top of page

Hogwarts Legacy Hayranlarına 'Teşekkürler' Mesajı Yayınladı

Hogwarts Legacy, 2023'ün en büyük başarılarından birine sahip olacağı onaylandıktan sonra oyunculara destekleri için bir 'Teşekkür Ederiz' mesajı gönderdi.  • Hogwarts Legacy, oyun endüstrisinde büyük bir başarı olan, onu dünya çapında 2023'ün en çok satan oyunu haline getirdiği için hayranlara teşekkür etti.

  • Harry Potter markası etrafındaki tartışmalara rağmen, oyunun kritik başarısı ve katılım çabaları etkileyici satış rakamlarına ve eleştirmenlerin beğenisine yol açtı.

  • 22 milyon adet satılan Hogwarts Legacy, on yılı aşkın bir süredir küresel satışlarda zirveye çıkan ilk Call of Duty veya Rockstar olmayan oyun olarak öne çıkıyor.


Hogwarts Legacy, dünya çapında 2023'ün en çok satan oyunu olarak onaylandıktan sonra hayranlarına özel bir "Teşekkür Ederiz" mesajı yayınladı. Harry Potter evrenindeki bir RPG setiher zaman toplu olarak satılırdı ve Hogwarts Legacy, iyi uygulandığında neler olabileceğinin parlak bir örneğidir.


Yayınlanmadan önce Hogwarts Legacy , Harry Potter yazarı JK Rowling'in açık sözlü görüşleri nedeniyle tartışmaların odağındaydı . Oyun, Rowling'in bazı söylemlerinin aksine, tartışmalardan uzaklaşmaya çalıştı, hatta katılımı teşvik etmek için bir transseksüel karakter ekledi. Sonuçta çok sevilen, çok sayıda kopya satan ve anında hit olan bir oyun ortaya çıktı. Büyücü Dünyası'nın video oyunu alanında eleştirmenlerin beğenisini kazanmak için sıklıkla yaşadığı mücadele göz önüne alındığında, bu Avalanche Software'in büyük bir başarısıydı. Oyuncular oyunun kalitesini göz kamaştıran satış rakamlarıyla ödüllendirdi.


Geçtiğimiz günlerde Hogwarts Legacy , hayranlarına teşekkür eden bir tweet atarak, konsol ve PC'deki tam oyun satışlarına göre oyunun dünya çapında 2023'ün en çok satan oyunu olarak yerini sağlamlaştırdığını doğruladı. Hogwarts Legacy , diğer tüm sürümler kadar etkileyici bir performansla defalarca tarih yazmaya devam etti . Çoğu fanatik oyunu şimdiye kadar almış olsa da, bu satışların 2024 boyunca nasıl devam edeceğini, yıl boyunca olası indirimler ve indirim dönemleriyle birlikte görmek ilginç olacak.Hogwarts Legacy Kaç Kopya Sattı?


Her ne kadar tweet satılan kopya sayısını tam olarak doğrulamasa da, Hogwarts Legacy'nin satış rakamlarına ilişkin en son güncelleme, bu ayın başı itibarıyla rakamın 22 milyon adede ulaştığını gösteriyor; bu sayı, Tears'taki en yakın rakipten 2 milyon daha fazla satılıyor . Krallığın . Bu başarının büyüklüğü şu gerçekle vurgulanabilir: Bu, 2008'den bu yana Call of Duty veya Rockstar Games olmayan ilk oyun olup, bir takvim yılı boyunca dünya çapında en çok satan oyun oldu ve o zamandan beri bu ikisi tam hakimiyete sahip oldu.Hogwarts Legacy'nin muazzam başarısına rağmen oyunun ve serinin geleceği tam olarak net değil. Geçen ayın sonlarında Hogwarts Legacy gelecekteki güncellemelerle ilgili bilgi veriyordu ancak yeni içerik açısından somut hiçbir şey doğrulanmadı. Masaya bırakacağı para göz önüne alındığında Avalanche Software ve Warner Bros. Games'in üzerinde DLC veya devam oyunu bulunmaması neredeyse imkansız görünüyor. Umuyoruz ki 2024, Hogwarts Legacy'nin genel vizyonunun ileriye dönük olarak biraz daha netleşeceği yıl olacaktır .


Comments


bottom of page