top of page

Hogwarts Mirası: Her Demiguise Heykeli Nerede Bulunur?

Hogwarts Legacy'de Alohomora büyüsünü yükseltmek Demiguise Heykellerinin toplanmasını gerektirir. İşte 30 tanesinin tamamını bulacağınız yer.
Hogwarts Legacy, bazıları diğerlerinden daha önemli olan tamamlanacak görevlerle ve bulunacak koleksiyon öğeleriyle doludur . En hayati koleksiyon parçaları arasında, kilit açma büyüsü Alohomora'yı geliştirmek için kullanılan Demiguise heykelleri yer alıyor. Demiguise heykellerini bulmaya başlamak için oyuncuların öncelikle oyunun ikinci perdesine ulaşması ve Güney Kanadındaki Fakülte Kulesi'nde bulunan Gladwin Moon ile konuşması gerekecek. Gladwin ile konuştuktan sonra oyuncular "Bekçinin Ay Ağıtı" adlı bir görev alacaklar. Oyuncular daha sonra üç Demiguise heykelini toplayıp Gladwin'e geri getirmekle görevlendirilecek. Görevi tamamlamanın ödülü, ilk başta yalnızca Seviye 1 kilitlerin kilidini açabilen Alohomora büyüsüdür. Ancak Alohomora, "Ayın Arkasındaki Adam" görevi sırasında daha fazla heykel toplayarak daha yüksek seviyeli kilitlerin kilidini açacak şekilde yükseltilebilir.


Demiguise heykelleri hakkında unutulmaması gereken en önemli şey onların yalnızca geceleri bulunabilmesidir . Neyse ki Hogwarts Legacy , oyuncuların Dünya Haritasına gidip F (kumandada R3) tuşuna basarak günün saatini değiştirmesine olanak tanıyor. 30 adet Demiguise heykeli vardır ve Alohomora'yı Seviye 2'ye yükseltmek için yalnızca 9 tanesine ihtiyaç duyulurken, büyüyü Seviye 3'e yükseltmek için 13 heykele daha ihtiyaç duyulurken, görevi tamamlamak için çoğunun bulunması gerekecek. Tüm heykelleri bulmak, oyuncuları "Demiguise Dread" başarısı veya ödülü ile ödüllendirecektir.


Hogwarts'taki Her Demiguise Heykeli Nerede Bulunur?Hogwarts Demiguise heykelleriyle doludur ve çoğuna yalnızca 1. Seviye Alohomora büyüsüyle erişilebilir. Bu kılavuz için, geceleri belirtilen Uçuç Alevine hızlı bir şekilde seyahat edin ve her bir heykeli bulmak için talimatları izleyin. İşte Hogwarts'ın 10 Demiguise heykelinin tamamı, onlara nasıl ulaşılacağı ve gerekirse kapıların kilidini açmak için gereken Alohomora büyü seviyesi.


Hogsmeade'deki Her Demiguise Heykeli Nerede Bulunur?Hogsmeade'in Demiguise heykellerinin birçoğu köyün dört bir yanına dağılmış kilitli evlerde bulunuyor. Geceleri, evlerin yakınında bulunan Revelio'yu kullanarak içlerinde saklı olan Demiguise heykellerini ortaya çıkarın. İşte Hogsmeade'in 9 Demiguise heykelinin tamamı, konumları ve gerekirse kapıların kilidini açmak için gereken Alohomora büyü seviyesi.


Yaylalarda Her Demiguise Heykeli Nerede Bulunur?Hogwarts'ın dışındaki Highlands ve Hogwarts Legacy'deki Hogsmeade , genellikle birkaç yan göreve de ev sahipliği yapan koleksiyon parçalarıyla dolu küçük köyler olan 11 mezra içerir. Ayrıca her köyde bir Demiguise heykeli bulunmaktadır. İşte Hogwarts Legacy'deki mezraların adları , konumları, Demiguise heykellerinin her birinin nerede bulunacağı ve gerekirse kapıların kilidini açmak için gereken Alohomora büyü seviyesi.
Comments


bottom of page