top of page

Hogwarts Legacy Ne Kadar Sürede Bitirip Tamamlayabilirsiniz?

Avalanche Software'in yeni oyunu Hogwarts Legacy devasa bir oyun olduğundan oyuncular oyunu tamamlamanın ne kadar süreceğini merak edebilir.Avalanche Software'in yeni açık dünya aksiyon RPG'si Hogwarts Legacy resmi olarak piyasaya sürüldü ve dünyanın dört bir yanındaki birçok insan sonunda Harry Potter evrenini temel alan büyülü dünyadaki maceralarına başlıyor. 1890'larda Hogwarts'ın yeni bir beşinci sınıf öğrencisi olarak oynayan oyuncular, ünlü Cadılık ve Büyücülük Okulu'nda bir cadı veya eğitim gören büyücü olmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemek için hayatlarının fırsatına sahip oluyorlar. Pek çok açık dünya oyununda olduğu gibi, Hogwarts Legacy de uzun ve ilgi çekici bir hikaye de dahil olmak üzere içeriklerle dolu, genişleyen bir dünyaya ev sahipliği yapıyor.


Bir oyuncunun Hogwarts Legacy kadar büyük bir oyunu tamamlaması için gereken süreyi tam olarak belirlemek imkansızdır çünkü bir oyuncunun oyun süresi, becerisine, tercihlerine ve oyun tarzına göre değişecektir. Önemli sayıdaki yan görevler ve zorluklar ve ana hikayenin yanı sıra keşfedilecek sayısız koleksiyon parçası, oyunu tamamlamanın küçük bir başarı olmadığının yeterli kanıtıdır. Yine de oyunu ilk kez oynayanlar oyunu bitirmelerinin ne kadar süreceğini bilmek isteyebilir. Bunu akılda tutarak, Hogwarts Legacy'yi yenmenin ve tamamlamanın ne kadar süreceğini burada bulabilirsiniz .


Hogwarts Mirası Ne Kadar Sürede Oynanır?Hogwarts Legacy'de tamamlanması gereken 12 ana hikaye görevi vardır ve bunların her biri, yeni büyüler öğrenmek ve başlıktaki diğer çeşitli aktiviteler gibi birden fazla hedefe ayrılmıştır . Büyücülük Dünyası'nda ders dışı aktivitelerle dikkatinizin dağılması çok kolay olsa da, başka pek bir şey yapmadan ana hikayeyi geçmek mümkün.


Legacy'nin ana hikaye görevlerinin çoğunluğu oldukça basittir ve fazla sorun yaşamadan tamamlanabilir. Ancak bazı oyuncular için, özellikle de yüksek zorluklarda oynayanlar için zorlayıcı olabilecek birkaç görev vardır. Kendilerini oyunun hikayesinde belirli bir görevle mücadele ederken bulan oyuncular, karakterlerinin seviyesini yükseltmek, daha iyi donanımlar elde etmek ve bir cadı veya büyücü olarak becerilerini geliştirmek için kısa süreliğine alışılmışın dışında bir maceraya atılmak zorunda kalabilirler. Tüm bunlar dikkate alındığında oyuncular, oyun sonrası hikaye görevleri de dahil olmak üzere Hogwarts Legacy'nin ana anlatımını yaklaşık 30 saat içinde tamamlamayı bekleyebilirler .


Hogwarts Mirası Ne Kadar Sürede Tamamlanır?


Daha önce de belirtildiği gibi, Hogwarts Legacy içerikle dolu, ancak bir şekilde oyuncuları bunalmış hissettirmeyen dengeli bir deneyim sunmayı başarıyor. Bununla birlikte, Legacy'de %100 tamamlama elde etmek bazıları için hala bir dağa tırmanmak gibi gelecektir. Fantastik macera, ana hikayenin yanı sıra keşfedilecek geniş bir açık dünya da dahil olmak üzere çok çeşitli aktiviteleri içeriyor.


Hogwarts Legacy'de oyuncular , haydut kamplarını temizlemek, canavarları esaretten kurtarmak, İhtiyaç Odası'nda bir yuva geliştirmek, süpürge yarışlarında yarışmak ve çok daha fazlası gibi isteğe bağlı etkinlikleri tamamlama fırsatına sahip olacaklar. Ayrıca Saha Rehberi Sayfaları ve Daedalian Anahtarları gibi dikkat edilmesi gereken çok sayıda koleksiyon parçası da bulunmaktadır . Bu zaten yeterli değilse, Legacy'de oyuncuyu tamamlandığında kozmetiklerle ödüllendiren çok sayıda zorluk var. Bu zorluklar arasında ana ve yan görevlerin tamamlanması veya her bölgede belirli sayıda Saha Rehberi Sayfasının toplanması yer alır. Ayrıca oyunun dünyasında bulabileceğiniz sonsuz sayıda sandık ve konteyner var.


Hogwarts Legacy'nin yapılacak pek çok şeyin olduğu muazzam bir macera olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz . Oyunu %100 tamamlamayı uman oyuncular bunu yapmanın en az 80 saat sürdüğünü göreceklerdir. Bir röportajda Avalanche Studios Direktörü Alan Tew , yakın zamanda her şeyin %100'ünü oynamanın yaklaşık 80 saat sürdüğünü söyledi. Bu kişinin oyunu oynamadan önce oyunu zaten bilen geliştiricinin stüdyo yöneticisi olduğunu düşünürsek ortalama bir oyuncunun oyun süresi 100 saate kadar çıkabilir.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page