top of page

Hogwarts Legacy Guide: Görevler, Güncellemeler, Tartışmalar ve Özel Durumlar

Harry Potter aksiyon RPG'si Hogwarts Legacy için en son haberleri, kılavuzları ve daha fazlasını içeren sürekli bir rehber.


Birçok yönden Hogwarts Legacy , hayranların yıllardır istediği Harry Potter oyunudur . Açık dünya aksiyon RPG'si, oyuncuların ikonik Cadılık Okulu'na giren yeni bir öğrencinin yerine geçerek, asalarını seçerek, bir Ev'e ayrılarak, derslere katılarak ve çok daha fazlasını yaparak Hogwarts'taki hayatı gerçekten deneyimlemelerine olanak tanır. Büyücülük beşinci yıl olarak.

Hogwarts Legacy, hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan büyük ölçüde olumlu eleştiriler aldı ve ilk lansmanından kısa bir süre sonra satış ve yayın rekorları kırdı. Bununla birlikte, oyunun başarıları, hem seriyi hem de oyunun kendisini çevreleyen çeşitli tartışmalarla da lekelendi. Oyun şu anda PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S'de mevcut olduğundan, Hogwarts Legacy'nin gelişimi, oynanışı ve daha fazlası için bir kılavuz.


Hogwarts'ı Kim Miras Yaptı?


Hogwarts Legacy, Warner Bros. Games'in yan kuruluşu olduğundan beri geliştirici Avalanche Software'in ilk oyunudur. Warner Bros. tarafından satın alınmadan önce Avalanche, Disney'e aitti ve çoğunlukla Toy Story 3 , Cars , Meet the Robinsons ve Bolt gibi filmler için bağlantılı oyunlar yapıyordu . Hogwarts Legacy'den önceki en dikkate değer eseri , Disney, Pixar, Marvel ve Star Wars'tan yeni karakterlerin kilidini açmak için koleksiyon figürleri kullanan oyuncaklardan hayata aksiyon-macera sanal oyunu Disney Infinity'dir .


Hogwarts Legacy Yan Görev ve Koleksiyon Kılavuzları


Diğer açık dünya oyunları gibi, Hogwarts Legacy de birçok yan görevle doludur ve oyuncuların oyunun sunduğu her şeyi deneyimlemek isteyip istemediklerini bulmaları gerekecek. Bunları tamamlamak, deneyime, önemli yükseltmelere, yeni kozmetiklere ve daha fazlasına sahip oyuncular kazanacaktır.


Hogwarts Mirası Tartışmaları


Hogwarts Legacy, ilk kez duyurulduğu 2020 yılından bu yana pek çok tartışmanın merkezi oldu. Harry Potter'ın yazarı JK Rowling, oyunun geliştirilmesinin bir parçası olmamasına ve Warner Bros.'un sürekli olarak oyunu ondan uzaklaştırmaya çalışmasına rağmen, bazı hayranlar transseksüel topluluğunu aşağılayan tartışmalı ve devam eden sözleri göz önüne alındığında, Rowling'in yaratılışıyla ilgili herhangi bir şeyi satın alma veya bunlarla ilgilenme konusunda isteksiz. Geliştirme tarafında, baş tasarımcı Troy Leavitt ateş altında kaldıeski Pixar yöneticisi John Lasseter'ı (cinsel tacizle suçlanan) savunan, GamerGate'i destekleyen (oyun endüstrisindeki kadınları ve azınlıkları hedef alan) ve diğer şeylerin yanı sıra sosyal adalet hareketlerini eleştiren videoların yer aldığı alternatif sağ bir YouTube kanalı yürütmek için . Leavitt, Mart 2021'de projeden ve Avalanche'tan ayrıldı, ancak ayrılışının tartışmayla hiçbir ilgisi olmadığını iddia ediyor ve Warner Bros. konu hakkında yorum yapmadı.

Bunun ötesinde, birçok kişi, bir goblin isyanı içeren oyunun hikayesinin , kitaplara ve onların mevcut goblin irfanına da yöneltilen bir suçlama olan antisemitik mecazlara dönüştüğüne dikkat çekti . Tüm bunlar, birçok kişinin Hogwarts Legacy'yi boykot etmesine yol açtı , küçük ama sesli bir azınlık, oyunu oynayanları eleştirecek ve taciz edecek kadar ileri gitti.


Hogwarts Mirası Harry Potter Evrenine Nasıl Uyuyor?


Hogwarts Legacy, 19. yüzyılın sonlarında, Harry Potter romanları ve filmlerindeki olaylardan yaklaşık 100 yıl önce geçiyor . Bu nedenle, oyun çoğunlukla o dönemde yaşayan orijinal karakterlere odaklanıyor, ancak hayranların tanıdık aile adlarından, büyülü yaratıklardan, Paskalya yumurtalarından ve (elbette) okulun kendisinden tanıyacağı pek çok referans var. Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Warner Bros. Games tarafından Portkey Games etiketi altında yayınlanan Hogwarts Legacy şu anda PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S'de mevcut. 4 Nisan'da PlayStation 4 ve Xbox için piyasaya sürülmesi planlanıyor ve Nintendo Switch bağlantı noktası 25 Temmuz'da planlanıyor.

14 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page