top of page
Namecard_Banner_Yoimiya_Auratus_Spark.png
Son reankarne kapak.png
GÖREV KİTAP KAPAĞI.png

Yeni Seriler Çıktı!

Hogwarts Legacy, Pokémon'un En Popüler Özelliklerinden Birini Ödünç Aldı

Pokémon'a benzer şekilde Hogwarts Legacy, canavarlarının çoğunun parlak bir varyasyonunu içerir. İşte onları nasıl bulacağınız ve kurtaracağınızla ilgili bir rehber.


Hogwarts Legacy'nin en büyüleyici özelliklerinden biri, oyuncuların bitki yetiştirebilecekleri, iksirler hazırlayabilecekleri ve ekipmanları geliştirebilecekleri büyülü, özelleştirilebilir bir "ev" olan İhtiyaç Odasıdır. İhtiyaç Odası'nın odanın sınırlarının ötesine uzanan eğlenceli bir yönü de, Highlands'i keşfederken oyuncuların kurtardığı canavarlar için bir sığınak görevi gören Beast Vivarium'dur. Legacy'de bulunabilecek 13 canavar türünün tümü boyut ve renk bakımından farklılık gösterir, ancak oyuncuların aramak isteyebileceği nadir bir varyasyon vardır: parlak yaratıklar.

"Parlak" terimi , türünün standart rengine sahip olmayan son derece nadir Pokémon'un vahşi doğada rastgele göründüğü Pokémon serisinin II. Pokémon geliştiricisi Game Freak, o zamandan beri neredeyse her Pokémon oyununa parlak Pokémon'u dahil etti ve parlak bir Pokémon'a sahip olmanın gerçek bir oyun avantajı olmasa da, birçok oyuncu hala onları bulmanın büyüsünü yaşıyor . Açıkçası Game Freak'ten bir ipucu alan Avalanche Software, Hogwarts Legacy'deki hemen hemen her canavarın parlak bir versiyonunu ayrı ayrı dahil etti . Hogwarts Legacy'nin parlak canavarlarını kurtarmak isteyen tüm oyuncular için, işte bir canavarın parlak olup olmadığını, hangi canavarların parlak bir varyasyona sahip olduğunu ve onları nasıl elde edeceğinizi öğrenmek için bir rehber.


Bir Canavarın Parlak Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?


Hogwarts Legacy, parlak canavarlarından "parlak" olarak bahsetmez ve oyun boyunca onlardan hiç bahsetmez. Bununla birlikte, parlak Pokémon gibi, bu nadir yaratıklar, özel renkleri ve adlarının sağında veya Vivarium envanter sayfasındaki canavar kartlarının sağ tarafında bir ışıltı sembolü ile tanımlanır.

Legacy'deki her parlak canavar aynı renkte değildir, ancak her türün parlak varyasyonu farklıdır. Örneğin, normal Hipogrifler ya beyaz ya da kahverengiyken, parlak bir Hipogrif siyahtır. Öte yandan Parlak Tekboynuzlar, her zamanki beyaz veya gri renklerine kıyasla altın rengindedir. Parlak canavarlar renklerinden tanınabilse de, onları vahşi doğada kurtarırken adlarının yanındaki ışıltı sembolünden tanımak çok daha kolaydır.


Hangi Canavarların Parlak Bir Varyasyonu Var?


Hogwarts Legacy'deki hemen hemen her canavarın parlak bir versiyonu vardır. Hatta oyundaki 13 canavardan 12'si kurtarıp koleksiyonunuza ekleyebileceğiniz parlak bir forma sahip. Aşağıdaki canavarların parlak bir varyasyonu var: Diricawl, Fwooper, Giant Purple Toad, Graphorn, Hippogriff, Jobberknoll, Kneazle, Mooncalf, Niffler, Puffskein, Thestral ve Unicorn.

Legacy'de parlak bir varyasyonu olmayan tek canavar , yalnızca Deek'in "Phoenix Rising" görevi sırasında elde edilebilen Phoenix'tir. Onu tetiklemek için oyunun hikayesinin çoğunu ve Deek'in diğer görevlerini tamamlamanız gerekecek. Şu anda Hogwarts Legacy DLC için herhangi bir plan olmamasına rağmen , geliştiricilerin gelecekte Phoenix'in parlak bir versiyonunu eklemeleri mümkündür.


Parlak Bir Canavar Nasıl Bulunur ve Kurtarılır


Hogwarts Legacy'de herhangi bir canavarı elde etmenin yöntemi oldukça basittir, çünkü kendinizi gizlemek için Hayal Kırıklığı ve canavarı yavaşlatmak için Arresto Momentum gibi büyüleri kullanmak başarılı bir kurtarma şansını artırabilir. Ancak, parlak canavarlar oyundaki en nadir yaratıklar arasında olduğu için onları bulmak zor olabilir.

Oyuncunun bulmaya çalıştığı belirli bir parlak canavar varsa, inlerinden birine seyahat ederek başlamalıdır. Oraya vardığınızda, her canavarı hedefleyin ve parlak olup olmadığını belirlemek için ekranın üst kısmında adının yanında bir ışıltı sembolü arayın. Hiçbir parlak canavar yoksa, o indeki canavarlardan birkaçını kurtarın, yakındaki bir Floo Flame'e hızlı seyahat edin, dünya haritasını kullanarak zamanı gündüz veya geceye ilerletin ve ardından ine geri dönün. Canavarlar yeniden doğmuş olacak ve parlak olanı bulmak için daha fazla fırsat sağlayacak. Oyuncu o inde hâlâ parlak bir canavar bulamazsa, ya durulayın ve yeniden doğma yöntemini tekrarlayın ya da yaratığın haritadaki inlerinden birine gidin.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
fantastik ürünler_edited.jpg
bottom of page