top of page

Helldivers 2: Takım Silahları Nasıl Kullanılır

Takım silahlarını kullanmak, Helldivers 2'de büyük düşman gruplarıyla başa çıkmanın harika bir yoludur. Bunu nasıl yapabileceğinizi burada bulabilirsiniz.Şubat 2024'te piyasaya sürülen Helldivers 2 , oyun sahnesine heyecan verici bir katkı sağlıyor. Arrowhead Game Studios tarafından geliştirilen bu üçüncü şahıs nişancı oyunu, galaksiyi uzaylı tehditlerinden temizleme misyonuyla elit bir Helldiver askeri rolünü üstleneceğiniz takım tabanlı dövüş özelliğine sahiptir.


Bir Helldiver olarak yolculuğunuz yoğun aksiyon ve heyecan vaat ediyor ve işi bitirmek için alev silahları ve hava saldırıları gibi çeşitli ekipman ve silahlar kullanacaksınız . Helldivers 2'de takım silahlarının nasıl kullanılacağını merak ediyorsanız doğru yere geldiniz.


Helldivers 2'de Takım Silahları Nasıl Kullanılır


Helldivers 2'de bazı silahlar ciddi bir etkiye sahiptir ve takım halinde kullanıldığında daha etkilidir. Zıpkınlar ve Otomatik Toplar gibi ağır hizmet seçenekleri bu kategoriye girer. Onlarla tek başınıza başa çıkabilseniz de, çok fazla çaba ve zaman alacaktır. Bu güçlü silahları yeniden doldururken hareket edemeyeceğiniz için bu süre zarfında kendinizi korumanın zor olacağını söylemeden geçmeyelim.


Bu nedenle bu takım silahlarını kullanırken takım bazlı bir çalışmayla yeniden doldurulması tavsiye edilir. Ancak ondan önce bunların kilidini açmanız gerekir. Oyunda FAF-14 Mızrak, AC-8 Otomatik Top ve Geri Tepmesiz Tüfek gibi çeşitli takım silahları bulunur. Bir takım silahına sahip olduğunuzda, bir kişinin onu vurmasını sağlayın, diğerleri de yeniden doldurmasına yardım etmelidir. Bu, yeniden yükleme süresini önemli ölçüde azaltacak ve bir sürü düşmanla etkili bir şekilde baş edebileceksiniz.Yeniden yüklemeye yardımcı olmak için oyuncuların yanlarında doğru cephane sırt çantasını bulundurmaları gerekir. Yardım ettiğiniz kişinin destek silahı yuvasının boş olduğunu fark ettiğinizde onunla etkileşime geçebileceksiniz. Ancak ateş eden kişiye yakın durmanız gerektiğini unutmayın, böylece sürekli olarak etkileşime girebilir ve silahı yeniden doldurabilirsiniz.


Takım silahlarıyla en iyi takım çalışmasını sağlamak için dört kişilik bir takım hedeflemelisiniz . Tam dört oyunculu bir takımla güçlü bir atış hattı oluşturabilirsiniz. Her oyuncunun sırayla Destek Silahını taşıyacağı bir rotasyon sistemi oluşturmayı düşünün.


Herkes aynı destek Silahıyla donatıldığında yeniden yükleme ve ateşleme arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu şekilde, iki oyuncu sürekli ateşi korurken diğer ikisi yeniden yükleme görevlerini üstlenebilir. Ateşleme rolünü kimin üstleneceği ile yeniden yüklemeyi kimin yöneteceği arasında geçiş yapın. Bu stratejiyi kullanarak, çok az çaba harcayarak büyük düşman gruplarını anında yok edebilirsiniz.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page