top of page

İnanılmaz Popülariteleri Sayesinde Uyarlamalar Alan Kore Web Çizgi Filmleri

Tower of God'dan True Beauty'ye kadar bu son derece popüler Kore webtoon uyarlamaları uzun zamandır hazırlanıyor ve kesinlikle beklemeye değer.Kore web çizgi filmlerinin artan popülaritesi, Crunchyroll ve Netflix gibi büyük şirketleri mevcut hikayelerin hazinesini tarayıp bunları animasyon ve canlı aksiyon başlıklarına uyarlamaya teşvik etti. Bir bütün olarak web çizgileri şimdiye kadar anime ve manga endüstrisinin büyük ölçüde gözden kaçan bir parçasıydı.


Bu, uzun süredir hayranları sevindirecek şekilde Kore webtoon uyarlamalarında bir patlamaya yol açtı. Sadece anime uyarlamaları almanın yanı sıra, bazı Kore web çizgi filmlerinin manga serileri ve hatta kendilerine ait mobil gacha oyunları da var.

Hannah Grimes tarafından 12 Aralık 2023'te yapılan güncelleme : Bu liste, Kore web çizgi filmlerinin daha mükemmel uyarlamalarını içerecek ve CBR'nin en son stil değişikliğini yansıtacak şekilde güncellendi.


10Tower of God Webtoon Birden Fazla Ortamı KapsıyorBirisi en büyük arzusunu gerçekleştirmek için ne kadar ileri gidebilir? Tanrı Kulesi'nde en üst kata ulaşanlar gönüllerinin istediğini elde edebilirler. Bam için onu kuleye tırmanmaya motive eden tek bir amaç vardır: Tüm dünyası olan karanlığın ortasında tek arkadaşı olan Rachel adında bir kız. Bu, yıldızları görmeye çalışan bir kız ile ondan başka hiçbir şeye ihtiyacı olmayan bir oğlanın hikayesi.

İlk olarak 2010 yılında yayınlanan Tower of God neredeyse 12 yıldır yayında. Popülerliği hiç azalmadı ve hâlâ platformdaki en başarılı ve popüler aksiyon web çizgi filmlerinden biri olarak anılıyor. Tower of God, 2019'da Hero's Cantare adlı web çizgileri arası RPG oyununa bile uyarlandı ve anime uyarlaması 2020'de Crunchyroll aracılığıyla uluslararası izleyicilerin beğenisine sunuldu. Ağustos 2022'de ikinci sezon duyuruldu.


9Doğaüstü Varlıklar İnsanları Cehennemde Cehenneme Mahkum Ediyor2022 ile 2027 yılları arasında Güney Kore'de geçen Hellbound , Angel adlı doğaüstü bir varlığın ortaya çıkıp insanları cehenneme mahkum etmeye başladığı bir dünyada geçiyor. Bu, gelecekte belirli bir noktada, saniyelerden yıllar öncesine kadar herhangi bir yerde yapılır. Artık insanlar, korkunç, kaçınılmaz kaderleriyle ne zaman karşılaşacaklarını tam olarak bilmek zorundalar. Angel da çocukları bağışlamıyor ve Hellbound'daki bir çift, bebeklerinin ölümle işaretlendiğini keşfediyor.

Hellbound'un yönetmeni Yeon Sang-ho, aynı zamanda Hellbound web çizgi romanının da orijinal yaratıcısıdır ve orijinal vizyonunun doğru bir şekilde hayata geçirilmesini sağlar. Toronto Uluslararası Film Festivali'nde prömiyeri yapılan ilk Kore draması olan bu dizi, yayınlandıktan sonraki gün Netflix'te en çok izlenen dizi oldu. Hellbound, Squid Game'den biraz ilham aldı ama yine de benzersiz ve düşündürücü bir hikaye anlatıyor.


8Lise Tanrısı Kore ve Çin Mitolojisini KeşfediyorBir adanın neredeyse tamamen yok olduğu sıralarda, gizemli bir organizasyon dünyanın her yerindeki en iyi dövüş sanatçılarına bir yarışmaya katılmaları için davetiye gönderir. Kazanan istediği her şeyi dileyebilir ve Lise Tanrısı unvanını alacaktır. Jin Mori bu davetin alıcılarından biridir ve ilk dövüşünü kaybettiği için katılmayı kabul eder.

Webtoon camiasında hâlâ eleştirmenlerce beğenilen The God of High School , fantastik aksiyonun büyüleyici bir karışımını bir araya getirmek için klasik Kore ve Çin mitolojisinden referanslar alıyor. The God of High School , Tower of God ile birlikte Hero's Cantare mobil oyununa dahil edildi ve 2020'de animasyon devi Studio Mappa tarafından üretilen bir anime uyarlaması aldı.


7Çalışkan Bir Burslu Öğrenci, Tuzaktaki Peynir Konusunda Aldatıcı Bir Son Sınıf Öğrencisiyle Başa ÇıkıyorCheese In The Trap'tan Yoo Jung popülerdir ve görünüşte arkadaş canlısı görünür, ancak aslında manipülatiftir ve başkalarını kullanma ve yok etme alışkanlığı vardır. Cheese In The Trap'in kadın başrol oyuncusu Hong Seol , başlangıçta Jung'a yönelik bir bursla okula dönen çalışkan bir burslu öğrencidir. Jung, Seol'a inanılmaz derecede iyi davranarak ona çıkma teklif eder ve tuhaf ilişkileri bundan sonra daha da karmaşık hale gelir.

Cheese In The Trap'ın orijinal webtoon koşusu 2010'dan 2017'ye kadar sürdü, bu da o sırada web çizgi romanı hala yayınlanmakta olduğundan televizyon uyarlamasının tamamen orijinal bir sona sahip olduğu anlamına geliyor. Yine 2018'de bir film uyarlaması yayınlandı ve Cheese In The Trap'ın hikayesinin üç versiyonu da ilgi çekici ve olumlu tepkiler aldı.


6Noblesse Bir Aksiyon-Fantazi Köşe Taşı Webtoonudur
Cadis Etrama Di Raizel, 820 yıl sonra uykusundan hakkında hiçbir şey bilmediği modern bir dünyaya uyanır. Şu anda bir Kore lisesinin müdürü olan sadık hizmetkarı Frankenstein'a rastlar. Kendini bu yeni ortama kaptırma fırsatı bulduğunda kaydolur ve sınıf arkadaşları tarafından sevgiyle Rai olarak anılır. Ancak sorun her zaman köşede gizleniyor.

Noblesse uzun zamandır aksiyon fantastik web çizgi filmlerinin temel taşı olmuştur . 2019'da son bölümünün yayınlanmasından sonra bile Tower of God ve The God of High School ile birlikte en ikonik web çizgi filmlerinden biri olmaya devam ediyor . Noblesse hayranları uzun süredir çok sevilen webtoon'un anime uyarlaması için çağrıda bulunuyordu ve sonunda 2020'de Crunchyroll'un uygun bir Noblesse animesinin yayınlanmasıyla bu isteklerine kavuştular.


5Liseli Bir Kızın Sihire Olan İnancı Azaldı, Sihrin Sesiyle YenilendiSihrin Sesi'nde Yoon Ah-yi adında bir liseli kız büyüye inanırdı ama bu inanç yıllar geçtikçe azaldı. Olabildiğince hızlı bir şekilde yetişkin olmaktan başka bir şey istememektedir, ancak çocuksu bir dünya görüşünü sonsuza kadar sürdürmek isteyen Ri Eul adında bir sihirbazla tanışmasıyla dünya görüşü zorlanır. Film boyunca Ah-yi, Ri Eul'un takipçisi olur. Sihire olan inancı yeniden alevlenir ve bir kez daha hayallerinin peşinden gitmek için ilham alır.

The Sound of Magic bir müzik dramasıdır ve film müziği on sekiz ayda geliştirildi. The Sound of Magic'in müzikleri aracılığıyla karakterlerin duygularını ve duygusal çalkantılarını yakalamak çok önemlidir ve ekstra bir duygusal derinlik katmanı ekler. Oyuncu kadrosunun genel performanslarının yanı sıra dizinin görselleri de büyük övgü aldı.


4Münzevi Cha Hyunsoo Dışarıda Sweet Home'un Canavarlarıyla YüzleşiyorCha Hyunsoo, ailesinin geri kalanını yok eden beklenmedik bir trajedinin ardından bir apartman kompleksinde yalnız yaşayarak kendi ölümünü planlamaktadır. Toplum tarafından kapalı bir kişi olarak kabul edilen bu adam, yiyecek ihtiyacı onu dairesinin sınırlarının dışına itene kadar çoğunlukla münzevi bir hayat yaşıyor. Ne yazık ki o kadar korktuğu yargılayıcı bakışlardan çok daha korkunç bir gerçekle yüzleşmek zorunda; hemcinsleri yavaş yavaş canavarlara dönüşüyor. Apartman kompleksinde hayatta kalan bir grupla bir araya gelmek zorunda kalan bu ikili, arkadaşlarının bir anda kendilerine karşı çıkabileceği bir dünyada nasıl hayatta kalacaklarını bulmaları gerekiyor.

Sweet Home, türünün tüm doğru notalarını yakalayan web çizgi filmlerinden biridir. Bir korku ve gerilim webtoon'u olarak tanımlanan bu film, bunu kesinlikle sanatçının ustaca hikaye taslakları ve yapıları ve panellerin yerleştirilmesiyle başarıyor. Karmaşık karakterler ve hikaye boyunca onların gelişimi Sweet Home'u diğer benzer web çizgi filmlerinden ayırıyor. Daha sonra 2020'de Netflix'te yayınlanan canlı aksiyon Kore dramasına uyarlandı ve ikinci ve üçüncü sezonları da yapım aşamasında.


3İnsanlar ve Vampirler Portakal Marmelatında Bir Arada Var Olmaya ÇalışıyorOrange Marmalade'den Baek Ma-ri, vampir kimliğini diğerlerinden gizleyen, sosyal açıdan dışlanmış bir gençtir. Her ne kadar vampirler Orange Marmalade evreninde evrimleşmiş olsalar ve artık insanlardan beslenmeleri gerekmese de hâlâ ayrımcılığa uğruyorlar ve çoğu normal insanlar gibi davranarak gerçek doğalarını gizliyorlar. Baek Ma-ri, sessiz ve huzurlu bir hayat yaşamak için yeni bir şehre yerleşir, ancak bu hayali, yeni okulunun en popüler çocuğu Jung Jae-min'e karşı gelişen romantik duygular nedeniyle hızla kesintiye uğrar.

Webtoon'un 2015 yılında Endonezya'da ilk kez piyasaya sürülmesinin ardından Orange Marmalade kısa sürede en popüler webtoon haline geldi . Orijinal yaratıcısı Seok Woo, büyürken çok fazla arkadaşlarının olmadığını ve bunun yerine kalplerini çizgi roman yaratmaya dökeceklerini, Orange Marmalade'in başarısını ve uyarlamasını inanılmaz derecede iç açıcı hale getireceklerini, pek çok insanın yazarın duygularıyla rezonansa gireceğini söyledi.


2Gerçek Güzellik Güvenin Gücünü KeşfediyorUtangaç çizgi roman hayranı Ju Gyeoung, inek görünümü nedeniyle zorbalığa maruz kaldıktan sonra art arda güzellik videoları izledi ve tatili boyunca makyaj sanatında ustalaştı. Gelecek dönem okula döndüğünde, sosyal konumunun bir gecede hızla yükseldiğini ve bir anda okulun en popüler kızı haline geldiğini fark eder. Ancak bu popülerliğin, makyajın gücüyle yerinde tutulduğunda bir bedeli var. Bu sırrı sınıf arkadaşlarından saklayabilecek mi?

İlk izlenimler, True Beauty'nin, güzel kızların erkekleri ele geçirdiği tipik bir romantik webtoon olduğu izlenimini verebilir . Ancak yüzeyin altında, makyaj aracılığıyla çok daha derin özsaygı sorunlarına ve toplumun sığlığına değiniyor. Şimdiye kadarki en yeni webtoonlardan biri olmasına rağmen, o kadar kısa sürede o kadar popülerlik kazandı ki, yakın zamanda 2020'de aynı adlı en iyi Kore dizilerinden birine uyarlandı.


1Yumi'nin Hücreleri Yumi'nin Hayatını Kafasındaki Hücreler Aracılığıyla Benzersiz Bir Şekilde AnlatıyorYumi's Cells'de , hayat hikayesi kafasının içindeki hücrelerin benzersiz merceğinden anlatılan sıradan bir ofis çalışanı olan Yumi'yi canlandırıyoruz. Yumi, başarısız bir ilişkiden sonra büyük acı çeker ve beynindeki aşkı kontrol eden hücrenin komaya girmesine neden olur. Yumi'nin beynindeki diğer hücrelerin yanı sıra oyun geliştiricisi ve Yumi'nin romantik ilgisi olan Goo Woong, onun aşk hücresini uyandırmaya çalışır.

Yumi's Cells'in orijinal webtoon'u, 2021'de drama uyarlaması ve 2022'de animasyon uyarlaması almadan önce beş yıl boyunca yayınlandı. Yumi's Block Pang , Yumi's Cells: My Dream House dahil olmak üzere Yumi 's Cells'i temel alan birkaç video oyunu bile var . ve Yumi'nin Hücreleri: Oyun . Üçüncüsü uluslararası olarak Kuzey Amerika uygulama mağazalarında mevcuttur.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page