top of page

İyi Yaşlanmayan 5 Anime Ve Nedeni

Tamamen ürkütücü ya da ilgisizlikten yaşlanıyor, işte DearS ve Lucky Star gibi zarafetle yaşlanmayan beş dizi.Bazı animeler , sonsuza kadar değerli olmak için hafızanın mahzenlerine gider. Sonra tekrar düşünüldüğünde ağızda kötü bir tat bırakanlar var. İster şakalar bayatlasın, ister yeni ve geliştirilmiş versiyonlar orijinalin üzerine gölge düşürsün, ister izleyiciler geriye dönüp baktıkları ve işlerin toksik ve sorunlu yönlerini tanımaya geldiğinde zevklerinin nasıl geliştiğini fark etsinler, belirli başlıklar kötü bir şekilde yaşlanmaya mahkûmdur. eski favoriler Sebep ne olursa olsun, burada zamana ayak uyduramayan beş anime var.


DearS


Bazen, güzel uzaylı kızların yoğun cinselleştirilmesi ve çocuklaştırılması 17 yıl sonra o kadar iyi görünmüyor. DearS , söz konusu uzaylıların yanlışlıkla Tokyo Körfezi'ne çarpmasıyla uzaylı temasının kurulmasından bir yıl sonra meydana gelir. Gemideki 150 uzaylı, Japon toplumu tarafından alındı ​​ve DearS olarak adlandırıldı. Lise öğrencisi Takeya, okuldan eve dönerken evsiz ve baygın bir Sevgili bulduğunda, Takeya isteksizce onu evine getirir ve Ren'i arar.


Ren, kendini evinde yeni bir kalıcı ikamet olarak Takeya'ya adadığı için, acı verici bir şekilde saf, bağımlı ve çocuksu, açık ve daracık kostümler içinde servis ediliyor. DearS neden bu kadar acı verici bir şekilde randevulaşmış hissediyor? Ne de olsa To Love Ru da aynı şekilde liseli bir çocuk ve cinselleştirilmiş uzaylı kızlardan oluşan bir kadro yer alıyor. Belki de son gösteri, kadın karakterleri hayatta kalmak için erkek lidere bağımlı olmayan bir harem anime olma konusunda açık sözlüdür. Ren, inanılmaz derecede çocuksu ama fazlasıyla cinselleştirilmiş ve Takeya'ya açıkça ihtiyaç duyması, her şeyi rahatsız edici cinsiyet rollerine yerleştiriyor .


Lucky Star


Lucky Star'da mutlaka yanlış bir şey yok - sadece, şakalarının ortaya çıkması için kültürel bağlama büyük ölçüde dayanan herhangi bir medya gibi, Lucky Star yaşlanıyor. Anime 2007'de başladığından beri, Ace Attorney ve Kamen Rider'a çok fazla referans olması bekleniyor , ancak ne kadar çok zaman geçerse, o başlıklar bile o kadar az alakalı olacak.


Lucky Star'ın bazı şakalarının komik kalacağı kesin, ancak yıllar geçtikçe, mevcut ve geçmiş Japon kültürü hakkında fazla bir şey bilmeyen biri referansları anlamayacak. Tabii ki, kültürel alaka düzeyi Lucky Star'ı yayınlarken çok daha komik hale getirdi, bu yüzden büyük olasılıkla karar verilmiş bir takastı - Gintama gibi diğer anime başlıklarının da yaptığı bir şey, bu yüzden Lucky Star bu kategoride yalnız değil. Sadece eski bir şov olarak, şakaları daha ince giyiyor.


Fate/Stay Night


Studio Deen'in Kaderi/Stay Gecesi korkunç değil. Bu da pek iyi değil. Animasyon kalitesi 2006 için harika değil, arsa yerlerde inanılmaz derecede yapmacık hissediyor ve Studio Ufotable'ın seriyi devralıp kendi haline getirmesinden çok uzun sürmedi. Fate/stay Night , Kinoko Nasu'nun üç yolu olan bir görsel romanıdır: Fate , Unlimited Blade Works ve Heaven's Feel . Studio Deen, 2006'da ilk rotayı bir animeye uyarlamaya karar verdi. Sabre ve Shirou, bu rotadaki aşk tutkunları, bu da birinin Usta olarak diğeri üzerinde mutlak güce sahip olması nedeniyle işleri zaten rahatsız ediyor.


Fate/stay Night , orada durabilecek acı-tatlı bir notla sona eriyor. Ancak Studio Ufotable, 2011'de çok beğenilen Fate/Zero ile diziyi alarak görsel roman için orijinal bir arka plan sağladı. Zero'nun başarısından sonra , Ufotable devam etti ve Unlimited Blade Works ve Heaven's Feel'i de canlandırdı , görsel roman sonlarından oluşan üçlüyü bitirdi ve orijinali geride bıraktı. Fate serisiyle en iyi şekilde hatırlanacak olan tamamen başka bir stüdyo olduğunda iyi yaşlanmak imkansız .


Masamune-Kun's Revenge


Masamune-kun'un İntikamı henüz eski değil - 2017'de çıktı - ama her karakterin şişmanlığı, genel öncülü ve temel pisliği nedeniyle eski hissettiriyor. Masamune, güzel ama şımarık bir kız olan Aki'ye aşkını itiraf etmeye çalıştığında, onu anında reddeden ve kilosuna atıfta bulunarak "Domuz Ayağı" adını verdiği bir çocuktu. Liseye hızlı ilerleyen Masamune, yakışıklı olma arayışında tam bir narsist olmayı başarmış zinde, yakışıklı bir genç adamdır. Büyük intikam planı, Aki'yi kendine aşık ederken geçmiş kimliğini gizli tutmaktır. Bir kez aşık olduğunda, onu acımasızca reddedecektir.


Tekrarlamak gerekirse, bunlar izleyicilerin önemsemesi gereken iki ana karakterdir: insanlara "domuz ayağı" diyen şımarık bencil "acımasız prenses" ve fit olmak ve yıllarca intikamını planlamaktan başka hiçbir şey yapmayan bencil bir çocuk. Gizli derinlikleri olsa bile, o gizli derinlikler madenciliğe değer mi? Herkes kendini takıntılı ve genellikle korkunç, bu rom- com'u günümüzün diğer romantik komedileri arasında ağrılı bir başparmak gibi öne çıkarıyor ve fazladan 20 yıl çıkıyor. Bu günlerdeki en iyi shoujo oyunları, gerçekten sevimli oyunculara sahip.


Loveless


Loveless'i Bu serideki sadece bakireler onların hayvansal yönlerini muhafaza rağmen catboys ziyade Catgirls, bir sonraki büyük trendi olacak edildiği anime, 2005 yılında prömiyeri. Bu unvan, gösteri sırasında samimi bir bağ oluşturan 12 yaşındaki ve 20 yaşındaki bir çocuğa sahip olmasıyla en kötüsü yaoi. Catboy temyizinin yanı sıra, Septimal Moon adlı şeytani bir organizasyon Ritsuka'nın ağabeyinin ölümüne neden olmuş olabilir ve büyü savaşları onları alt etmenin en iyi yoludur.


Ritsuka, eski sevgilisi Soubi ile bir araya gelir ve ikisi, o zamanın popüler shounen'ine tuhaf bir saygı göstermek için birlikte büyü savaşları yapmaya başlar. Manga şu anda devam ediyor olsa da, erkek başroller arasındaki yaş ve güç farkı Loveless'ı bugüne kadar animedeki en zehirli yaoi eşleşmelerinden biri haline getiriyor.


Sonunda, Lucky Star gibi şovların muhtemelen unutulmaya mahkum olduğunu düşünmek üzücü , ancak zamanlarında sevildiler ve anime üzerindeki etkileri asla unutulmayacak. Diğer şovlar, zayıf animasyonlarına veya sonraki yeniden yapımlarına rağmen, onları giderek daha önemsiz hale getirmelerine rağmen, her zaman ilk olmak için önemli olacaktır. Bununla birlikte, tehlikeli cinselleşme, büyük yaş farklılıkları ve sadece hoş olmayan hikayeler veya karakterler söz konusu olduğunda, bu hafıza kasalarını sonsuza dek kapatmanın zamanı geldi.

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page