top of page

Hogwarts Legacy İnceleme, Büyücülük Dünyasının İyi Tasarlanmış ve Kolayca Alınabilecek Bir Keşfidir

Hogwarts Legacy, Büyücülük Dünyasının, tam bir keşif duygusuna dayandığında en iyi sonucu veren başarılı, sürükleyici bir yeniden yaratımıdır.2023'ün en çok beklenen (ve tartışmalı) yapımlarından biri zaten Hogwarts Legacy olacak . Avalanche Games ve Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından hazırlanan oyun, oyuncuların 25 yılı aşkın bir süredir kamuoyunun bilincinde yer alan bir fantezi dünyasını keşfetme şansı olarak tasarlandı ve bu unsura dayanıldığında en iyi şekilde çalışıyor. Tam bir keşif hissi oluştuğunda en iyi sonucu veren, çabuk öğrenilen bir oyun olan Hogwarts Legacy , oyuncuları ünlü büyülü dünyasına tamamen kaptırma girişimlerinde büyük ölçüde başarılı olan eğlenceli bir deneyimdir.


Harry Potter serisindeki olaylardan yaklaşık bir asır önce geçen Hogwarts Legacy , teknik olarak beşinci sınıf sayılacak kadar yaşlı olmasına rağmen Hogwarts'a ilk kez katılan yeni bir öğrenci olan oyuncu karakterine odaklanıyor. Ancak oyuncular, adı geçen büyülü okul ve onun geniş çevresi ile tanışmanın yanı sıra, perde arkasında iş başında olan gizemli bir gücü de öğreniyorlar. Kadim büyünün gizemli bir biçimine dair doğuştan gelen anlayışlarının -ki bu okulun ilk günlerine bağlı olabilir- onları her türlü entrikaya sürüklediği ortaya çıktı.Hogwarts Legacy'nin kalbinde, oyuncuların oyun boyunca gerçekten devasa bir haritayı ortaya çıkarmasıyla, oyuna fayda sağlayan bir macera ve keşif duygusu yatıyor. Hogwarts Legacy, itibari kurumun çok ötesine uzanıyor . Yakındaki küçük kasabalar ve Hogsmeade'in daha büyük konumu, daha büyük bir dünyada güvenli bölgeler olarak hizmet ediyor. Buna karşılık, oyuncular ormanda ve çeşitli mağara sistemlerinde gizlenen pek çok tehlikeyi bulabilir ve keşfedilecek çok sayıda karanlık büyücüyü, öfkeli goblinleri veya etobur yaratıkları ortaya çıkarabilir.


Bu, Hogwarts Legacy'nin en iyi şekilde başardığı keşif ve keşif duygusudur ; birkaç saatlik hazırlık, oyunculara sadece keşfetmeleri için belirli bir özgürlük verilmesine yol açar - düşmanlarla yüzleşmek, kaybedilen zorlukları bulmak ve genel olarak yeni bir maceraya adım atmak. kapris ve tehlike arasında kolayca geçiş yapan sihir dünyası. Seriyle ve onun dünya inşasıyla büyüyenler için bu, genişleyen dünyayı keşfetmek için eğlenceli bir genişletme şansı.

Oyun, tüm bunlara uyum sağlamak için iyi çalışıyor; artan sayıda büyü, Yasak Orman'a ve ötesine bu tür yolculukları kolaylaştırıyor. (Gerçekten devasa) dünya haritasının konumlar ve zorluklarla dolu olduğu tamamen ortaya çıktığında bile, bir angarya listesi gibi değil, daha çok bir davet gibi geliyor. Yan görevler tuhaf işler ve dünyanın derinliklerine yapılan eğlenceli geziler olarak değerlendiriliyor. Büyülerin alınması kolaydır ve şaşırtıcı derecede uyarlanabilirdir, ancak bazıları (belki de en önemlisi Accio ve Revelio) sık kullanılan araçlar haline gelecektir. Oyunun kontrol şeması, oyuncuların oyunu hızlı bir şekilde kavrayabileceği kadar basit ve sezgiseldir; ancak kombolar, iksirler, kadim büyüler ve silahlı ortamlar gibi eklenen mekanikler, çoğu zaman vahşi (ama oldukça adil) bir şekilde savaşa derinlik katar. kolay) çatışmalar daha bireyseldir.Hogwarts Legacy'nin daha geniş kadrosu , yeni büyüler yapmadan önce küçük görevler veren öğretmenlerden, kişilikleri ve kişisel hedefleri genellikle yeni yan görevlerin temelini oluşturan koridorları dolduran öğrenci arkadaşlarına kadar birçok şekilde oyuna giriyor. Diğer öğrencilerle olan etkileşimler öğretmenlerle olduğundan biraz daha iyi çalışıyor ve hikayeye biraz kişilik kazandırıyor (karakterler, en azından oyunun hikayesinin ilk kısmı için, karakterizasyonlarında nispeten standart kalsa bile).

Okulun kendi içinde, çoğu zaman oldukça statik bir şekilde de olsa, pek çok öğrencinin koridorlarda yürüdüğü ve ortalıkta dolaştığı görülebilir. Dünyanın kendisi inanılmaz derecede iyi bir şekilde görselleştirilse de bazen biraz fazla boş hissedilebiliyor. Ancak oyun tüm silindirleri çalıştırırken, devasa yaratıklar , güzel manzaralar ve eğlenceli zorluklar karşısında bu küçük dikkat dağıtıcı şeyler geride kalıyor.


İyisiyle kötüsüyle Hogwarts Mirası , Büyücülük Dünyasını sıfırdan keşfetmek ve gezmek için mükemmel bir şans gibi görünüyor. En iyi anlarında, Elden Ring veya The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi bir şeyi anımsatıyor , oyuncuları daha büyük bir dünyayı keşfetmeye, kim olmak istediklerini keşfetmeye ve bu süreçte ortam hakkında daha fazla şey öğrenmeye davet ediyor. Oyun yavaşladığında bile, sağlam oynanışın ve etkileyici genel grafiklerin oyuncuları dünyaya kaptırmak için harikalar yarattığı, iyi inşa edilmiş bir fantezi dünyasında eğlenceli, açık uçlu bir tur gibi geliyor. Birkaç pürüzlü yanı olsa da Hogwarts Legacy , özellikle her zaman Büyücülük Dünyasını keşfetme şansı isteyenler için çok sağlam bir oyun deneyimidir.
0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page