top of page

Hogwarts Legacy 2 Çıkış Taktiğini Değiştirebilir

Nintendo Switch oyuncuları Hogwarts Legacy'yi oynayabilmek için uzun süre beklemek zorunda kaldı, ancak devam filmi geldiğinde işler farklı olabilir.  • Hogwarts Legacy'nin kademeli olarak yayınlanması Switch oyuncularını aylarca bekletti.

  • Nintendo Switch'in halefi söylentileri, rakipler arasındaki boşluğu kapatabilecek daha güçlü bir konsol öneriyor.

  • Potansiyel bir Hogwarts Legacy devamı, daha iyi bir Nintendo konsolunun yanı sıra, daha zamanında piyasaya sürülecek ve geliştirilmiş bir oynanış için zemin hazırlıyor.


Hogwarts Legacy , 2023'ün en çok satan oyunlarından biriydi ve 2024'te de popülerliğini korumaya devam ediyor. Kademeli bir sürümle piyasaya sürülen oyun, ilk olarak Şubat'ta PC ve PS5'te, Mayıs'ta PS4 ve Xbox One'da, son olarak Kasım'da Switch'te piyasaya sürüldü. 14. İlk ve son lansman arasında on ay olmasına rağmen Switch oyuncuları için fazla bir sürpriz kalmadı.


Her ne kadar geç sürümden dolayı hayal kırıklığına uğramak kolay olsa da, devasa oyunun elde taşınır cihazda çalışmasının ne kadar büyük bir başarı olduğunu akılda tutmakta fayda var. Hogwarts Legacy'nin devamı varsa ve Switch'in halefi hakkındaki söylentiler doğruysa aynı kaderden kaçabilir. Daha eşit bir oyun alanıyla gelişim daha sorunsuz olabilir.


Nintendo Switch'in Halefi Güçlü Bir Güç OlabilirNintendo'dan resmi bir açıklama gelmese de oyun devinin bir sonraki konsolunun 2025'in ilk çeyreğinde geleceğine dair bazıları saygın kaynaklardan söylentiler dolaştı. Bu iyi bir haber çünkü Nintendo'nun mevcut hibrit konsolu oldukça başarılı olarak nitelendirilebilir. özellikle konsol rakipleriyle karşılaştırıldığında zayıf.


Geliştiricilerin hibrit konsolun sınırlamaları üzerinde çalışması gerekiyor ve The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom gibi oyunlar etkileyici olsa da ara sıra ortaya çıkan performans sorunları, Switch'in teknolojik olarak ne kadar hızlı yaşlandığını gösteriyor. Son birkaç oyun neslinde Nintendo, rakiplerini alt etmeye odaklanmadı, bunun yerine müşterileri yenilik yoluyla çekmeyi tercih etti. Ancak bu, Hogwarts Legacy gibi konsol portlarının Switch'e geçişini zorlaştırıyor .


Nintendo Switch Halefi'nden Neler Beklenmeli?


Sektördeki kaynaklara göre Switch'in halefi çok daha güçlü olacak ve Sony ve Xbox'ın teklifleri kadar ileri teknoloji olmasa da mevcut hibrit konsolu toz içinde bırakacak. Bazı raporlar, oyunların görüntü kalitesini iyileştirmek için NVIDIA'nın DLSS'sinden bile yararlanacağını iddia ediyor . Tüm bunlar, eğer doğruysa, farklı oyun sistemlerinde oyun alanını biraz olsun eşitleyecek bir cihaz anlamına geliyor. Ancak Nintendo'nun başkanının bazı söylentileri reddettiğini de belirtmek gerekiyor.


Daha İyi Bir Geçiş, Hogwarts'ın Miras Devam Filmi İçin İyi HaberResmi olarak açıklanmamış olsa da Hogwarts Legacy'nin devam filminin yapım aşamasında olduğuna dair kanıtlar var. Büyücülük oyununun muazzam başarısından sonra Avalanche Software'in yakın zamanda bu oyunu bırakması pek olası değil.


Kademeli sürüm, Nintendo Switch oyuncularının Hogwarts'ı keşfetmeden önce uzun süre beklemeleri gerektiği anlamına geliyordu. Bununla birlikte, Nintendo ile rakipleri arasındaki boşluğu biraz da olsa kapatan bir cihazla, devam filminin gelmesi o kadar uzun sürmeyebilir. Dahası, hayranlar oyunun inanılmaz derecede küçültülmüş bir versiyonuyla yetinmek zorunda kalmayacaklar.


Hogwarts Legacy'nin Kademeli Yayını Satışları Etkiledi mi?


Avalanche Software'in yayın stratejisi ideal değildi ancak Hogwarts Legacy'nin listelerin zirvesine çıkmasını engellemedi . Sadece birkaç ay içinde The Wizarding World oyunu , Warner Bros. Discovery'nin beklentilerini aşarak bir milyarın üzerinde gelir elde etti. Satışlar, oyuncuların Harry Potter evreninde geçen daha fazla oyun için çaresiz olduklarını gösteriyor. Belki gelecekte Nintendo oyuncuları cüppelerini giymek ve asalarını almak için beklemek zorunda kalmayacaklar.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page