top of page

Horizon Geliştiricisi Birden Fazla Canlı Hizmet Oyunu Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Horizon serisi geliştiricisi Guerrilla Games'in yeni bir iş ilanı, stüdyonun birçok canlı hizmet projesi üzerinde çalıştığına dair ipucu verebilir. Birinci taraf PlayStation ekibi, Horizon Forbidden West'in Burning Shores genişletmesini en son 2023'te yayınladı ancak perde arkasında birden fazla oyun üzerinde sessizce çalışıyor.

En önemlisi, Guerrilla , canlı hizmet oyunu olduğu varsayılan ancak henüz açıklanmayan Horizon çok oyunculu bir spin-off oyunu üzerinde çalışıyor . Koreli oyun geliştiricisi NCsoft ile işbirliği içinde geliştirilen Horizon MMORPG söylentileri de bir süredir ortalıkta dolaşıyordu. Guerrilla'nın 2023'te gelecekteki Horizon projeleri için "16 planı" olduğunu ve şu ana kadar yalnızca altı tanesinin bilindiğini duyurması nedeniyle Horizon serisinin genişlemesi sürpriz değil .


Amsterdam merkezli stüdyoda Horizon 3 ve yakında çıkacak olan LEGO Horizon Adventures üzerinde çalışılıyor olsa da, Guerrilla'nın geliştirme aşamasında birden fazla canlı hizmet oyunu da olabileceği görülüyor. Gerilla'da Baş Yapımcı rolü için yakın zamanda açılan bir iş, sorumluluklardan birinden " canlı hizmet oyunlarımızın sorunsuz ve verimli bir şekilde sunulmasını sağlamak " olarak bahsediyor. Bu, stüdyonun başlangıçta beklenen Horizon çok oyunculu spin-off oyunundan daha fazla canlı hizmet oyunu üzerinde potansiyel olarak çalıştığına işaret edebilir.


Gerilla Beklenenden Daha Fazla Canlı Servis Oyunu Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Şu anda en az 10 Horizon projesinin daha gizli olduğu göz önüne alındığında, bunlardan bir veya daha fazlasının canlı hizmet oyunları olarak planlanabileceği makul bir şekilde tahmin edilebilir. Sony , son yıllarda birinci taraf canlı hizmet oyunları konusunda yükselişe geçti ve Horizon serisi şu anda oyun devinin en büyük bahislerinden biri gibi görünüyor, bu nedenle serinin gelecekte birden fazla canlı hizmet oyunu üretme şansı yok. olasılık alanının dışında. Liste aynı zamanda çok fazla dedikodusu bulunan Horizon MMORPG'ye de gönderme yapıyor olabilir.

Öte yandan, Guerrilla Games'in Killzone gibi geçmiş serilerini canlı hizmet yoluyla yeniden canlandırmayı düşünüp düşünemeyeceğini görmek ilginç olacak . PlayStation, son Killzone oyunu Shadow Fall'ı 2013 yılında PlayStation 4 için bir lansman oyunu olarak piyasaya sürdü ve ardından birinci şahıs nişancı oyunu ne yazık ki kullanımdan kaldırıldı. Ancak on yılı aşkın bir süre sonra şirket açıkça birinci taraf portföyünü çeşitlendirmek istiyor.

0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page