top of page

Hogwarts Legacy 2 Neden Her Şeyi Bir Parti Sistemine Dahil Etmeli?

İlk Hogwarts Legacy, serinin daha sosyal yönüne çok fazla odaklanmamıştı, ancak bir devam filmi, klasik bir RPG parti sistemiyle bunu düzeltebilir.  • Hogwarts Legacy, Harry Potter atmosferini yakalamış ancak orijinallik hissini korumak için devam filminde daha çok çalışması gerekiyor.

  • Hogwarts Legacy 2'deki parti sistemi, oyunun sosyal özelliklerini geliştirebilir ve arkadaşlık temasını vurgulayabilir. Karakterler, FF7 Rebirth'teki sinerji saldırıları gibi takım oluşturma hareketleri gerçekleştirebilir.

  • İlk oyunda iyi etli yardımcı karakterler olsa da, ana hikayede önemli bir rol oynamadılar ve birden fazla müttefikin daha sık eşlik etmesi bu sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.


Hogwarts Legacy'nin en büyük öne çıkan özelliklerinden biri, Harry Potter filmlerinin genel atmosferini yakalamadaki olağanüstü yeteneğiydi . Mükemmel görsel tasarımı, bazı ikonik mekanların harika yeniden canlandırmaları ve mizah, tuhaflık ve tehlikenin hoş bir karışımıyla Hogwarts Legacy - en azından büyük bir kısmı için - gerçek bir Büyücülük Dünyası deneyimi gibi hissettirdi. Ancak devam filminde bu duyguyu tekrar yakalamak zor olacak.


Henüz resmi olarak onaylanmamış olsa da, ilk oyunun benzeri görülmemiş başarısı nedeniyle Hogwarts Legacy'nin devamının gelmesi bu noktada kaçınılmaz görünüyor . Ancak ilk Hogwarts Legacy'nin sahip olduğu en büyük avantajlardan biri, serinin ilk AAA açık dünya RPG'si olmasıydı ve cazibesinin çoğu, oyunculara daha önce hiç yaşamadıkları ama her zaman istedikleri bir deneyim sunmasından kaynaklanıyordu. Hogwarts Legacy 2'nin aynı duyguyu tekrar yakalamak için daha da ileri gitmesi gerekecek ve bunun bir yolu da bir parti sistemi getirmek olabilir.


Hogwarts Legacy 2 Bir Parti Sistemini BenimsemeliHarry Potter Serisi Çok Sosyal Bir Franchise


Harry Potter serisi çok çeşitli farklı temalarla uğraşırken , en yaygın olanlarından biri arkadaşlık temasıdır. İster Harry'nin arkadaş eksikliğinden dolayı yalnız kalması, ister Ron ve Hermione ile yeni bir aile kurması, ister Tarikat'ı birbirine bağlayan arkadaşlık olsun, en başından itibaren, Harry Potter serisinin tam kalbinde arkadaşlık vardır. Phoenix ve ardından gelen Dumbledore'un Ordusu. Sonunda günü kurtaran kişi her zaman Harry olsa da, bu yolda onu destekleyenler olmadan fazla ileri gidemeyeceği açıkça belirtiliyor.


Hogwarts Legacy, Harry Potter serisinden çok şey katmış olsa da , bu temel dostluk temasını tam olarak yakalayamıyordu. Adil olmak gerekirse, Hogwarts Legacy, Poppy Sweeting ve Sebastian Sallow gibi iyi detaylandırılmış karakterlerin yer aldığı bir avuç yoldaş görevi sundu , ancak bu görevler asla oyuncunun yoldaşla ömür boyu sürecek bir dostluk kurduğu hissine kapılmıyor ve bu karakterler de oynamıyor. Oyunun ana hikayesinde büyük bir rol var. Hogwarts Legacy'nin sonunda günü kurtarmak, yol boyunca edindikleri arkadaşlardan çok az yardım alarak veya hiç yardım almadan, tamamen oyuncu-karakterin elindedir.


Hogwarts Legacy 2, Parti Sistemiyle Serinin Sosyal Özelliklerini Öne Çıkarabilir


Ancak burası tam olarak Hogwarts Legacy 2'nin daha da ileri gidebileceği yerdir. Hogwarts Legacy 2 , sosyal özelliklerini iki katına çıkararak serinin dostluk temalarını daha da fazla vurgulayabilmelidir ve bunu yapmanın kesin yolu, kapsamlı bir parti sistemi aracılığıyladır. Birçok RPG'nin temelini oluşturan parti sistemleri, genellikle oynanışı anlatıyla birleştirerek oyuncuların eş zamanlı olarak savaş ve diyalog yoluyla arkadaşlarıyla bağ kurmasına olanak tanır. Oyuncular arkadaşlarıyla birlikte savaştıkça onlar hakkında daha fazla şey öğrenecek ve onlara daha fazla bağlanacaklar.


Bunun son zamanlardaki harika bir örneği Final Fantasy 7 Rebirth'tür . Final Fantasy 7'nin parti üyeleri onlarca yıldır ikonik olsa da Rebirth, savaş sırasında sürekli ekip çalışmasını teşvik eden Sinerji Hareketleri'nin yanı sıra daha fazla parti üyesinin ilgi odağı olmasını sağlayan yeni görevler ve sekanslar sunarak bunu birkaç adım daha ileri götürüyor. . Eğer Hogwarts Legacy 2 böyle bir parti sistemini benimserse, bu Harry Potter serisinin ruhunu daha fazla yakalamanın harika bir yolu olabilir .

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page