top of page

Horizon Forbidden West İkinci PC Güncellemesini Yayınladı

Horizon Forbidden West PC bağlantı noktası, diğer değişikliklerin yanı sıra bazı can sıkıcı sorunları gideren ve oyunun monitör desteğini genişleten yeni bir güncelleme alıyor.

Horizon Forbidden West'in PC bağlantı noktası , 4 Nisan'da ikinci yayın sonrası yaması olan önemli bir güncelleme daha aldı. 1.1.47.0 sürüm numarasıyla tanımlanan güncelleme, bazı can sıkıcı sorunları çözüyor ve diğer yeniliklerin yanı sıra Horizon Forbidden West'in geniş ekran monitör desteğini iyileştiriyor. olarak Şubat 2022'de piyasaya sürülen Horizon Forbidden West , iki yıl sonra PC'ye çıktı . Serinin ilk ana girişinin 2020 PC bağlantı noktası lansman sırasında bazı performans sorunları yaşasa da, devamı Steam'e çok daha parlak bir durumda ulaştı.


Horizon Forbidden West Artık Sekme Tuşunu Yeniden Bağlamak İçin Geçici Çözümlere İhtiyaç Duymuyor

Her ne kadar Steam kullanıcıları Horizon Forbidden West PC bağlantı noktasını büyük ölçüde sevse de , bazı sorunlar hala oyunun ilk günkü versiyonuna kadar ulaşıyordu. Guerrilla ve Nixxes Software, Mart ayı sonundan bu yana bu sorunları çözmek için çalışıyorlar ve bunu yapmaya yönelik en son girişimleri 1.1.47.0 güncellemesi biçiminde gerçekleşti. Bu sürüme eklenen yama notları, Sekme tuşunun yeniden eşleştirilememesi gibi bazı can sıkıcı sorunların düzeltmeleri de dahil olmak üzere toplamda bir düzineden fazla değişiklik listesine sahiptir. Bu güncellemeden önce oyuncular, harita arayüzünü varsayılan olarak açan anahtarı yeniden bağlamak için Windows kayıt defteri değerlerini değiştirmek zorunda kalıyordu.

Ayrıca Horizon Forbidden West'in özel zorluk ayarları, Nisan başındaki yamanın ardından artık "doğru şekilde çalışacak". Bu özellik önceden açık bir şekilde bozulmuş olmasa da, oyunun ilk gün sürümünde PlayStation konsollarında bulunan özel zorluk seçeneklerinin birçoğu eksikti. Geliştiriciler ayrıca bazı klavye ve fare kontrollerini optimize etmek için de çalıştı; yeni değişiklik günlüğü, Shieldwing aracının artık bu kurulumla daha duyarlı hissetmesi gerektiğini belirtiyor.

Artık bazı ayrıntılı HUD ölçeklendirme seçeneklerine sahip olan Horizon Forbidden West PC ayarlarına daha da fazla çalışma yapıldı . Bu ekleme, oyunun ince en-boy oranlarına sahip geniş ekran monitörlere yönelik desteğini etkili bir şekilde artırır. Ultra geniş monitörleri kullanırken ara sahne sinemaskopunu devre dışı bırakma seçeneği için de aynı şey geçerli; bu seçenek artık oyunun başlatıcısında bulunabilir. Bazı küçük kullanıcı arayüzü düzeltmelerinin yanı sıra bir dizi belirtilmemiş kararlılık iyileştirmesi ve performans optimizasyonu da paketin bir parçasıdır.

Yeni yama notlarında ortaya çıkan belirli düzeltmeler açısından değişiklik günlüğü, 1.1.47.0 güncellemesinin, DLSS 3 çerçeve oluşturmayı kullanırken şelalelerde grafiksel aksaklıklara neden olan bir sorunu giderdiğini belirtiyor. HDR etkinken Horizon Forbidden West oynarken kaydedilen önizlemelerdeki bazı tuhaf görsel sorunların yanı sıra Tenakth yerleşimlerindeki aydınlatma sorunları da çözüldü . Bu bağlamda güncelleme, oyuncuların gerçek zamanlı olarak hangi değişiklikleri yaptıklarını görmelerine olanak sağlamak için oyunun HDR ayarlarını da Ekran menüsüne taşıyor.


Horizon Forbidden West Güncellemesi 1.1.47.0 Yama Notları

 • TAB'ın yeniden eşlenmesi artık düzgün çalışıyor.

 • Ayarlar menüsüne HUD Geniş Ekran Ölçeği seçenekleri eklendi.

 • Çeşitli optimizasyonlar ve kararlılık iyileştirmeleri.

 • Özel zorluk ayarları artık düzgün çalışıyor.

 • Fare ve klavye kontrollerini kullanırken Shieldwing'in duyarlılığı iyileştirildi.

 • DLSS Çerçeve Oluşturma kullanılırken şelalelerdeki grafik bozulması düzeltildi.

 • Tenakth yerleşim yerlerinde meydana gelebilecek aydınlatma sorunları düzeltildi.

 • DualSense kontrol cihazları için Ana Titreşim Yoğunluğu artık her oyun oturumunda sıfırlanmıyor.

 • Değişikliklerin canlı olarak görüntülenmesine olanak sağlamak için HDR ayarları ekran menüsüne taşındı.

 • Ultra geniş en boy oranları kullanılırken sinematiklerde sinematikte sinemaskoplamayı devre dışı bırakma seçeneği artık başlatıcıda da mevcut.

 • HDR etkinleştirildiğinde önizlemelerin kaydedilmesinde yaşanan görsel sorunlar düzeltildi.

 • Çeşitli küçük kullanıcı arayüzü düzeltmeleri.

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page