top of page

Hogwarts'ın İçinde Gizlenen Korkunç Bir Canavar Vardı Ama Ne Kadar Süredir Oradaydı?

Hogwarts Legacy, hayranların Slytherin Yılanı'nın tam olarak ne kadar süredir orada olduğunu merak ettiği bir Sırlar Odası Paskalya yumurtası içerir.


Hogwarts Legacy, Harry Potter filmlerini yeniden ziyaret etmeye yabancı değilve video oyunları genel olarak Paskalya yumurtaları içeriyor. Bu nedenle, yakın tarihli bir Paskalya yumurtasının hayranlarının Sırlar Odası'nı ve içinde gizlenen korkunç canavarı tekrar ziyaret etmesi şaşırtıcı değil.

Sırlar Odası, serinin ikinci filmi Harry Potter ve Sırlar Odası'nın ana odak noktasıdır . Hikaye, Harry Potter'ın Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndaki ikinci yılını konu alıyor ve Harry daha bu yıla başlamadan büyük bir tehlike konusunda uyarıldı. Taşlaşmış öğrenciler ve kanlı tehditler, Harry'yi okulun gizemli, gizli bir bölümünü bulma görevine yönlendirirken uyarıların doğru olduğu ortaya çıkıyor. Bu nedenle, Oda'da gizlenen her bir tehlike, Hogwarts grubu, yani Basilisk olarak bilinen dev yılan yaratığı için bir risk oluşturur. Ancak Hogwarts Legacy'nin ana seriden bir asır önce geçtiğini düşünürsek , Basilisk oldukça uzun bir süredir ortalıkta dolaşıyor.


Sırlar Odası, Hogwarts'ın En Karanlık Sırları Arasındadır


Harry Potter'da açıklandığı gibi , Sırlar Odası, Hogwarts'ta varlığından haberdar olanlar için büyük bir sırdır. Konumu görmemiş olanlar arasında, bunun bir tehdit değil, bir efsane olduğu düşünülüyor, ancak Harry kısa süre sonra öğrendiğinde, bu çok gerçek. Oda, kurucusu Salazar Slytherin tarafından Hogwarts ve kurucu arkadaşlarına bir veda hediyesi veya laneti olarak yaratıldı. Efsaneye göre, yalnızca Slytherin'in Varisi - daha sonra Tom Riddle, namı diğer Voldemort olduğu ortaya çıktı - yeraltı sığınağını açıp Hogwarts'ın tamamına cehennemi salabilir.

Odanın sadece bir efsane olmasının nedeni, kısmen onu kimin açabileceğine ilişkin hükümlerden kaynaklanmaktadır. Slytherin, onu yalnızca doğru kişinin açabileceğinden emin olmak istedi, bu yüzden zindanı gizli bir girişle yarattı ve Çatalağız arkadaşlarından yalnızca biri onu açabildi. Çataldili - veya yılan dili - konuşma yeteneği oldukça nadirdir ve genellikle Harry Potter gibi birkaç istisna dışında Slytherin büyücüleriyle sınırlıdır. Bu ve diğer sebeplerden dolayı birçok Hogwarts Müdürü, okulu baştan aşağı aramasına rağmen Sırlar Odası'nın yerini bulamamıştı. Odanın açıldığı bilinen birkaç vakadan biri, 1943 civarında Tom Riddle'ın elinde gerçekleşti. Okulu Muggle doğumlulardan kurtarmayı umarak, Oda'nın canavarını serbest bırakarak Hogwarts sakininin ölümüyle sonuçlandı.tüyler ürpertici hayalet, Mızmız Myrtle Warren .


Basilisk Bir Süredir Dolaşıyor


Basilisk'in kökenleri Slytherin evinin kurucusuna kadar izlenebilir ve bunun ötesinde ayrıntılar biraz belirsiz, ancak Harry Potter'da yeterince var.genel bir tarihin haritasını çıkarmak için. Hogwarts'ın kuruluşu ile Basilisk'in yaratılması arasında çok fazla zaman yoktur. Slytherin Yılanı'nın temelde Salazar Slytherin için bir evcil hayvan olduğu anlaşılmaktadır. En azından yaratığın yumurtasını Oda'ya koydu ve kaygan düşmanın gelişmesi için rahat bir yuva kurdu. Bununla birlikte, Basilisk, okulun kuruluşundan kısa bir süre sonra, 10. yüzyılın başlarında yaratılmış olmalı. Sadece yılanın Oda'da yalnız başına geçirdiği yüzyıllar boyunca onu daha güçlü ve daha tehlikeli hale getirdiği varsayılabilir. Harry canavarı 1993'te öldürdüğünden beri, Basilisk'in yaşının, ölümü sırasında yaklaşık 1000 yaşında olduğu tahmin ediliyor.

Hogwarts'ın kuruluşu ve bazı Slytherin öğrencilerinin görüşleri, genellikle zararlı klişelerle boğuşuyor. Çoğunlukla, bu insanlar Hogwarts'ta yalnızca safkan büyücülerin hoş karşılanması gerektiği inancını paylaşıyorlar. Sırlar Odası, Basilisk adlı Bulanıkları yok etmeyi amaçlayan bir yaratığa ev sahipliği yapar. Ne yazık ki, dev yılan benzeri yaratık, yaşamı boyunca birçok çocuğun ölümü ve taşlaşması da dahil olmak üzere birçok zarara neden oldu. Neyse ki, korkunç canavar hiçbir zaman tüm potansiyelini Hogwarts'a salamadı.

22 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page