top of page

Hogwarts Legacy Kendi İşinize Bakmak Çözüm Yolu (PlayStation'a Özel Yan Görev Kılavuzu)

Hogwarts Legacy'nin Kendi İşine Bakmak yan arayışı, bir Harry Potter oyunundan ziyade psikolojik bir korku oyunu için tasarlanmış gibi görünüyor.Hogwarts Legacy'de çok sayıda harika yan görev var ancak en iyisi tartışmasız PlayStation'a özel bir görev . "Kendi İşine Bakmak", aslında çocuklar için yazılmış bir kitap serisinden ilham alan bir oyundan ziyade psikolojik bir korku oyununa aitmiş gibi hissettiren, bir saat süren bir destan.


"Kendi İşine Bakmak", oyuncular "Ateş ve Ahlaksızlık" ana hikaye görevinin kilidini açtıktan sonra kullanılabilir hale gelir . Başlamak için Hogsmeade'deki boş bir mağazanın önünde duran bir Ev Elfi olan Penny ile konuşmaları yeterli. Aşağıda Hogwarts Legacy'nin sunabileceği en yoğun yan görev yer alıyor.


10 Şubat 2024, Tom Bowen tarafından güncellendi: Bugün Hogwarts Legacy'nin birinci yıl dönümünü kutlarken, birçok kişi Kendi İşine Bakmak yan görevinin sonunda diğer platformlara geleceğini umuyordu. Ne yazık ki geliştiriciler bu görevin gelecekte bir noktada PC, Xbox ve Switch'e geleceğini doğrulamış olsalar da, görünen o ki Minding Your Own Business, 2024 yazına kadar PlayStation'a özel bir oyun olarak kalacak. en azından. Oyunun yıl dönümünü kutlamak ve PlayStation dışı oyuncuları sonunda kendilerini bekleyen şeye daha iyi hazırlamak için, Bu Kendi İşine Bakmak adım adım kılavuzu, bazı ek bilgilerin yanı sıra birkaç ekstra bağlantı içerecek şekilde güncellendi.


Hogwarts Legacy'de Kendi İşinize Bakma Yan Görevine Nasıl Başlayabilirsiniz?Penny ile konuştuktan sonra, Hogwarts Legacy oyuncuları, Hogsmeade'deki evinin yakınında bulunan boş mağazanın sahibi Cassandra Mason ile konuşmaları istenecek. Mağazayı onlara 1.500 Galleon'a satmayı kabul edecek, böylece oyuncuların ödeme yapması ve ardından yepyeni işlerine geri dönmeleri gerekecek. Birkaç Reparo kullanımından sonra mağaza halka açılmaya hazır, ancak oyuncuların öncelikle Cassandra'nın bahsettiği gizemli sandığın kilidini açması gerekecek.


Aşağıda Ne Olduğunu KeşfedinMerdivenden aşağı indikten sonra oyuncular başka bir sandığa gelene kadar keşfetmeye devam etmelidir. Açtıktan sonra her şey kararacak, bu noktada Lumos'u kullanmalı ve bir kapı görünene kadar etrafa bakmalılar. Biraz daha fazla keşif sizi mankenlerle dolu bir odaya götürecek ve bu noktada köşedeki kutuya gitmek odanın değişmesine neden olacaktır. Oyuncular daha sonra sağ taraflarında yüzen bir fener görene kadar ilerlemeye devam etmelidir. İlerlemek için bu Fenere Accio veya Wingardium Leviosa kullanmaları ve ardından yakındaki kapının kilidini açmak için onu el şeklindeki kancaya yerleştirmeleri gerekecek .


Fuayeyi keşfedinBu kapıdan fuaye alanı geçiliyor ve oyuncuların önlerindeki ana kapının kilidini açmak için her iki taraftan ayrılan iki alanı keşfetmeleri gerekiyor. Oyuncuların bu iki alanı hangi sırayla ele aldıkları önemli değil, ancak oyuncuların görevi tamamlayıp yukarıdaki büyücülük dünyasına dönebilmeleri için her ikisinin de tamamen keşfedilmesi gerekecek. Kütüphane solda ve Atrium sağdadır. Her birinin, oyuncuların istediği sırayla ele alınabilecek iki bölümü vardır.


Kütüphaneyi Keşfedin (Sol Yol)Kütüphane bölümünü tamamlamak için oyuncuların iki fener alması ve bunları ahşap kapıların her iki yanındaki kancalara yerleştirmesi gerekecek. Oyuncular buradan sola doğru yönelirlerse, büyük bir heykelin yanından geçerek balkonlu bir alana ulaşacaklar. Bu, üstlerinden bir fener çağırmak ve odanın dönmesini sağlamak için onu yakındaki kancaya yerleştirmek için yine Accio veya Wingardium Leviosa'yı kullanmaları gerekecek yeni bir yol açacak.Daha sonra başka bir fenere gelene kadar yolu takip etmeden önce pencereden tırmanmaları ve aşağıdaki alana inmeleri gerekecek. Bunu kancaya yerleştirmek yakındaki kapıdan geçmelerine olanak tanıyacaktır, ardından feneri pencereden çağırmalı ve merdivenin altındaki kancaya yerleştirmelidirler. Bu, kütüphanenin çift kapısının kilidini açmak için gereken iki Fenerden ilkine giden yolu açacaktır.


Kütüphaneyi Keşfedin (Doğru Yol)İlk feneri yerleştirdikten sonra oyuncular sağdaki patikayı takip etmeli ve altın heykele ulaştıktan sonra sol taraftaki merdivenlerden aşağı inmelidir. Bu onları üç kapılı bir odaya götürecektir; ilk önce geçmeleri gereken orta kapı olacaktır. Bunun içinden bir merdiven bulacaklar, ancak tırmanmaya çalışırken oyuncuların üç kapısı olan odaya geri döndüğünü görüyorlar.Daha sonra oyuncular soldaki kapıyı almalı ve Fastidio daire şeklinde koşmakla ilgili bir şey söyleyene kadar sonsuz koridorda koşmaya devam etmelidir. Bu noktada geri dönüp ilerlemek için kapıdan içeri girebilecekler. Birkaç atlama korkusundan sonra oyuncular kendilerini mankenlerle çevrili üç kapının bulunduğu odada bulacaklar ve bu noktada sağda kalan son kapıyı alabilecekler.Bu son kapı, oyuncuların etkileşime girmesi gereken başka bir kutunun içinde bulunan bir odaya açılıyor. Bundan sonra bulundukları alanın etrafında koşmalı ve canlanan mankenleri öldürmelidirler. Sonunda, yaşayan mankenlerin tümü halledildiğinde, oyuncular açık bir kapı bulabilecekler ve bu kapıdan kütüphanenin çift kapısını açmak için gereken iki fenerden ikincisini bulabilecekler.


Fastidio'yu eğlendirinBu sonraki alanda Fastidio oyunculara kayalar ve mobilya parçalarıyla saldıracak. Yine de hareket etmeye devam etmeleri koşuluyla, tüm saldırılarından kaçınmak oldukça kolay olmalı ve bir veya iki dakika sonra pes edip ortadan kaybolacaktır. Oyuncular daha sonra, kaçışlarını engelleyen iki metal çubuktan ilkinin kaldırılacağı fuayeye dönebilirler. Artık oyuncuların sağdaki yoldan ulaşılabilen Atrium'u ziyaret etme zamanı geldi.


Atriyumu Keşfedin (Sol Yol)Atrium, Kütüphaneye çok benzer; oyuncuların fenerleri almak ve ilerlemek için iki alanı keşfetmesi gerekir. Soldaki yolu takip etmek ilk başta oyuncuları görkemli bir ev gibi görünen yere yönlendirecektir. Onlara bir kanepe fırlatıldıktan sonra, içinde tek bir mankenin durduğu bir çıkmaz sokağa gelecekler ve arkalarını döndüklerinde yollarının bir kez daha bir grup manken tarafından kesildiğini görecekler.Oyuncular bir kez daha arkalarını dönerlerse tahtalarla kaplı bir kapı çerçevesine gelecekler ve tahtaları herhangi bir saldırı büyüsüyle patlattıktan sonra geçebilecekleri bir kapı çerçevesine gelecekler. Bir sonraki alanda, ilerlemek için bir feneri kancadan kancaya taşımaları gerekecek. Feneri alanın en ucundaki üçüncü kancaya yerleştirdiğinizde arkasında fener bulunan başka bir kapı açılacak, bu feneri orta bölümdeki kancaya yerleştirdiğinizde sağda başka bir kapı açılacaktır.Bu sonraki alanda, oyuncuların kapılardan biri açılana kadar birden fazla manken dalgasını yenmeleri gerekecek. Daha sonra, onlardan uzaklaşan bir kapıyı takip etmeleri gerekecek, bu da onları karanlık bir koridora yönlendirecek. Burada, Lumos'u atmak ve ardından bu koridorun bir ucundan diğer ucuna birkaç kez koşmak, içinden bir sandık ve Atrium bölümünü tamamlamak için gereken ilk fenerlerin bulunduğu başka bir kapıyı açacaktır.


Atriyumu Keşfedin (Doğru Yol)İlk Atrium fenerini yerleştirdikten sonra oyuncular sağdaki yolu takip etmeli ve bu yol onları fener ve kancanın bulunduğu bir odaya yönlendirmelidir. Fenerin kancaya yerleştirilmesi odayı yeniden düzenleyerek yeni bir alana ve açık bir kapıdan geçmelerine olanak tanıyacaktır. Burada oyuncular, üzerine basıldığında bazı karelerin kırıldığı büyük bir satranç tahtası bulacaklar. Oyuncular , satranç taşlarının konumlarına göre hangi karelerin güvenli olduğunu bulabilir veya Revelio ile tarandığında kırmızı renkte parlayan kırık karelerden kaçınabilir.Satranç tahtasının uzak tarafındaki merdivenlerden yukarı çıkmak, oyuncuları az önce bulundukları odaya geri götürecektir, ancak bu sefer karşı tarafta olacaklardır. Feneri kendilerine doğru çekerek kancaya yerleştirmeleri odanın bir ucundan diğer ucuna bir köprü oluşmasını sağlayacaktır. Bu yeni açılan yolu takip etmek, sonunda oyuncuları başka bir fenere yönlendirecek ve daha sonra Fastidio ile başka bir karşılaşmanın kilidini açmak için Atrium kapılarının yanındaki kancaya yerleştirebilecekler.


Poltergeist'la oynaAtrium kapılarından geçtikten sonra oyuncular bir kez daha kendilerini Fastidio'ya karşı savunmak zorunda kalacaklar. Ancak bu sefer oyunculara sadece birkaç sandık yerine birkaç dalga büyülü manken de fırlatacak. Incendio burada yararlı olabilir, özellikle de oyuncular her kullanıldığında bir ateş çemberi çıkaracak şekilde yetenekleri kullanarak bu beceride ustalaştıysa . Mankenlerin hepsi gittikten sonra Fastidio ayrılacak ve oyuncular bu sinir bozucu hayaletle son hesaplaşmaları için fuayeye dönebilecekler.


Fastidio'nun Canavarı Nasıl Yenilir?Fastidio'nun Canavarı ile mücadele, sağlık çubuğunun gösterdiği gibi üç aşamadan oluşuyor. İlk iki aşama inanılmaz derecede basittir; oyuncuların canavara güçlü büyülerle vurması ve istendiğinde kaçması ve bloke etmesi yeterlidir. Ancak aşamalar arasında bir grup manken çağırıyor, bu nedenle oyuncular, dikkatli olmazlarsa oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşebilecek olan köpek yığınlarından kaçınmak için önce bunları çıkarmaya dikkat etmelidir.Bu boss savaşının son aşaması oldukça çetrefilli çünkü oyuncuların ekranları ters çevrilecek ve kontrolleri büyük ölçüde ters çevrilecek. Bu nedenle, dövüşü olabildiğince çabuk bitirmek için Kadim Büyüyü Aşama 3'e kaydetmek iyi bir fikirdir . Bittiğinde Fastidio ve kahraman bir anlaşmaya varacak ve oyuncular sonunda sandıktan çıkıp Cassandra ile yüzleşebilecekler.


Cassandra'yla yüzleşPenny'ye söylenen birkaç sert sözün ardından oyuncular, Cassandra'nın neler yaptığını duymakla çok ilgilenen Memur Singer'a yönlendirilecek. Ne yazık ki ikincisinin sessizce gitmeye niyeti yok ve koruması devredeyken Memur Singer'a lanetle vuracak. Oyuncular daha sonra onunla kendi başlarına savaşmaya bırakılır ve savaş bir kez daha üç aşamadan oluşur.İlk birkaç aşamada oyuncular Cassandra'ya en sert büyüleriyle vurmaya odaklanmalı ve saldırıya geçmeye çalıştığında Protego'yu kullandığından emin olmalıdır. Mermilerini saptırmak onun gardını kıracaktır, ancak oyuncular affedilmez laneti daha önce öğrenmişlerse Crucio'yu da kullanabilirler . Bu, Cassandra'nın savaşmasını normalde olduğundan çok daha kolay hale getirebilir.Dövüş sona erdiğinde, Memur Singer bilincini yeniden kazanacak ve Cassandra'yı dizginleyecek, ardından oyuncular zorlukla kazandıkları mağazalarına dönebilecekler. Penny ile konuşmak, mağaza için yeni bir isim seçmelerine olanak tanıyacak, ancak hangisini tercih ettikleri pek önemli değil. İsim belirlendikten sonra görev sona erecek ve oyuncular Dükkan Sahibinin Pelerini, Silindir Şapkası ve Takımını alacaklar. Bu noktadan itibaren istedikleri zaman mağazayı ziyaret ederek istenmeyen Ekipmanlarını oyundaki diğer satıcılardan alacaklarından %10 daha fazla fiyata satabilecekler.


Hogwarts Legacy PlayStation'da mı yoksa Xbox'ta mı Daha İyi?


Çoğu durumda, çok platformlu bir oyunu Xbox'ta veya PlayStation'da oynamak arasında çok az fark vardır. Hogwarts Legacy söz konusu olduğunda PlayStation'ın, Büyük ölçüde Kendi İşine Bakmak mağaza görevinin dahil edilmesi sayesinde çok daha iyi bir deneyim sunduğu söylenebilir. Bu bir saat süren fantezi, Hogwarts Legacy'deki açık ara en iyi yan görevdir ve oyunculara hiçbir ekstra ücret ödemeden yaklaşık altmış dakikalık ek içeriğe erişim sağlar. Daha da iyisi, görevi tamamlamak, oyuncuları kendi Hogsmeade mağazalarıyla ödüllendiriyor; bu da onların istenmeyen donanımlarını Xbox, Switch ve PC oynayan akranlarından daha yüksek bir fiyata satmalarına olanak tanıyor.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentarer


bottom of page