top of page

İlk Kez Stardew Valley Oyuncusu Son Derece Şanssız Rastgele Etkinlik Deneyimliyor

Yeni bir Stardew Valley oyuncusu, çiftliğinde inanılmaz derecede şanssız ve büyük bir engel oluşturabilecek rastgele bir olayla karşılaşır.

Stardew Valley'e yeni gelen bir kişi, çiftliğinde bir göktaşı belirdikten sonra kendisini inanılmaz derecede kötü şansla karşı karşıya buldu. Stardew Valley rastgele etkinliği, oyuncuların en beklemediği anda gerçekleşebilir, ancak genellikle heyecanlanacak bir şeydir.


Stardew Valley, belirli bir sezon ve etkinlik programını takip eder, ancak neredeyse her an meydana gelebilecek rastgele karşılaşmalar da vardır. Oyuncular, tavuk kümeslerinin üzerinde uçan bir cadıyı, ürünlerini kutsayan bir periyi veya Meteorite veya uzaylı kapsülü gibi uzaydan ortaya çıkan rastgele nesneleri deneyimleyebilirler. Bu olayların çoğunun, oyuncuya boş bir tavuk yumurtası vermek veya bir mahsulün büyüme sürecini hızlandırmak gibi bazı potansiyel avantajları vardır. Meteorlar bazı değerli eşyalar için parçalanabilir, ancak bunun için oyuncunun kazma gelişiminde belirli bir noktaya ulaşması gerekir. Yeni başlayan oyuncular için bu, bu yeni oyuncu için olduğu gibi bir sorun teşkil edebilir.

Ne yazık ki bu oyuncu için bir Meteorite mümkün olan en uygunsuz yerlerden birinde ortaya çıktı. Lemoncrime tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü, çiftçilerinin çiftliklerinin güney yolunu kapatan Meteorite'ye baktığını gösteriyor. Bu kısayol, oyuncular tarafından Marnie'nin Çiftliğine, Büyücü Kulesi'ne , Leah'nin evine ve yerel bitkilere ve gölete hızlı bir şekilde erişmek için kolayca kullanılır. Meteorit, Altın veya daha kaliteli bir Kazma ile parçalanabilirken, bu oyuncunun henüz bir Kazmaya sahip olmaması muhtemeldir.
Dört Köşe Çiftliği Gizli Geçidi


Diğer oyuncular taraftarın üzüntüsünü hemen dile getirdiler, ancak en azından çiftlik seçimlerinin şanslı olduğu ortaya çıktı. Bu senaryoda bazı çiftliklerin çıkışları tamamen kapatılacak olsa da, bu oyuncu daha sonraki bir Stardew Valley güncellemesinde eklenen Four Corners Çiftliğinde bulunuyor. Four Corners Farm'ın, çiftliğin güney çıkışına giden ve büyük ağaç kütükleri tarafından kapatılan iki yan geçidi vardır. Göktaşını kırmak için Altın Kazmaya ihtiyaç duymakla karşılaştırıldığında, büyük ağaç kütükleri daha mütevazı bir Bakır Baltayla temizlenebilir. Oyuncu henüz bir taneye sahip olmasa bile, Clint'in oyuncunun aletlerini yükseltmesi için gerekli malzemeleri elde etmesi uzun sürmeyecektir.


Neyse ki, bu oyuncunun ilerlemesi bu rastgele deneyim nedeniyle çok fazla engellenmemeli. Buna karşılık, bazı oyuncular Meteorit'in gelişinden korkuyorlar çünkü ara sıra mahsullerin ortasında ortaya çıkıp orada ne varsa yok edebiliyorlar. Bununla birlikte, bir oyuncu bir Meteorit'i yok etmek için doğru araca sahip olduğunda, en azından İridyum Cevheri ve Jeodezler gibi değerli malzemeler kazanabilir .İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page