top of page

Hogwarts Legacy'de Tek Boynuzlu At Nasıl Bulunur ve Yakalanır

Harry Potter serisindeki en gizemli ama güzel yaratıklardan biri Hogwarts Legacy'de yakalanabilir, ancak bunu yapmak kolay bir iş değildir.

2023'te Hogwarts Legacy'nin piyasaya sürülmesi , Harry Potter serisinin hayranları tarafından uzun zamandır dört gözle bekleniyordu . Hogwarts Legacy, oyuncuları bir Hogwarts öğrencisi olarak ilginç karakterler , büyüler, orijinal seriye bağlı Paskalya yumurtaları ve daha fazlasıyla dolu canlı, geniş bir açık dünyada 1890'lara götürür .

Oyuncuların şimdiye kadar zevk aldığı pek çok özellikten biri de büyülü yaratıkların bakımıdır. Hogwarts Legacy'de oyuncular yaratıkları yakalayabilir ve onları kürkleri, derileri ve bıraktıkları diğer eşyalar için kullanmak isteyen kaçak avcılardan kurtarabilir. Kitaplarda olduğu gibi oyundaki en yakalanması zor yaratıklardan biri de tek boynuzlu attır. Bu büyülü canavarı oyun içi koleksiyonlarına eklemek isteyenler için bunu nasıl yapacakları aşağıda açıklanmıştır.


Hogwarts Legacy'de Tek Boynuzlu At Nerede Bulunur?

Hogwarts Legacy'deki diğer birçok yaratığın aksine , bir tek boynuzlu at yalnızca belirli bir yerde bulunabilir. Oraya ulaşmak için oyuncuların Yasak Orman'daki Yukarı Hogsfield'ın batısındaki Tek Boynuzlu At İni'ne gitmeleri gerekir. Harry Potter kitaplarını okuyan veya Harry Potter ve Felsefe Taşı'nı izleyen oyuncular , bu bölgenin, seride kahramanlar tarafından vahşi doğada tek boynuzlu atların bulunduğu tek yer olduğunu fark edeceklerdir.


Oyuncular Yasak Orman'daki bu bölgeye yürüyerek, bir canavara binerek, bir süpürge üzerinde uçarak veya Floo sistemi aracılığıyla ulaşabilirler. Aynı anda orada yalnızca bir tek boynuzlu at bulunabileceğinden, oyuncular birden fazla gezi yapmayı da planlamalıdır. Hem erkek hem de dişi versiyonlar elde edilirse, oyuncular onları Vivarium'da üretebilir.


Hogwarts Legacy'de Tek Boynuzlu At Nasıl Yakalanır?

Tek boynuzlu atlar, herkesin bildiği gibi hızlı ve ele geçmezdirler (ilmde yalnızca saf yüreklilerin onlara yaklaşabilmesinin bir nedeni vardır), bu da onları bir strateji olmadan yakalamayı inanılmaz derecede zorlaştırır. Neyse ki, oyuncuların şansını artırmak için kullanılabilecek birkaç büyü ve eşya var. Bir oyuncu yaklaşacak kadar şanslıysa, önce tek boynuzlu atı içine çekecek ve kaçmasını engelleyecek olan Accio'yu kullanmalıdır. Bu ilk adım, oyuncuların gizlice yaklaşmasını gerektirir.


Ardından, oyuncuların tek boynuzlu atı kontrol altına almaları gerekir. Arresto Momentum'u kullanmak, tek boynuzlu atı gerçekten yakalayacak kadar uzun süre yerinde tutacaktır. Bunu yapmak için oyuncular, Deek in the Room of Requirement'tan 15. seviye sonrası bir görevden alınabilen Nab-sack'i kullanmalıdır. Tek boynuzlu at, Nab-çuvalına girdikten sonra, resmi olarak yakalanır ve oyuncunun Vivaryumunda görünür.


Hogwarts Legacy'de Bir Tek Boynuzlu Atın Bakımı Nasıl Yapılır?

Hogwarts Legacy'deki her yaratığın, onları benzersiz kılan tuhaflıkları vardır. Örneğin tek boynuzlu atlar, Poppable Bubble oyuncağıyla oynamaktan keyif alır. Daha önce belirtildiği gibi, tek boynuzlu atlar da yetiştirilebilir ve onlara binilip binilemese de, herhangi bir Vivarium'a hoş bir ektirler.


Tek boynuzlu atlar ayrıca, Hogsmeade'de yalnızca 700 altına satın alınarak elde edilebilecek değerli Tek Boynuzlu At Kılları için de toplanabilir. Tek Boynuzlu At Kılları, öğeleri yükseltmek ve nitelikler eklemek için kullanılabilir. Filmlerden farklı olarak, tek boynuzlu atlar kanları için hasat edilemez, ancak tek boynuzlu at kanı içmenin laneti, erdemli olmayan bir karakter oluşturmaya çalışan bir oyuncu için kesinlikle oyuna ilginç bir unsur katacaktır .

9 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page