top of page

Hyrule Warriors Köklerine Dönmekten Korkmamalı

Zelda: Tears of the Kingdom'dan sonra başka bir Hyrule Warriors oyunu mümkün olabilir, ancak hayranların beklemeyebileceği bir yöne gitmesi gerekiyor.Hyrule Warriors, 2014 yılında Wii U'daki ilk çıkışından bu yana ikonik Zelda karakterlerini Musou tarzı oynanışla başarıyla harmanladı.

Hayranlar, orijinal olanlar da dahil olmak üzere Zelda serisinden geniş bir karakter geçişini araştıran yeni bir Hyrule Warriors oyunu için umutlu.

Hyrule Warriors'ın potansiyel bir devamı, çeşitli Zelda oyunlarından karakterleri dahil etme eğilimini sürdürerek taze ve çeşitli bir oynanış sunmalıdır.


Legend of Zelda serisi , serinin ikonik karakterlerini ve konumlarını Musou tarzı oynanışla ustaca bir araya getiren Hyrule Warriors spin-off serisiyle büyük başarı elde etti . Orijinal Hyrule Warriors , 2014'te Wii U'da piyasaya sürüldü ve bunu 2016'da 3DS'ye bir bağlantı noktası, 2018'de Switch'te kesin bir sürüm sürümü ve 2020'de Hyrule Warriors: Age of Calamity'ye yeni bir giriş izledi. Bu sürümlerdeki tüm içeriğe rağmen Hyrule Warriors'ın Zelda serisiyle yapabileceği daha çok şey var , özellikle de bir sonraki oyun orijinal sürümün formülünü takip ediyorsa.


Krallığın Gözyaşları'ndan sonra bazı hayranlar, Hapishane Savaşı sırasında geçen Krallığın Gözyaşları'nın ön bölümü görevi görecek, Age of Calamity'ye benzer yeni bir Hyrule Warriors oyunu bekliyor . Bu oyun mümkün olsa da, franchise Breath of the Wild ve Tears of the Kingdom'da bulunan Hyrule versiyonundan yola çıkmaya hazır gibi görünüyor , bu da dünyada başka bir Hyrule Warriors oyununun setinin olası olmadığı anlamına geliyor. Yeni bir Hyrule Warriors oyunu gerçekleşecekse, orijinalin seri çapında bir geçiş olma, serinin dört bir yanından karakterleri çekme ve yeni orijinal karakterleri tanıtma konseptine geri dönmesi gerekir.


Bir Sonraki Hyrule Warriors Başka Bir Tam Seri Crossover OlmalıMusou oynanışının yanı sıra, orijinal Hyrule Warriors'ın ana özelliği, Zelda serisinin tamamı arasında geçiş yapmasıydı ve oyunculara Link'in yanı sıra serinin en ikonik karakterlerinden oluşan çeşitli bir oyuncu kadrosuyla oynama olanağı sağlıyordu. Hyrule Warriors: Definitive Edition, Link, Zelda, Tingle ve Ganondorf gibi ikonik karakterlerden Agatha, Ravio ve Marin gibi daha belirsiz karakterlere kadar uzanan derin bir kadro içerir. Oyun, Lana, Cia ve Linkle gibi bazı orijinal karakterleri de içeriyor ve oyunculara gerçekten eşsiz bir deneyim sunuyor.


Age of Calamity tarzı bir Prequel için Tears of the Kingdom'ın, oyuncuların Hapsedilme Savaşı sırasında Kral Rauru ile birlikte orijinal Bilgeler olarak oynamalarına izin vermesi güzel olsa da , yeni bir Hyrule Warriors oyunu, aşağıdaki gibi başka bir geçiş hikayesini keşfetmekten daha iyi olurdu. orijinal. Daha büyük Zelda serisinde, bu tarzdaki bir Hyrule Warriors oyununun karakteri ve dünya tasarımı açısından yararlanabileceği, hâlâ kullanılmayan pek çok potansiyel var . Orijinal Hyrule Warriors'ın doğrudan devamı niteliğindeki rotaya gitmek, serinin önceki oyunlarda hiç değinilmeyen unsurları içermesi için daha geniş bir ağ oluşturacaktır.


Legend of Zelda Serisi, Hyrule Warriors'ın Keşfetmesi İçin Hala Büyük Potansiyele SahipHyrule Warriors: Definitive Edition, Twilight Princess'ten Agatha ve Link's Awakening'den Marin gibi derin kesitler de dahil olmak üzere serinin en popüler oyunlarından bazılarının karakterlerini içeriyor, ancak yine de yeni bir oyunun içeremeyeceği birkaç Zelda oyunu var . Mezarlık bekçisi Dampe veya Oracle of Ages ve Oracle of Seasons'tan Din ve Nayru gibi serideki daha belirsiz karakterlerden bazıları temsil edilmeyi hak ediyor . Yeni bir Hyrule Warriors oyunu, Zelda 2'nin garip oynanışının tamamını temsil edebilecek, Zelda 2'den Error gibi tuhaf bir karakteri bile kapsayabilir .


Bu tür Hyrule Warriors oyunu aynı zamanda Breath of the Wild ve Tears of the Kingdom'daki karakterlerin ve ortamların da oyuna eklenme olasılığını da göz ardı etmez . Her ne kadar bu yöne giden bir Hyrule Warriors muhtemelen Age of Calamity gibi ana ortam olarak bu oyunlardaki Hyrule versiyonuna sahip olmasa da , Kass, King Rauru, Mineru ve Tulin gibi karakterler de dahil olmak üzere çok anlamlı olabilir ve köprü kurabilir. bu son ana hat oyunları ile serinin yan ürünleri arasındaki fark. Zelda serisinden geriye ne kadar çok özellik kaldığı göz önüne alındığında , orijinal gibi bir crossover Hyrule Warriors kaçınılmaz gibi görünüyor.


5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page