetli Enerjiyi kullanır.

  • Heavenly Restriction kullanıcıları özel güçlere sahip olmasa da, tamamen gerçekleştirilmiş bir yetenek onları Jujutsu Kaisen'deki çoğu karakterden daha güçlü hale getirebilir.


Gizli Envanter Arkı'nın Toji'yi dünyadaki en güçlü iki büyücüyü yenebilecek bir canavar olarak tanıtmasından bu yana, Cennetsel Kısıtlamanın gerçek gücü hakkındaki tartışma başladı. Lanetli Enerjiye sahip olmamalarına rağmen hem Toji hem de Maki o kadar muazzam bir güç ve beceri sergilediler ki Jujutsu Kaisen'deki karakterlerin çoğu onlarla bir dövüşte rekabet edemezdi.


Ancak Jujutsu Kaisen mangasının 253. Bölümü, Maki ve Sukuna'nın kısa ömürlü ama merakla beklenen savaşının sonucunu görüyor. Her ne kadar Maki kendine hakim olsa da Sukuna çok daha üstün olduğunu kanıtladı ve Heavenly Restriction kullanıcısını herhangi bir sorun yaşamadan yendi. Bununla birlikte, Sukuna'nın gücü dünyadaki bir anormalliktir ve ortalama bir Jujutsu büyücüsü ile bir Cennetsel Kısıtlama kullanıcısı arasındaki bir kavganın nasıl geçeceğini ölçmenin bir yolu olarak gerçekten kullanılamaz, o yüzden hangi gücün daha iyi olduğunu görelim.


Jujutsu Büyücülüğü Nedir?Kullanıcılar

Sukuna, Gojo, Yuta, Yuji

Önemli Teknikler

Parçala ve Böl, Sınırsız, On Gölge, Etki Alanı Genişletme

Jujutsu büyüsünün ne olduğunu anlamak için, Lanetli Enerjinin doğasını anlamak gerekir. Her insan korku, nefret, öfke gibi duygularına bağlı olarak negatif enerjiyi dışarı sızdırır. Belirli bir konuyu veya korkuyu çevreleyen bu negatif enerji, belli bir noktaya kadar biriktiğinde taşmaya başlar ve bu fazlalık, Lanetli Ruhlar olarak bilinen canavarca varlıkların doğmasına neden olur.


İnsan nüfusu içinde Jujutsu büyücülerinin veya Lanet Kullanıcılarının bayrağı altına giren çok az insan vardır. Bu insanlar, yaydıkları aşırı Lanetli Enerji miktarının ya ihmal edilebilir olduğu ya da hiç olmadığı noktaya kadar negatif enerjilerini kontrol etme konusunda kapsamlı bir eğitim aldılar. Bunu yaparak, bu Lanetli Enerjiyi, Lanetli Teknikler olarak bilinen benzersiz güçlerini beslemek için kullanabilirler.


Hangi çağda olursa olsun, siz Jujutsu büyücüleri baş belasısınız.

Tipik olarak her büyücünün tekniği beyninin prefrontal korteksinde bir yerde gelişmiştir. Hiç kimse bu tekniklerin nasıl bir biçim alabileceğini bilmiyor ama bunlar ya büyücünün kendi kişiliği ve yakınlıkları tarafından şekillendiriliyor ya da ailelerinden geçen Kalıtsal Teknikler. Jujutsu büyücüleri genellikle dünyadaki en güçlü varlıklardır ve teknikleri ve Lanetli Enerji üzerindeki ustalıkları ile çok fazla yıkıma neden olabilirler.


Jujutsu Büyücülüğünün Güçlü Yönleri


Jujutsu büyücülüğü, büyücülerin büyük tehditleri ortadan kaldırmasına olanak tanıyan inanılmaz derecede güçlü bir varlıktır. Gojo'nun Lanetli Tekniği Sınırsız, etrafındaki her şeyi sonsuza dek, hiçbir şeyin ona dokunamayacağı noktaya kadar yavaşlattığı için ona mükemmel bir savunma sağlar; Sukuna ise birçok kişinin en güçlü saldırı tekniği olduğuna inandığı şeye sahiptir . Dismantle ve Cleave, inanılmaz hızlarda görünmez Lanetli Enerji saldırıları göndermesine ve yollarına çıkan her şeyi kesmesine olanak tanır. Büyücüler ayrıca Etki Alanı Genişletmeleri ve Kara Flaş gibi güçlü hareketleri de kullanabilirler.


Jujutsu Büyücülüğünün Zayıf Yönleri

Jujutsu aşırı güçlü gibi görünse de, onu çoğu zaman geride tutabilecek pek çok şey vardır. İlk olarak, belirli bir teknikle doğan herkes genellikle sonsuza kadar bu teknikte kalır, ancak bunun birkaç istisnası da vardır. Bu, eğer zayıf bir tekniğe sahipseniz, bunu daha güçlü rakiplere karşı pek bir şey yapamayacağınız anlamına gelir. Birinin Lanetli Enerjisinin miktarı aynı zamanda onun gücünü de belirler, çünkü birisi güçlü bir tekniğe sahip olabilir ancak rezervleri düşük olduğundan onu düzgün şekilde kullanamaz. Tamamen Lanetli Enerjiye bağımlı olmak, büyücüleri dış etkenlere bağımlı hale getirir.Cennetsel Kısıtlama Nedir?Kullanıcılar

Toji, Maki

Kullandıkları Önemli Silahlar

Cennetin Ters Mızrağı, Ruhu Bölünmüş Katana, 1000 Millik Zincir

Lanetli Enerji ve Tekniğin eksikliğine karşılık, Cennetsel Kısıtlamaya sahip olan kişi, Toji ve Maki'de görüldüğü gibi insanüstü fiziksel yeteneklerle doğar. İkincisinin Cennetsel bir Kısıtlaması olmasına rağmen, bir ikiz olarak doğdu ve bu nedenle hala çok az miktarda Lanetli Enerjiyi elinde tutuyordu, bu da onu fiziksel olarak akranlarından sadece biraz daha üstün kılıyordu. Ancak Ölüm Oyunu olaylarından sonra Mai hayatını feda ederek Maki'nin Cennetsel Kısıtlamanın tüm potansiyelini fark etmesine olanak tanır.


Bu yetenek sayesinde hem Toji hem de Maki Jujutsu kullanıcıları tarafından tespit edilemez hale geliyordu ve bu da onların Gojo kadar anlayışlı ve güçlü birine gizlice yaklaşmalarına olanak sağlıyordu. Toji, her ikisi de Özel Derece Büyücü olan ve dünyanın en güçlü iki büyücüsü olarak kabul edilen Gojo ve Geto'yu yenmeyi başardı. Cennetsel Kısıtlama nedeniyle Toji, Gojo'nun Sonsuzluğu'nu aştı ve onu Ters Cennet Mızrağı ile neredeyse öldürüyordu .


Ama sizler, tüm kutsanmış yeteneklerinize rağmen benim gibi Jujutsu'yu bile kullanamayan bir maymuna yenildiniz.


Bu yetenek, kullanıcıları son derece güçlü ve göz kamaştırıcı derecede hızlı kılar; bu da onların Lanetli Araçlar ile nasıl performans gösterdiklerini mükemmel şekilde etkiler. Heavenly Restriction kullanıcıları, uygun ekipmanla donatıldığında tüm serideki en güçlü karakterler arasında yer alır ve yalnızca Gojo ve Sukuna gibiler tarafından geride bırakılır.


Cennetsel Kısıtlamanın Güçlü Yönleri


Hiçbir Lanetli Enerjiye sahip olmadıkları için Toji ve Maki aslında hayaletti. Büyücüler tarafından tespit edilememek sadece bir avantajdı, çünkü bu Lanetli Enerji eksikliği onların herhangi bir Etki Alanının engellerini geçip geçmelerine izin veriyordu, bu da onların bir Etki Alanı Genişletmesi içinde sıkışıp kalamayacakları anlamına geliyordu . Dahası, Ruh Bölme Katana'sını kullanan Toji ve Maki, canlı veya cansız her şeyin ruhunu görebiliyor, sertliğini göz ardı ederek istediklerini kesmelerine izin veriyordu.


Cennetsel Kısıtlamanın Zayıf Yönleri


Bu yeteneğin temel zayıflığı, vücutları ve silahlarıyla yapabilecekleri dışında özel güçlerinin olmamasıdır. Bu onları düşük dereceli lanetlere ve büyücülere karşı çok usta savaşçılar haline getirse de, Bölüm 253'te Sukuna'nın Maki'ye karşı mücadelesinde görüldüğü gibi, Özel Sınıftaki herkes onları kolayca yenebilir .Özetle bu sorunun cevabı çok yönlüdür. Tamamen gerçekleşmiş bir Cennetsel Kısıtlama, kullanıcıları çoğu karakterden çok daha güçlü kılar ve aynı zamanda Lanetli Enerji eksikliğinden dolayı onları tespit edilemez hale getirir. Yarı-Seviye 1 ve daha düşük seviyedeki herhangi biri, Cennetsel Kısıtlamaya sahip biri tarafından yenilebilir, ancak Gojo ve Sukuna gibi serideki üst düzey güçler onları oldukça kolay bir şekilde yenebilir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page