top of page

İnanılmaz The Last of Us 2 Detayı Düşman NPC'lerini Daha da Gerçekçi Hale Getiriyor

Bir oyuncu, The Last of Us 2'deki bazı düşmanların, oyunun etkileyici detaylara gösterdiği ilgiyi vurgulayan şaşırtıcı bir özelliğini fark ediyor.

Bir oyuncu The Last of Us 2'yi oynarken beklenmedik gerçekçi bir ayrıntıyla karşılaştı. İnce ayrıntı, The Last of Us 2'nin kasvetli kıyamet sonrası dünyasına bir katman katıyor ve muhtemelen pek çok oyuncu tarafından fark edilmedi.


The Last of Us 2, anlatımı nedeniyle pek çok kişi tarafından tartışmalı bir devam filmi olarak değerlendirildi. Bununla birlikte oyunun oynanışı, hem oyunculardan hem de eleştirmenlerden geniş çapta övgü alan öne çıkan bir konu olmaya devam etti. Yoğun ve gerçekçi savaş karşılaşmalarını kurnaz ve uyarlanabilir düşman yapay zekasıyla birleştirmek, heyecan verici bir oyun deneyimiyle sonuçlandı. Bunun da ötesinde The Last of Us 2'nin dünyası, oyuncuların oyuna kapılmasına büyük ölçüde katkıda bulunabilecek küçük ayrıntılarla da dolu .

MadHanini kullanıcısı tarafından Reddit'te yayınlanan bazı resimler sayesinde oyuncular , The Last of Us 2'de avuç içlerinde ve ellerinin arkasında ilginç dövme tasarımları yapan bazı düşman NPC'lerin olduğunu keşfettiler . Bu dövmelerde gösterilen semboller arasında büyük beyaz bir köpekbalığı ve ağını ören bir örümcek yer alıyor. Görünüşe göre karmaşık vücut sanatı, The Last of Us Remake'teki avcılar ve haydutların yanı sıra The Last of Us 2'deki Rattlers'da da bulunabilir .


Oyun, şiddeti gerçekçi ve kanlı bir şekilde sunmaktan çekinmediği için The Last of Us 2'nin aksiyonu şüphesiz acımasızdır . Şiddetli atış aksiyonu, korkunç infazlar ve vahşi yakın dövüşlerin tümü, karakterlerin içinde yaşadığı sert ve acımasız ortamı tasvir ediyor. Ellie'nin intikamını almak isteyen bir oyuncu hızla tüm bunlara karşı duyarsızlaşabilirken, bu acımasız ortamda insanlığa dair bir fikir veren, NPC'lerin ellerini süsleyen dövmeler gibi incelikler. Bunun gibi ayrıntıları oyuna serpiştirerek Naughty Dog'un, oyuncuların oyunun en korkutucu düşmanlarının bile insanlığını yansıtmalarını amaçladığı anlaşılıyor; bu da TLOU 2'nin temalarına kesinlikle uyacak bir şey .


The Last of Us 2'nin tek oyunculu deneyimi tartışmasız sürükleyici olsa da birçok oyuncu, The Last of Us'a benzer bir çok oyunculu modun da olmasını istiyordu . Bu hiçbir zaman gerçekleşmese de Naughty Dog, The Last of Us'ın zombi istilasına uğramış dünyasında çok oyunculu, bağımsız bir spin-off seti üzerinde çalışıyor. Seriye dayalı popüler HBO şovunun son başarısıyla birlikte, aynı büyüleyici evrende geçen çok oyunculu bir oyun için mükemmel bir an gibi görünüyor.


The Last of Us 2 şu anda PlayStation 4'te mevcut.


8 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page