top of page

House Flipper 2 İnceleme

House Flipper 2 aynı deneyimi daha fazla verimlilik, eğlence, memnuniyet ve biraz sarsıntıyla sunduğunda gerçek ev işleriyle zaman kaybetmenize gerek yok.House Flipper 2, en büyük hediyelerden birini sunuyor: Asgari çalışmayla iyi yapılmış bir işin tatmini. Yüzgeç, vakum kullanan bir şövalye gibi her çöp kutusuna girip oradaki pisliği katlediyor. Kir ve çöplerin az olması nedeniyle, biraz taze boya ve yeni fayanslar mekanı dönüştürüyor. Bir zamanlar kaynayan bir kitlenin yaşadığı yerde, artık huzur dolu bir havanın nüfuz ettiği rahat bir dinlenme yeri oturuyor. Çöp canavarı öldürülür ve yerleşim bölgesinde barış sağlanır.


House Flipper 2'deki oyuncular bu fanteziyi iki oyun modunda oynayabilirler: Hikaye ve Sandbox. House Flipper 2'deki hikaye modu, Flipper'ın, satın alma, yenileme ve müzayede evleri açılmadan önce belirli tamamlama hedefleri olan temizlik ve yenileme işlerini alarak kariyerini geliştirdiğini görüyor. Sandbox modu, oyuncuların canlarının istediği her şeyi inşa edebilecekleri ve bunu mod.io aracılığıyla diğer hayranlarla paylaşabilecekleri, herkes için ücretsiz bir moddur.


Hikayede, emeklilikte daha yeşil meralar arayan ebeveynleri, yakın zamanda geri dönen yüzgeçe çocukluk evini miras olarak bırakıyor. Eski bir dost ve meslektaş olan Tom, yüzgeci kanatları altına alır ve onlara bazı yeni işler ayarlar. Oyuncular müşterilerden gelen istekleri kabul eder ve hızla şantiyeye götürülürler. Bu işler aracılığıyla oyuncular, House Flipper 2'nin farklı hedeflerin tamamlanmasını sağlayan araçlarının kilidini açacak . Bu araçların çoğunun, söz konusu aracın tekrar tekrar kullanılmasıyla kazanılan puanlarla satın alınan, kendilerine ait küçük bir dizi avantajı vardır. Örneğin, boyama yoluyla verilen avantaj puanı, daha geniş bir boya rulosu satın alabilir veya boyamayı daha verimli hale getirerek ruloya yeniden boya uygulama ihtiyacını azaltabilir. Avantaj sisteminde gözle görülür şekilde eksik olan boşluk; hiçbir yükseltmesi olmayan tek araçtır, ancak kesinlikle bazılarını kullanabilir. Bu tuhaf bir istisnadır ve aracın yavaş ve hantal olarak öne çıkmasını sağlar.Araçların kilidini açmak, aslında oldukça basit bir hikaye modunda bir ilerleme hissi verirken, faydaların çoğu, sanki başlangıçtan itibaren setin bir parçası olması gerekiyormuş gibi geliyor. Onlar olmadan, ev işleri aynen böyle geliyor. Sonuç olarak açılış saatleri sıkıcı ve yavaş olabilir. Ancak madalyonun diğer yüzü, eğer bu avantajlar her zaman açık olsaydı ve yükseltilecek bir şey olmasaydı, hikaye modunun kemiklerinde neredeyse hiç et olmazdı. Her görevi farklılaştıracak çok az şey var, çünkü hepsinde esasen aynı görevleri tekrar tekrar yapan oyuncular var, en azından House Flipper 2 oyuncuların bir evi tamamen yenilemesine izin verene kadar , bu noktada dizginler kaldırılıyor.

Neyse ki, yeterince avantajın kilidinin açılması çok uzun sürmüyor ve görevler hızlı ve tatmin edici hale geliyor. Tamamen felaket bir mekana girip, sadece biraz dirsek yağına boyun eğmesini izlemek kadar güzel bir şey yok. House Flipper 2'nin cazibesi sadeliğindedir. Oyuncuları kırık ve çirkin bir şeyi alıp onu güzelleştirmeye davet ediyor. Temizleme süreci meditasyona benzer hale gelir ve evleri dönüştürmek asla tatmin edici olmaz.


House Flipper 1 ile House Flipper 2 arasında birkaç fark var , ancak en önemlisi devam oyunundaki sandbox modunun dahil edilmesi. Mevcut tüm inşaat ve döşeme seçenekleriyle oyuncuların sıfırdan bir ev inşa etmelerine izin vermek bir sonraki mantıklı adımdı. Geçmişe bakıldığında orijinal oyunun benzer bir şey içermemesi şaşırtıcı. Sandbox'ta oyunculara hikayedeki araçların aynısı ve daha fazlası veriliyor. Her araç, tüm özellikleriyle hazır olarak gelir; yani, tüm avantajların kilidi açıkken olduğu gibi çalışır. Bazıları önemli ölçüde farklıdır ve çok daha verimlidir; örneğin duvarları katman katman yerleştirmek yerine neredeyse anında duvar oluşturabilen yapım aracı gibi. Bu, süreci çok daha yönetilebilir hale getiren bir nimettir. Oyuncuların tasarımlarıyla gerçekten çılgına dönmelerine olanak tanıyan dünyalaştırma araçları da mevcuttur.Paletler, çeşitli yaratma araçlarının yanı sıra hikayede bulunanlara benzer hedefler de oluşturabilir. Oyuncular, temizlemek için çöpleri, fırçalamak için kiri ve süpürmek için kırıntıları atabilirler. Ayrıca herhangi bir mobilya veya dekorasyon parçasına "sat" veya "satın al" hedefi ekleyebilirler. Ne yazık ki, bu sürecin çoğu ve genel olarak sandbox modu çok yetersiz açıklanıyor. Oyun içi eğitimler eksik ve belirsiz görünüyor ve bir bağlantı, oyuncuları geliştiriciler tarafından sağlanan nasıl yapılır oynatma listesine yönlendirecek, ancak bu yazının yazıldığı sırada, sisi temizlemek için çok az şey yapan önemsiz 4 video içeriyordu. Sandbox'taki her bir mekaniğin şifresini çözmek deneme yanılma yoluyla gerçekleşir. Çok büyük bir engel olmasa da iyileştirilmesi gerekiyor.

Sandbox modunun temel taşı ve tüm olanakları, yaratımları diğer hayranlarla paylaşabilme yeteneğidir. Oyuncular mod.io'yu kullanarak kendi mimari harikalarını yükleyebilir ve başkalarının mimari harikalarını indirebilirler. Bir tasarım oyuncunun koleksiyonuna eklendiğinde, düzenlenebilir veya bir palet gibi oynanabilir; bu durumda oyuncu, yaratıcının belirlediği çeşitli hedeflerin üstesinden gelebilir veya yalnızca alanı keşfedebilir. Zaten her türden ilginç çalışma mevcut; malikanelerden cinayet sahnelerine ve hobbit evlerine kadar her şey.


House Flipper 2'de çöp atmak ve lekeleri temizlemek keyiflidir ve topluluk odaklı sandbox modu, ilk House Flipper'a göre harika bir eklenti ve büyük bir gelişmedir . Ancak oyun bazı hantal kontrollerden ve sınırlı içerikten muzdarip. Mobilyaların yerleştirilmesi titizlik gerektirebilir; kapılar ve pencereler en sinir bozucu olanıdır. Bir kapının belirli bir yere sığması gerektiğini düşündüğünde, kendi özgür iradesiyle başka bir yere fermuar açacaktır. Öğe yerleştirmenin çok küçük bir aralığı vardır ve bazen oyuncuları parçayı yerleştirmeden önce etrafta dolaşmaya veya diğer mobilyaları hareket ettirmeye zorlar. Bazen bu, oyuncuların rahatsız edici parçayı satmaktan başka çaresi kalmadan mobilyalara sıkışıp kalmasına bile neden olabilir.Mobilya, yüzey kaplama ve dekorasyon çeşitliliği oldukça sınırlıdır ve oyuncular aynı şeyleri tekrar tekrar görecektir. Farklı kombinasyonlar elbette yeni ve canlandırıcı görünümler sağlayabilir, ancak sonuçta her şey yine de oldukça aynı gelmeye başlar. Orijinal House Flipper'ın DLC kütüphanesi oldukça genişti; aralarında Cyberpunk Flipper , Garden Flipper ve ilgi çekici Apocalypse Flipper'ın da bulunduğu yedi farklı giriş bulunuyordu . Umarım geliştiricinin devam filmi için de benzer planları vardır, çünkü şu anda oyuncak kutusunda yeterli oyuncak yok. Garden Flipper'ın eşdeğeri, House Flipper 2'ye özellikle hoş bir katkı olacaktır , çünkü muhteşem yeni bir ev, aşırı büyümüş veya donuk bir bahçeyi işgal ettiğinde her zaman işin yarısı tamamlanmış gibi hissettirir.


Sınırlı içeriğe ve biraz karmaşık kontrollere rağmen, oyun oynamak harika bir duygu. İhmal edilmiş bir çöp yığınını tekrar mutlu bir yuvaya dönüştürmek sonsuz derecede tatmin edici. House Flipper 2'deki sandbox modu birçok yaratıcı fırsat sunuyor ve diğer paletçiler ile paylaşma yeteneği büyük bir bonus ve oyunun devam eden bir topluluk oluşturmasına yardımcı olacağını umuyoruz. Oyunculara daha da fazla olasılık sunmak için daha fazla içeriğin yolda olacağına eminiz.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page