top of page

Jujutsu Kaisen Animasyoncusu, Kıyafetli Sahne Eleştirisinden Dolayı İslam Dünyasından Özür Diledi

Tanınmış bir Jujutsu Kaisen animatörü, Todo'da karşı cinsin giyindiği bir sahnenin eleştiri ve tacizle karşılaşmasının ardından İslam toplumundan özür diledi.


Bir Jujutsu Kaisen animatörü, yakın tarihli bir bölümde Todo'nun karşı cinse bürünme sahnesinin dizinin bazı hayranları arasında tartışmalara yol açmasının ardından İslami izleyicilerden özür diledi. Çevrimiçi ortamda kendisine eleştiri ve taciz yöneltilmesiyle sonuçlanan TV dizileri.


15 Aralık 2023'te Jujutsu Kaisen 2. Sezonun düzenli animatörü Sota Shigetsugu, İslam cemaatinin üyelerinden aldığı eleştirilere değindi: animeye eklediği bir sahne nedeniyle özür diledi. 2. Sezon, 21. Bölüm, popüler karakter Aoi Todo'nun hayal gücünde geçen ve birkaç saniyeliğine karşı cinsin kıyafetlerini giydiği bir sahneyi içeriyordu. Todo'nun fandomu uzun süredir devam eden bir anime şakası olmaya devam eden popüler bir Japon idolü olan Takada-chan'ın yanında poz veriyor. Todo ve Takada, Takada-chan'ın "Climax☆JUMPING!" melodisiyle şiddetli bir kombinasyon ortaya koyuyor; şarkı, müttefiki Yuji'nin dövüşte avantaj kazanmasına yardımcı oluyor. Ancak tepkiye rağmen pek çok hayran, kendilerini Müslüman olarak tanımlayan kişiler de dahil olmak üzere Shigetsugu'nun savunmasına koştu.


Sahne orijinal mangada olmamasına rağmen birçok kişi bunun tam olarak Todo'nun yapacağı bir şey olduğunu belirtti. Shigetsugu, animasyon camiasında sahnelere komik dokunuşlar eklemesiyle tanınıyor; bu belki de en iyi şekilde MAPPA'ya yönelik protestosunda, stüdyonun üretim yerinin çizimiyle gösterilir. Jujutsu Kaisen'in 2. Sezon 17. Bölümünde yok edildi. "Bu bir nevi içeriden yapılan bir şaka"; Shigetsugu o sırada şöyle demişti: "Fakat bu kesimde yıkılan bina aslında Şibuya'da mevcut." Ancak iç mekanın fotoğraflarını veya düzenlerini bulamadığım için, bunun yerine MAPPA'nın Jujutsu üretim alanını yok ettim. dogru beden. Personel onu sevdi haha."


Aralık'taki gönderilerinden birinin altından gelmiş gibi görünüyor. Hem bu hem de 15 Aralık'taki daha sonraki özrü artık silindi, ancak sonrasında Arapça yazılan gönderilerde yapılan aramada bir dizi yanıt görülüyor. Hayranlar görünüşte herhangi bir suça karşı büyük ölçüde kayıtsız görünüyor ve bunun neden tacize veya ölüm tehditlerine yol açması gerektiğini sorguluyor. Ancak yukarıdaki son resim, ikiye katlanan ve istismardan övünen küçük bir azınlığı temsil ediyor.


Jujutsu Kaisen'in diğer tartışmaları genel fandomda muhtemelen Todo'nun cross'undan çok daha fazla ağırlık taşıyor Animenin yapım programında hem animatörler hem de izleyiciler MAPPA'yı benzeri görülmemiş düzeylerde eleştiriyor. Yine de, yaklaşan Kış 2024 anime sezonunun çok yakında olmasıyla birlikte serinin sonu zirvede olacak gibi görünüyor.14 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page