top of page

Hogwarts Legacy'nin Resim Bulmacaları Nasıl Çözülür?

Boş, cansız tablolar Hogwarts Legacy dünyasının dört bir yanına dağılmış durumda. İşte onları nasıl hayata döndüreceğiniz.Avalanche Software'in Harry Potter serisine dayanan yeni aksiyon-macera RPG'si Hogwarts Legacy ,sonunda oyuncuların Hogwarts'ı daha önce hiç yaşamadıkları bir şekilde deneyimlemelerine olanak tanıyarak piyasaya sürüldü. Avalanche'taki ekip, oyuncuların keyif alması için, ortaya çıkarılacak sırlarla ve çözülecek bulmacalarla dolu, karmaşık ayrıntılara sahip bir Hogwarts modeli geliştirdi. Oyundabu bulmacalarla karşılaşmaya başlamanız çok uzun sürmüyorHogwarts Legacy dünyasının her tarafına dağılmış bulmaca oyuncularının bulacağı bir tür decansız tablolardır.


Oyuncuların kilidini açtığı ilk yan görevlerden birinin adı, Hogwarts'ın Kütüphane Ek Binası'nın Merkez Salon bölgesinde boş bir resim çerçevesinin önünde duran Lenora Everleigh tarafından verilen "Bir Çerçeveye Giden Güve Gibi" adlı görevdir. Lenora, oyuncuya boş tabloda daha fazlası olduğunu bildiğini ve onun sırlarını açığa çıkarmaya kararlı olduğunu söyler. Görevini kabul eden oyuncular, tabloya yeniden hayat vermenin bir yolunu bulmalıdır. Bu noktadan sonra oyuncuya Hogwarts Legacy yolculuğunda karşılaştığı her cansız tabloyu yeniden canlandırma fırsatı açılıyor . İşte bu boş çerçeveleri nasıl hayata döndüreceğiniz.


Güvelerin Yerini Ortaya Çıkarmak İçin Lumos'u KullanınHogwarts Legacy'deki cansız tabloların her birinin altında güve şeklinde bir kalıp bulunur. Boş bir çerçeveye yeniden hayat vermek için oyuncuların sihirli bir güve bulmaları ve onu çerçeveye geri göndermeleri, orada kalıbın içinde dinlenmesi ve tabloya yeniden hayat vermesi gerekecek. Güveler genellikle ait oldukları çerçevelerin yakınındadır ancak küçük boyutları, onları vurgulamak için Revelio kullanıldığında bile fark edilmelerini zorlaştırır . Neyse ki çerçevenin kendisi güvenin genel konumunu ortaya çıkarabiliyor.


Lumos'u boş bir tablonun yanında kullanmak, çerçeve içinde bir görüntü belirdiğinde arp melodisini tetikleyecektir. Bu, güvenin konumuna dair bir ipucu görevi görür ve oyuncuların belirli bir konum hakkında fark etmiş olabileceği bir yer işaretini veya başka bir belirgin ayrıntıyı gösterir. Bu konumlar neredeyse her zaman aynı bölgededir (veya en azından çerçeveden kısa bir mesafede) ve çoğu, oyuncuların keşif sırasında bir noktada geçtikleri tanıdık nesneleri ortaya çıkardığından, bunları bulmak genellikle oldukça kolaydır.


Güveyi Çerçeveye Geri Çekmek için Lumos'u KullanınÇerçevedeki görüntünün işaret ettiği konuma ulaştıktan sonra oyuncular Revelio'yu kullanmalıdır. Bu, oyuncunun büyüyü yaparken güveye yeterince yakın olduğunu varsayarak güveyi mavi bir parıltıyla vurgulayacaktır. 16. seviyeden itibaren oyuncular, Revelio'nun menzilini genişletmek ve genel çevresinde duran bir güveyi tespit etme şansını artırmak için Revelio Ustalığı yeteneğini satın alabilirler.


Güveyi bulduktan sonra, onu oyuncunun asasına çekmek için yakınındaki Lumos'u kullanın. Ardından güveyi resme geri götürün. Lumos'u çok erken devre dışı bırakmak, güvenin dinlenme yerine dönmesine neden olacak ve oyuncuyu geri almak için geri gitmeye zorlayacaktır, bu nedenle çerçeveye geri dönüş yolculuğunda büyüyü aktif tutun.


Güve ile çerçeveye geri döndüğünüzde, onun yanında durun ve Lumos'u devre dışı bırakarak güvenin kalıba yerleşmesini ve çerçevedeki diğer güvelerin dışarı fırlamasını sağlayın. Çerçeve sonunda yeşil toza dönüşecek, bulmacayı tamamlayacak ve oyuncunun toplayabileceği bir Saha Rehberi Sayfası ortaya çıkacak.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page