top of page

Her Hogwarts Legacy Profesörü, Dereceli

Hogwarts Legacy, oyunculara çok çeşitli tuhaf profesörler ve karakterlerle tanışma şansı sunuyor.Hogwarts Legacy, 2023'ün başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana, Harry Potter serisinin pek çok hayranının Hogwarts'a katılmaya dair büyücülük hayallerini gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşamasıylabir keşif olduHogwarts Legacy'nin oyuncunun boş zamanlarında keşfedebileceği devasa bir dünyası ve ilgi çekici bir hikayesi olsa da, Hogwarts'ın duvarları içinde yapılacak çok şey var.


Böylesine prestijli bir okuldan beklendiği gibi, dersler ve öğrenim Hogwarts Legacy'nin önemli bir parçasıdır ve çok sayıda profesör, oyunculara sonunda OWL'lerini almaları konusunda rehberlik etmek için hazırdır. Bu profesörler ne kadar sevimli, yararlı ve ilginç olduklarına göre farklılık gösterir; çoğu, oyuncuları meşgul etmek için görevler, büyüler ve yan görevler sunar.


Satyavati Şah


Astronomi ProfesörüProfesör Shah, Hogwarts Legacy'nin daha çok arka planda kalan profesörlerinden biridir . Ana hikayenin alanlarında Astronomi dersi yalnızca bir kez ziyaret edilir. Astronomi tablolarının yanı sıra Ravenclaw'dan Amit Thakkar'ı ve onun yıldızlara bakma sevgisini tanıtmak için bir araç olarak kullanılıyor .


Şah'ın kendisi ilgi çekici bir karakter ama kesinlikle Hogwarts'taki en unutulmaz profesörlerden biri değil. Şah, yıldızlarla birlikte gelen harikaları tanıtmakta başarılıdır, ancak öğrencileri ve Kehanet'ten hoşlanan diğer kişileri işten çıkarması itici olabilir.


Cuthbert Binns


Sihir Tarihi ProfesörüProfesör Cuthbert Binns'in Hogwarts Mirası'nda çok büyük bir rolü olmayabilir , başlangıç ​​sınıfının dışında hiçbir ek ödevi veya dersi olmayabilir, ancak onun varlığı tek başına Harry Potter'ın orada olduğu süre boyunca Hogwarts'la harika bir bağlantıdır . Bir hayalet olarak Binns, sinemaya hiç geçiş yapmamış olmasına rağmen hâlâ orada kitaplarda ders veriyor.


Kitaplarda, Binns sıkıcı dersleriyle tanınıyordu ve Hogwarts Legacy , Sihir Tarihi dersinin yorumuyla eğleniyor; oyuncular uyanık kalmak için sopayı kıpırdatmaya teşvik ediliyor. Ancak sınıf, oyuncuları gidip Saha Rehberi Sayfalarını bulmaya götürür; ancak bunlar, oyunun bütünüyle tamamlanması için son derece önemlidir.


Phineas Nigellus Siyah


Okul müdürüHarika Simon Pegg tarafından seslendirilen Okul Müdürü Phineas Black, sadece sevimli Sirius Black'in daha aşağılık ve sevimsiz aile geçmişine bir bakış değil, aynı zamanda Hogwarts'ın başı olarak Dumbledore'un rolüyle tam bir tezat oluşturuyor. Black, girişinden hemen sonra oyuncuya karşı kaba davranıyor ve hatta Quidditch'i hemen orada yasaklayarak bir emsal teşkil ediyor.


Phineas Black, Hogwarts Müdürü olmanın getirdiği güce ve statüye sahiptir, ancak meslektaşlarının saygısına sahip değildir. Profesör Weasley ve diğerleri onun yüzüne karşı kibar ve hoşgörülü davranacaklar, ama o duyma mesafesi dışındayken kararlarını sorgulayacaklar. Siyah dayanılmaz ve beceriksizdir ama karakter olarak sıkıcı olmaktan başka her şey mümkündür. Her ne kadar Umbridge'den farklı bir yönü olsa da sonuçta oyuncuların nefret etmeyi sevdiği bir karakter.


Mudiwa Onai


Kehanet ProfesörüMudiwa Onai sadece dost canlısı ve asi Natsai'nin annesi değil, aynı zamanda Hogwarts'taki Kehanet profesörüdür. Kehanet, Harry Potter filmlerinde Profesör Trelawney'le birlikte daha komik bir şekilde temsil ediliyordu , ancak Profesör Onai role daha katı ve emredici bir duruş getiriyor.


Tıpkı Gryffindor kızı gibi Profesör Onai de asası olmadan büyü yapabilen, ilginç bir karakter geçmişi oluşturan ve Hogwarts'tan daha büyük olduğu iddia edilen bir okula ışık tutan bir Animagus'tur. Onai'nin dersi ve ödevi aracılığıyla oyuncular, Kehanet hakkında çok fazla şey öğrenmeseler bile Descendo'yu öğreniyorlar.


Chiyo Kogawa


Uçma ProfesörüHarry Potter hayranları her zaman Hogwarts'ta uçmayı Madam Hooch'a atfedecekler, ancak bu, süpürgeyle uçmayı veya Quidditch oynamayı öğrenmenin ötesinde çok fazla bir bağlamla değil . Hogwarts Legacy'nin Hooch'a cevabı Madam Kogawa'dır, ancak kendisi oyunculara ilk kez süpürge uçurmayı öğretirken aynı zamanda görev görevleri belirleyen ve büyü öğreten birçok profesörden biridir.


Kogawa'nın görevlerinin bir parçası olarak oyuncular, özellikle bir şeyin bir süre yerinde tutulmasını gerektiren belirli bulmacalar için iki yararlı kontrol büyüsü olan Glacius ve Arresto Momentum'u öğrenebilirler. Uçmak, Hogwarts Legacy'de çok kullanışlı bir mekaniktir ve bir profesör olarak Kogawa'nın öğretimine daha da fazla değer katmaktadır.


Bai Howin


Canavarlar ProfesörüRubeus Hagrid her zaman Sihirli Yaratıkların Bakımı'nın yüzü olacak, ancak Hogwarts Mirası'nda ders kısaca Canavarlar olarak biliniyor ve Profesör Howin tarafından öğretiliyor. Bu tür konularda bir öğretmenin yapması gerektiği gibi Howin, kaçak avcılardan ve onların büyülü yaratıklara yönelik oluşturduğu tehditlerden nefret ediyor, her ne kadar öğrenci Poppy Sweeting büyülü türleri koruma ve muhafaza etme konusunda ondan daha fazla savunucu olsa da.


Bununla birlikte, bu sınıfın tanıtımı oyunculara İhtiyaç Odası'nda kendi yaratıklarıyla ilgilenme olanağı sağlıyor ki bu da oyunun tartışmasız en iyi özelliklerinden biri. Howin, sınıf ödevleri aracılığıyla oyunculara Bombarda'yı ve Beast Feed, Beast Petting Brush ve Nab-Sack'teki canavarlara bakmak için gereken çeşitli araçları öğretiyor.


Ezop Keskin


İksir ProfesörüHarry Potter hayranları Severus Snape'in Hogwarts'ta İksir Ustası olmasına o kadar alışmışlardı ki, Slughorn'un Melez Prens'e gelmesi sistem için bile bir şok etkisi yaratmıştı. Dolayısıyla Aesop Sharp'ın Hogwarts Mirası'ndaki pozisyonu doldurması doğal olarak Snape'in kendisiyle karşılaştırmaları da beraberinde getiriyor.


harp sert bir profesördür, ancak yalnızca öğrencilerinden en iyi sonucu almak için çalışır, kin ya da kişilik kusurundan kaynaklanmaz. Sharp, İksir hazırlamanın önemini vurguluyor , ancak aynı zamanda oyunculara iki kullanışlı büyü olan Depulso ve Diffindo'yu da öğretiyor.


İbrahim Ronen


Cazibe ProfesörüProfesör Ronen, Hogwarts Legacy'deki en komik karakterlerden biri ve hevesli bir Büyü öğretmenidir. Tılsım dersi, oyuncuların bir Hogwarts öğrencisi olarak hayatı deneyimlediği ilk adımlardan biridir ve Ronen'in bulaşıcı kişiliği, onların alışmalarına yardımcı olmak için uzun bir yol kat ediyor.


Profesör Ronen'in görevinin tamamlanması yeterince kolaydır ve sonunda oyuncuya daha iyi günler görmüş çeşitli yerleri geçmek için kullanışlı olan Reparo büyüsünü kazandırır. Bu, oyuncuların öğrenebileceği ilk büyülerden biri olan Accio'nun üstündedir . Ronen, tıpkı Harry Potter serisinin geri kalanındaki Flitwick'teki Tılsım profesörü arkadaşı gibi, en unutulmaz profesörlerden biridir .


Mirabel Sarımsak


Bitki Bilimi ProfesörüMirabel Garlick, Hogwarts'taki en hevesli profesörlerden biridir ve Bitki Bilimi ile ilgili her şeyi sever. Bitki Bilimi hakkında bilgi sahibi olmak, oyuncuların iksir yapımında kullanılan bitkiler ve dövüş sırasında yardıma çağrılan bitkiler hakkında bilgi edinmesine yardımcı olur. Mandrakes, Chomping Cabbages ve Venomous Tentacular, birden fazla zorlu rakiple karşı karşıya kalan, doğru avantajlara sahip ve yetenek puanlarına odaklanan oyuncular için harika olabilir.


Profesör Garlick'in burada işi bile bitmedi, oyunculara iki görev belirliyor ve ardından Harry Potter serisinin iki klasik büyüsü olan Wingardium Leviosa ve Flipendo'yu öğreniyorlar. Her ikisi de Merlin Denemelerini ve diğer çeşitli bulmacaları çözmede ve tamamlamada özellikle faydalıdır ve hatta düellolarda bile uygulanabilir.


Dinah Hecat


Karanlık Sanatlara Karşı Savunma ProfesörüKaranlık Sanatlara Karşı Savunma, Harry Potter kitapları ve filmleri boyunca profesörleri açısından lanetli bir konu olarak ün kazandı ve hiçbirinin ömrü bir yıldan fazla sürmeyecekti. Ancak Hogwarts Legacy'de öğretmeni Dinah Hecat'ı çevreleyen böyle bir batıl inanç veya komplikasyon yok gibi görünüyor.


Hecat yaşlı bir kadın olarak karşımıza çıkıyor. Bir öğretmen ve zorlu bir cadı olarak son derece deneyimli olmasına rağmen, Anlatılamaz olarak geçmişinin, iddiaya göre, herkesin beklediğinden daha hızlı yaşlandığını gördü. Yine de Hecat sert ama saygın ve sevimli bir profesördür ve oyunculara sonuçta Incendio ve Expelliarmus'ta değerli büyüler kazandıracak görevler verir. Levioso, Hecat yoluyla gelen başka bir erken büyüdür.


Eleazar İnciri


Büyü Teorisi ProfesörüProfesör Fig'in Hogwarts Legacy'ye katılımı Sihir Teorisi öğrettiği sınıftan değil, ana hikayeye başlarken oyuncuya değerli bir arkadaş olarak hizmet etmekten geliyor . Fig, yeni öğrenciyi birdenbire daha büyük bir olay örgüsüne kapılmadan önce eğitip eğitirken hemen tanıtılır.


Fig, oyuncuya hem saygısı hem de hikaye boyunca oyuncuya yardım etmenin bir yolu olarak Müdür Black'e meydan okuma isteği açısından bir yetişkin gibi davranıyor. Oyuncular Fig'le diğer profesörlerden daha fazla zaman geçiriyorlar ve onun geçmişi ve duyguları da duruşmalara dahil edildiğinden onu sevmemek mümkün değil.


Matilda Weasley


Müdür Yardımcısı ve Biçim Değiştirme ProfesörüProfesör Weasley, her ne kadar sert ve kurallara sadık görünse de çok hoş bir insan. Müdür Yardımcısı ve Biçim Değiştirme profesörü olarak Weasley, kahramana göz kulak olması ve onları doğru yöne yönlendirmeye çalışması açısından Profesör McGonagall ile karşılaştırılıyor. Aynı zamanda Ron'un aile geçmişine de ilginç bir bakış .


Profesör Weasley, oyuncuları Deek ve İhtiyaç Odası'yla tanıştırırken, Black'in bu tür görevleri ihmal etmesi nedeniyle işlerde yetkin bir rehber ve muhbir olarak hizmet ediyor. Diğer meşguliyetleri nedeniyle Weasley, oyuncuya yalnızca bir görev belirler ve ardından Dönüşüm büyüsünü öğrenir.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page