top of page

Hogwarts Legacy Protego ve Stupefy Nasıl Kullanılır?

Hogwarts Legacy oyuncuları kendilerini hasara karşı korumak için Protego'yu, düşmanları sersemletmek ve zayıflatmak için ise Stupefy'i karşı olarak kullanabilirler.Hogwarts Legacy'de öğrenilecek ve kullanılacak bir sürü büyü var , ancak oyuncuların kendilerini en sık kullanırken bulacakları büyü, Kalkan Büyüsü Protego'dur. Protego, gelen saldırılardan kaynaklanan hasarı ortadan kaldırabilen bir savunma büyüsüdür ve bekleme süresi olmaması ve Sersemletme Büyüsü Stupefy ile takip edilebilmesi açısından benzersizdir. Oyuncular, oyunun başında Gringotts Wizarding Bank'taki eğitim sırasında Stupefy ve Protego'yu nasıl kullanacaklarını öğrenmelidir , ancak sayısız canlı heykelin saldırısına uğrayan birinin öğrendiği bir şeyi unutmak kolaydır.


Eğer oyuncular kendilerini Hogwarts Legacy'de dövüş sırasında çok fazla darbe alırken veya düşmanlardan kaçınmak için sadece kaçma atışına güveniyorlarsa , o zaman Protego'nun nasıl kullanılacağı konusunda tazeleme zamanı gelmiş demektir. Üstelik eşlik eden Sersemletme büyüsü, Hogwarts Legacy'nin bazı zorlu düşmanlarına daha fazla hasar verme konusunda çok yardımcı olabilir. Oyuncular bu araçları cephaneliklerinde kullanmazsa, oyundaki düşmanların çoğu, oyuncuları paramparça edebilir ve onları sürekli olarak kaçmaya zorlayabilir veya savunma büyüsünü ve ardından gelen karşı saldırıyı doğru bir şekilde nasıl kullanacaklarını anlayarak savaşı ilgi çekici hale getirebilir. oyun.


27 Ocak 2024'te Ritwik Mitra tarafından güncellendi: Hogwarts Legacy, tüm zamanların en çok satan video oyunlarından biri olmak için tüm rekorları kırdı. Bir ilk oyun için bu oldukça etkileyici ve hayranların Harry Potter serisini ne kadar sevdiğini gösteriyor. Hogwarts'ta geçen uygun bir AAA açık dünya oyunu oynama fikri her açıdan çekiciydi ve neden bu kadar çok insanın bu oyunu kendileri için deneme fırsatına atladığını anlamak kolaylaştı. Bu oyunda savaşı daha kolay yönetilebilir hale getirmek için oyuncular, Protego ve Stupefy kombinasyonunu kullanarak rakiplerini kandırmalı, her türlü hasarı ortadan kaldırmalı ve ciddi hasar verebilecek bir karşı saldırı başlatmalıdır. Bu tekniğe hakim olmak, oyuncunun oyunun dövüş sisteminden aldığı keyfi artırabilecek veya bozabilecek şeydir.


Protego Nasıl Kullanılır?

Çoğu Büyüyü ve Saldırıyı Saptıran Bir BüyüHogwarts Legacy şu anda PC, PS5, PS4, Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S'de mevcuttur. Protego'nun kontrolleri her sistem için farklıdır.

Protego'yu PS5'te yayınlamak için Üçgen'e basın

Protego'yu Xbox Series X'te yayınlamak için Y tuşuna basın

Protego'yu Switch'te yayınlamak için X'e basın

Protego'yu PC'de yayınlamak için Q tuşuna basın.

Oyuncular, düğmeyi basılı tutarak Protego'nun süresini biraz uzatabilir ve yalnızca dokunmak yerine biraz daha uzun süre koruyabilirler. Oyuncular oyunu ilerledikçe anlayacakları için, Hogwarts Legacy'nin savaş sisteminden en iyi şekilde yararlanmak istiyorlarsa bunu yapmaları önerilir.


Protego'dan En İyi Şekilde Faydalanmak


Mükemmel Protego Zaman Penceresini Çivilemek ve Yükseltmelere Yatırım Yapmak Oldukça FaydalıdırOyuncu bir düşman saldırısına maruz kaldığında, karakterinin başının üzerinde renkli bir halka belirecektir. Kırmızı halka engellenemez bir saldırıyı gösterir, dolayısıyla Hogwarts Legacy oyuncuları bundan kaçınmak için kaçma atışı kullanmalıdır . Sarı halkalar ise engellenebilecek saldırıları gösteriyor.


Bu dövüş sisteminde ustalaşmaya çalışırken oyuncuların öğrenmesi gereken ilk şey temel bir Protego uygulamak olsa da, oyuncular bu büyünün kullanımını mükemmelleştirdiğinde ve Hogwarts Legacy'nin cephaneliğindeki tüm araçları kullandığında işler çok daha ilgi çekici hale geliyor.


Mükemmel bir Protego Nasıl YürütülürSarı halkalı saldırı vuruşlarından önce Protego'yu kullanmak, saldırıdan kaynaklanan tüm hasarı ortadan kaldırır, ancak belirli bir zamanlamayla mükemmel bir Protego uygulamak mümkündür. Saldırı oyuncuya ulaşmadan hemen önce Protego'yu etkinleştirin; kalkan, büyüyü yapan kişiye düşman büyülerini yansıtacaktır. Yakın dövüş saldırılarına karşı kullanıldığında, mükemmel Protegolar saldırgana hasar vermenin yanı sıra gelen hasarı da engeller.


Zamanlamayı doğru yapmak için oyuncunun başının üzerindeki sarı halkayı izleyin. Uyarı ilk göründüğünde birbirine yaklaşan iki sarı halka olacaktır. İki halka hizalanıp parlamaya başladığında, mükemmel bir Protego gerçekleştirmek için Protego'yu kullanın. Biraz pratik gerektiriyor ama başarması çok tatmin edici ve belirli yükseltmelerle savaşın gidişatını da değiştirebilir.


Protego'yu Geliştiren YeteneklerOyuncu Hogwarts Legacy'de yetenek puanlarının kilidini açtığında , Protego'nun etkinliğini artıran çeşitli yetenekler mevcuttur. Aşağıdaki yeteneklerin tümü Temel Yetenekler olarak kabul edilir.

Beceri Adı

Seviye Gerekli

Tanım

Protego Emilimi

5

Başarılı Protego blokları Kadim Sihir sayacını doldurur ve mükemmel Protegolar onu daha da fazla doldurur

Protego Uzmanlığı

16

Mükemmel bir Protego ile bir büyüyü engellemek, bir yerine iki mermiyi geri gönderir

Protego Ustalığı

22

Perfect Protego yakındaki düşmanlara hasar veren ve düşmanın kalkanlarını kıran bir şok dalgasına neden olur

Oyuncular, Hogwarts Legacy'nin savaş fantezisini tam güç fantezisine dönüştürmek istiyorlarsa, bu yeteneklerin kilidini mümkün olduğu kadar çabuk açmaya dikkat etmelidir . Protego, oyuncuların her karşılaşmada kullanacakları bir şeydir ve bu beceriler, bu koruyucu büyünün, beşinci sınıf öğrencisinin becerilerini hafife alan aşırı hevesli düşmanlara zarar vermesini sağlar.


Stupefy Nasıl Kullanılır?

Protego Düğmesini Tutmak, Oyuncuların Sersemletici Bir Karşı Saldırı Başlatmasını SağlarStupefy büyüsünün kullanımı hem basit hem de inanılmaz derecede etkilidir. Oyuncu, Protego ile bir düşman saldırısını engellediğinde, Protego düğmesini basılı tutmaya devam ederek bir karşı saldırı gerçekleştirebilir. Bu, oyuncunun karakterinin kilitlendiği kişiye bir Stupefy büyüsü başlatmasına neden olacaktır. Stupefy, çarptığı düşmanı sersemletir ve sersemletme süresi boyunca kritik hasar almalarını sağlar.


Sersemletme, pek çok nedenden dolayı önemli bir beceridir ve bu karşı saldırıyı serbest bırakmanın ne kadar kolay olduğu açısından da hiç de küçümsenemez. Oyuncular bu hamleyi daha da geliştirirse, çoğu düşman, kahramanın elinde kolayca yok edilecektir.


Stupefy'den En İyi Şekilde Faydalanmak

Yükseltmeler Bu Büyüyü Savaşta Daha Güçlü ve Kullanışlı Hale GetiriyorStupefy'nin, oyuncunun Protego ile bloke ettiği düşmanı değil, oyuncunun kilitlendiği kişiyi hedef aldığını belirtmekte fayda var. Bu, daha zayıf düşmanların saldırılarını, öncelikli olarak engellenemez saldırılar kullanabilen daha sert düşmanları sersemletmek için kullanmanın mümkün olduğu anlamına gelir. Örneğin, bir Kara Mongrel'in saldırısını engellemek için Protego'yu kullanmak, oyuncunun bir Orman Trolünü Stupefy ile sersemletmesine olanak tanır .


Hogwarts Legacy'de düşmanları hedeflemenin iki yolu vardır . Bunlardan biri kamerayı bir hedefe doğrultmayı, diğeri ise düşmanları vurmak için sol çubuğu kullanmayı içeriyor. Oyuncular Stupefy'i ekran dışındaki düşmanlara karşı kullanmak istiyorsa, oyun ayarlarında ikinci seçeneğin etkinleştirilmesi savaşta büyük fark yaratacaktır.


Aptallığı Geliştiren YeteneklerAyrıca Karanlık Sanatlar Yetenekleri ve Temel Yetenekler bölümleri arasında yayılmış olan Stupefy'yi geliştiren çeşitli yetenekler de vardır .


Stunning Curse - Seviye 5 Karanlık Sanatlar Yeteneği - Stupefy, düşmanları lanetleyerek daha fazla hasar almalarına neden olur.

Stupefy Ustalığı - Seviye 16 Temel Yetenek - Stupefy'nin sersemletme etkisinin süresi arttı.

Stupefy Uzmanlığı - Seviye 22 Temel Yetenek - Stupefy aynı zamanda darbe anında hedeflere de hasar verir.

Protego ve Stupefy'yi Birleştirmek

Çoğu Düşmanı Ortadan Kaldırmanın Kolay Bir YoluProtego ve Stupefy'yi yukarıda listelenen yeteneklerle birleştirmek, bu büyüleri savunma amaçlı olduğu kadar ölümcül de kılar. Oyuncular, bir düşmanın Confringo'suna mükemmel bir Protego uygulayabilir ve Protego Ustalığı sayesinde iki Confringo okunun büyüyü yapan kişiye geri dönmesine neden olabilir.


Bu aynı zamanda Protego Expertise'ı tetikleyerek yakındaki tüm düşmanların kalkanlarına hasar verir ve onları dağıtır. Oyuncu düğmeyi basılı tutmaya devam ederse bu, oyuncunun hedeflediği kişiye hasar verebilecek, sersemletebilecek ve lanetleyebilecek bir Stupefy'e yol açacaktır. Bu büyüleri kullanmak, Hogwarts Legacy'nin karmaşık dövüş sisteminde usta olmanın anahtarıdır .
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page