top of page

Intel APO Artık Daha Fazla Oyunu Destekliyor

Intel, performansı artıran APO yazılımının ilk başta yalnızca iki oyunla piyasaya sürülmesinin ardından artık daha da fazla oyunu desteklediğini duyurdu.

Intel, Uygulama Optimizasyon (APO) yazılımının 12 yeni oyun için destek eklediğini duyurdu. Intel'in APO yazılımı, şirketin CPU'larını kullanan oyuncuların oyunlarından daha fazla performans elde etmelerine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir teknolojidir ve şimdi eklenen yeni oyunlar ile ileriye doğru güçlü bir adım atmaktadır.

Intel APO başlangıçta yalnızca Intel'in 14. nesil CPU'ları için planlanmıştı , ancak şirket daha sonra geri adım attı ve 12. ve 13. nesil CPU'lar için de daha fazla destek planlıyor. Bu, Intel'in en iyi oyun CPU'larının çoğunun ileriye dönük olarak ek performans iyileştirmeleri sunabileceği anlamına geliyor. Şu anki asıl sorun, yazılımın benimsenmesi ve daha fazla CPU ve oyunun resmi olarak desteklenmesiyle bu yazılımın da iyileşmesi bekleniyor. Bu son düşüş bu açıdan ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır.

Intel'in destek sayfasında da onaylandığı üzere APO, programa Red Dead Redemption 2 ve Watch Dogs: Legion gibi AAA oyunların da aralarında bulunduğu toplam 12 yeni oyun ekledi . Bu, yalnızca Metro Exodus ve Rainbow Six Siege ile piyasaya sürüldükten sonra resmi destekte büyük bir sıçrama ve şirkete Intel ve AMD tartışmasında başka bir avantaj sağlıyor. Şu anda APO için yalnızca yedi Intel CPU resmi olarak desteklenmektedir: i9 14900KS, i9 14900K, i9 14900KF, i9 14900HX, i7 14700K, i7 14700KF ve i7 14700HX.Intel APO Yeni Oyunlar


 • F1 2022

 • Guardians of the Galaxy

 • Strange Brigade

 • World War Z

 • Dirt 5

 • World of Warcraft

 • Final Fantasy 14

 • Red Dead Redemption 2

 • World of Tanks

 • Dreams Three Kingdoms 2

 • Serious Sam 4

 • Watch Dogs: Legion


Intel APO artık resmi olarak 14 oyunu desteklerken, yazılım aynı zamanda kullanıcıların istedikleri zaman etkinleştirebilecekleri bir Gelişmiş Mod da sunuyor. Bu aynı zamanda herhangi bir Intel 12., 13. veya 14. nesil CPU kullanıcılarının APO kullanmasına ve daha geniş bir oyun yelpazesinde potansiyel olarak performans avantajlarını görmesine olanak tanır. Ancak Intel, "bu çalışma modu altında işlemcide veya oyunlarda herhangi bir iyileştirme veya optimizasyonu garanti edemeyeceğini" açıkça belirtiyor; dolayısıyla şu anda Intel'in resmi yönergelerinin ötesindeki her şeye, diğer en iyi yöntemlerden bazılarıyla bile, bir tutam şüpheyle yaklaşılmalıdır. Piyasadaki oyun CPU'ları .

Intel genellikle CPU yeniliklerinde ön saflarda yer alır. AMD gibi o da, güçlü rekabetin tutarlı yenilikleri beslediği, teknolojiyi daha da ileriye taşımak için her zaman yeni fırsatlar arıyor. Son zamanlarda daha fazla Intel Lunar Lake ayrıntısı internete sızdırıldı ve oyunculara, şu anda yıl sonunda beklenen seri piyasaya sürüldüğünde görmeyi bekleyebilecekleri performans artışlarına dair bir fikir verdi. Umarım bu, APO iyileştirmelerinin yanı sıra Intel kullanıcıları için harika bir 2024 yılının habercisidir.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page