top of page

Hogwarts Legacy: Canavarları Yakalamak Nasıl Daha Kolay Hale Getirilir

Hogwarts Legacy, hayranların çeşitli büyülü canavarları vahşi doğada yakalayarak kurtarmasına olanak tanır. İşte bu görevi çok daha basit hale getirmenin yolu.


Hogwarts Legacy'nin en büyük başarısı, hayranlarının sonunda ünlü Cadılık ve Büyücülük Okulu'na gitme hayallerini gerçekleştirmelerine ne kadar iyi izin verdiğidir. Ancak oyuncular yalnızca kale ve sahalarla sınırlı değildir; ayrıca daha geniş İskoç Dağlık Bölgesi'ni keşfedebilir, Hogsmeade'e girebilir veya Yasak Orman'a cesaret edebilirler , bu da oyunu uçsuz bucaksız, büyülü bir oyun alanı gibi hissettirir.

Oyuncuları eğlendirmek için Merlin Denemeleri , haydut kampları, saha rehberi sayfası koleksiyonları ve uçan meydan okumalar gibi dünya genelinde yapılacak çok şey var . Hogwarts Legacy ayrıca oyuncuları , onları yakalayıp İhtiyaç Odası'ndaki kutsal alanlara salıvererek harika büyülü canavarları kötü kaçak avcıların potansiyel kavrayışından kurtarmaya teşvik eder . Bazıları kolayca yakalanırken, heybetli tek boynuzlu at gibi diğerleri çok daha fazla zaman ve çaba gerektirir. İşte bu canavarları yakalamayı çok daha kolay hale getirmenin yolu.


Hazırlık, Hogwarts Legacy'de Canavarları Yakalamanın Anahtarıdır


Yetenekler menüsündeki temel bölümün altında, oyuncular Büyü Bilgisi becerilerinin kilidini açabilir. Bunlar, maksimum dört olmak üzere yeni Büyü Setleri ekler. Her seferinde büyüleri değiş tokuş etmek yerine bunlardan birini canavarları yakalamak için ayarlamak iyi bir fikir. Canavarları yakalamak için gereken Nab-çuvalına ek olarak, oyuncular Disillusionment, Accio ve Arresto Momentum büyülerini kullanmalıdır. Ardından, canavarlara yaklaşmaya hazır olacaklar.


Ortamdan Yararlanmak Canavar Yakalamayı Kolaylaştırır


Hızlı ve çevik tek boynuzlu at veya uçabilenler de dahil olmak üzere canavarların çoğu, Nab-çuvalı'nın ulaşamayacağı yerden kolayca kaçabilir. Oyuncular, bu yakalanması zor ve kaçamak yaratıkları yakalamak istiyorlarsa, bu alanı kapatmalı ve çevreyi kendi avantajlarına kullanmalıdır. Yararlı bir taktik, geniş bir alandan yaklaşan ve daha dar bir alana bakan canavarların yanına gizlice girmek için önce Hayal Kırıklığı büyüsünü yapmaktır.

Kendinizi ifşa ettikten sonra, canavarlar doğal olarak kaçmaya çalışacaktır, bu nedenle kaçış yollarını sınırlamak için yaratığı mümkün olduğunca köşelere veya dar alanlara girmeye çalışın. Uçan canavarlara gelince, en iyisi onları daha az engelle düz alanlara sürükleyerek ulaşmalarını kolaylaştırmak ve izlerini kaybetmelerini zorlaştırmak en iyisidir. Oyuncular ayrıca canavarın önünde durduğundan emin olmalıdır, böylece canavar koşmaya çalıştığında doğal olarak onlara doğru koşar ve Nab-çuvalın menzilinde kalır.


Canavarları Yakalamak İçin Kendinize Daha Fazla Zaman Vermek İçin Büyüleri Kullanın


Oyuncu hem canavarı hem de kendisini uygun bir alana yerleştirdikten sonra, büyülü yaratığı gerçekten yakalayıp kurtarmanın zamanı geldi. Canavarı yakına getirmek için Accio'yu kullanmak, ardından onu birkaç saniye hareketsiz tutmak için Arresto Momentum'u kullanmak yararlıdır. Ardından, Nab-çuvalını hızla açın ve ekrandaki talimatları izleyerek onu yakalayın ve onu meraklı kaçak avcılardan koruyun.

Bir canavar kaçarsa, onu yakalamak ve Nab-çuvalın kaldığı yerden devam etmek için sınırlı bir pencere vardır. Bu gibi durumlarda, bu büyüleri kullanmak yine anahtar olacaktır. Bununla birlikte, canavar kaçarsa endişelenmeyin, çünkü ya yakınlarda dolaşacak ya da oyuncu bölgeden ayrıldığında inine sıfırlanacak ve başarılı olana kadar tekrar denemelerine izin verecek. Sabır ve sebat, Hogwarts Legacy'deki her canavarı yakalamanın anahtarı olacak , ancak bu ipuçları bu görevi çok daha kolaylaştıracak.

52 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page