top of page

Jujutsu Kaisen 253: Bölümden Neler Beklenmeli?

Maki vs Sukuna JJK 253'te devam edecek.  • Sukuna'nın Maki ile savaşı yoğunlaşıyor ancak JJK 253. bölümde henüz açıklanmayan daha fazla hilesi var.

  • Maki'nin fiziksel gücü ve lanetli enerji yetenekleri, Sukuna'ya karşı mücadelede ona üstünlük sağlıyor.

  • Sukuna'nın saldırısından kurtulan Yuji, daha hızlı iyileşmek ve savaşa yeniden katılmak için kan manipülasyon güçlerini açığa çıkarabilir.


Jujutsu Kaisen bu hafta 252. bölümle geri döndü ve bu inanılmaz bölümün içeriğine bakıldığında beklemeye kesinlikle değdi. Hikayenin aradan döndüğü göz önüne alındığında, JJK 253. bölüm çok yakında ve hayranlar, en sevdikleri karakterlerin geri döndüğünü ve bir kez daha inanılmaz aksiyon sunduğunu görmekten inanılmaz derecede heyecan duyuyorlar.


Maki ve Sukuna arasındaki mücadele büyük bir yoğunlukla devam ederken, hayranlar birbirlerine karşı mücadele eden bu iki güçlü rakibin bundan sonraki hikayesini sabırsızlıkla bekliyor. Bu ve daha birçok şey Jujutsu Kaisen'in 253. bölümünde ele alınacak , artık sadece birkaç gün kaldı.


Sukuna Herşeyi Dışarı ÇıkarıyorJJK 253. bölüm büyük ihtimalle Sukuna'nın tamamen tükendiğini görecek. Önceki bölümde hayranlar, Sukuna'nın Maki'ye karşı dövüştüğünü gördüler ve her ne kadar Maki ona karşı tavır alsa da, onun tarafından tamamen kontrol altına alındığını açıkça görüyordu. Bu ikili savaşın hangi alanında yarışırsa yarışsın, Sukuna her şeyde ikinci favoriydi. Gücü harikaydı ama yine de Maki'yi alt etmeye yetmedi. Sukuna'nın bir süredir savaştığı ve şu anda tam gücünden uzak olduğu göz önüne alındığında, bu oldukça mantıklı. Lanetli enerjisi yarıya indi ve aynı zamanda Megumi'nin bedeni üzerindeki kontrolü de zayıflıyor. Maki ise tamamen sağlıklı ve sonuç olarak bu savaşta açıkça ve haklı olarak üstünlüğü elinde tutuyor.


Ancak önceki bölümün sonuna doğru Uraume, Sukuna'nın nasıl hâlâ tam anlamıyla tükenmediğinden bahsetmeye başladı. Ona göre Sukuna hafife alınamaz ve her ne kadar zaten bu kadar yaralanmış olsa da hâlâ elinde henüz göstermediği bazı numaralar var. Sonuç olarak hayranlar Sukuna'nın başka neler sunabileceğini bilmiyorlar ve hikayenin bu yönü büyük olasılıkla JJK 253. bölümde ele alınacak. Hayranlar Sukuna'nın kendileri için tam olarak ne hazırladığını görmek için sabırsızlıkla bekliyorlar ve Maki'yi tam olarak nasıl yeneceğini.


Ayrıca Sukuna'nın Maki'nin kendisine verdiği hasardan dolayı düzgün bir şekilde iyileşemediğini de unutmamak gerekir. Maki, Bölünmüş Ruh Katanasının gücünü kullanır ve Sukuna'nın ondan aldığı her türlü yaralanma doğrudan ruhu etkiler. Bu nedenle normal ters lanet tekniği bu hasarı iyileştirecek kadar iyi çalışmaz. Ruh hasarını doğru bir şekilde iyileştirebilmek için kişinin ruhun sınırlarını görebilmesi gerekir. Normal şartlarda Sukuna bunu yapabilirdi ama şu anda zayıflamış durumda, bu da ondan aldığı hasarı gerektiği gibi iyileştiremeyeceği anlamına geliyor ve aynı zamanda kalbinin manuel olarak atmasını sağlamak zorunda. bu da onu bir kez daha daha da zayıflatıyor. Yine de Sukuna, Maki'ye karşı bir şansa sahip olmak istiyorsa elinden geleni yapmak zorunda kalacak.


Maki Vs Sukuna – Fiziksel Gücün SavaşıSukuna'ya karşı Maki, fiziksel gücün savaşı olacak. Maki'nin JJK'deki dövüşleri tam olarak böyle oldu ve bu tema büyük olasılıkla JJK 253. bölümde de devam edecek. Maki fiziksel bir canavardır ve savaşta lanetli enerjiyi kullanmaz. Öte yandan Sukuna lanetli bir enerjiye sahiptir ancak ona yönelttiği saldırı ne olursa olsun onun tarafından önlenebilir. Bu sadece Maki'nin lanetli enerjisini ve ona yönelik tüm saldırılarını gerçekten görebilmesinden kaynaklanıyor. Önceki bölümde Sukuna, Maki'ye karşı Dünya Darbesi'ni bile kullanmıştı ve aynı tekniğin Gojo'yu öldürmesine rağmen, bundan kolaylıkla kaçınmayı başarmıştı.


Bu nedenle Sukuna, Maki ile Mahoraga arasında bir karşılaştırma yaptı; bu da onun için onu normal lanetli enerjiyle alt etmenin, özellikle de uzaktan, kolay olmadığı anlamına geliyor. Bu açıkça Sukuna ve Maki'nin göğüs göğüse dövüşmek zorunda kalacağı anlamına geliyor ve bu bakımdan Maki açıkça üstünlük sağlıyor. Onun fiziksel gücü, dayanıklılığı ve hızı, en azından zayıflamış haliyle Sukuna'nın çok ötesindedir.


Eğer Sukuna'nın ona karşı bir şansı olacaksa, elinden geleni yapması ve sakladığı her şeyi yüzeye çıkarması gerekecek. Jujutsu Kaisen 253. bölüm tam olarak bununla ilgili olacak ve savaşın bu yönü, hayranların gelecek bölümlerde gezinirken akılda tutması gereken şey.


Yuji İyileşmeye BaşlıyorYuji'ye büyük olasılıkla Jujutsu Kaisen'in 253. bölümünde de biraz ilgi gösterilecek . Yakın zamanda Sukuna'nın güçlü saldırısına maruz kalmıştı . Bu nedenle Yuji oldukça fazla yaralandı. Ters lanetli tekniğin kullanımında oldukça yeni olduğu göz önüne alındığında, Yuji'nin iyileşirken oldukça fazla sorun yaşadığı görülüyor. Bununla birlikte, sonunda sakinleşti ve önceki bölümde daha iyi iyileşmeye başladı. Hikayenin bu yönü muhtemelen JJK 253. bölümde de dikkat çekecek . Yuji büyük olasılıkla iyileşmeye devam edecek ve iyileşmeye başlayacak, böylece Maki ile birlikte Sukuna'ya karşı mücadeleye katılabilecek. Şu anda Yuji'nin iyileşebilmesi için kanı vücudunun her yerine düzgün bir şekilde yaymaya odaklanması gerekiyor. Aslında bu, Yuji'nin kan manipülasyonu gücüne sahip olduğuna dair bir başka ipucu olabilir.


Kan Manipülasyonu, kan kaybını azaltabileceği ve diğer pek çok şeyin yanı sıra yaraların iyileşmesine yardımcı olabileceği için daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabilir. Bu, ters lanetli teknikle birleştirildiğinde Yuji'nin iyileşmesine büyük ölçüde yardımcı olabilecek ve onun bir kez daha tam güce dönmesini ve Sukuna'ya karşı savaşa yeniden katılmasını sağlayabilecek inanılmaz bir tekniktir. Yuji'ye kesinlikle biraz ilgi gösterilecek ve bu hikayenin ilerlemesi için çok önemli, çünkü günün sonunda Lanetler Kralı'nı devirecek kişinin o olması çok muhtemel.


Elbette savaşın JJK 253. bölümde dikkat çekebilecek başka yönleri de var. Örneğin, Hakari ile Uraume arasındaki mücadele önümüzdeki bölümde biraz dikkat çekecek ve Sukuna'ya karşı mücadelenin muhtemelen birkaç bölümde tamamlanacağı göz önüne alındığında haklı olarak öyle. Bu nedenle, daha az önemli olan savaşın ilk önce bitmesi mantıklıdır. Yazar Jujutsu Kaisen'in 253. bölümünde Hakari'ye karşı Uraume'yi bitirip ardından Sukuna ile Maki arasındaki mücadeleye geçerse hayranlar bu kadar şaşırmamalı. Yazar ne yaparsa yapsın, JJK 253. bölüm inanılmaz bir aksiyon sunacak ve hayranlar gelecek haftaki bölümde ne gibi gelişmeler olacağını görmek için çok heyecanlı.


Jujutsu Kaisen Viz Media aracılığıyla okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . JJK'nın bir sonraki bölümü olan Jujutsu Kaisen 253. bölümünün yayın tarihi 10 Mart 2024 olarak belirlendi.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page