top of page

Helldivers 2: Scout Striders'ı Nasıl Yenebilirsiniz?

Scout Striders yalnız bırakılırsa ölümcül olabilir. Helldivers 2'de bu iki ayaklı araçları kolaylıkla nasıl gönderebileceğinizi burada bulabilirsiniz.Scout Strider'lar aslında Helldivers 2'deki Otomatların ön saflarını oluşturan pilotlu mekanizmalardır . Star Wars'taki AT-AT Walker'lara çarpıcı bir benzerlik taşıyorlar ve kalın zırh kaplamaları sayesinde hiçbir zayıf noktaları yok gibi görünüyorlar. İki mekanik ayak üzerinde taret olarak tasarlanan Scout Strider'lar çok uzak mesafelerden ateş etme yeteneğine sahiptir, bu da bir grup tarafından avlandıklarında kaçmayı daha da zorlaştırır.


Scout Striders , yüksek zorluktaki görevlerde ilerlemeye başladığınızda galaksi haritasının sol tarafında (kırmızı) bulunan gezegenlerin herhangi birinde bulunabilir . Neyse ki, onları Helldivers 2'deki Automaton savaş fabrikasına geri göndermek için kolayca kullanabileceğiniz iki belirgin zayıflıkları var


Helldivers 2'de Scout Striders Nasıl Yenilir?Scout Striders'ı öldürmenin en kolay ve en uygun maliyetli (mühimmat tasarrufu sağlayan) yolu Helldivers 2'de arkadan öldürmektir . Tek yapmanız gereken , SG-225 Breaker'dan tek bir pompalı tüfekle veya mevcut saldırı tüfeği ve makineli tüfeklerden herhangi birinden birkaç mermi alan pilotu öldürmek .


Geri dönmeleri biraz yavaş olduğundan, pilotlarını arkadan veya yanlardan hedef almak için yanlarından koşarak geçmekte sorun yaşamazsınız. Ayrıca LIFT-850 Jump Pack stratejisini (kilidi 6.000R karşılığında sekizinci seviyede açılır) kullanarak üzerlerinden atlayabilir veya takım arkadaşlarınızdan birinin dikkatini çekerek etrafta dolaşmanıza izin verebilirsiniz. Bu canınızı sıkma stratejisi, Helldivers 2'deki asit püskürten Safra Kusma Terminid'i de içeren birçok düşmana karşı harikalar yaratır , bu nedenle görevler sırasında ekibinizle sürekli iletişim kurduğunuzdan emin olun.


Yapmak istemediğiniz şey pilota önden silahla ateş etmektir çünkü pilot kalın bir zırh duvarı ile korunmaktadır. Her zamanki silahlarınızla onların ağır zırhlarını aşamayacaksınız. Çoğu yeni oyuncu Scout Striders'ı zor buluyor çünkü Helldivers 2'de mühimmatlarını her zaman zırh kaplamalarına harcıyorlar . Zayıf yönlerini anladığınızda aslında yenilmesi en kolay düşmanlardan biridirler.


Eğer etrafınız sarılmışsa ve pilotları hedef alamıyorsanız, tüm ateş gücünüzü dev bacakları birbirine bağlayan iki bağlantı noktasına odaklayın . Bunlar pilotlara kıyasla çok daha fazla hasar gerektirir, ancak saldırı tüfeklerinizi ve makineli tüfeklerinizi kullanarak Scout Striders'ın uzuvlarını yok ederek hızla onları devirebilirsiniz.


Helldivers 2'de pilotların ve eklemlerin ötesinde zırh karşıtı destek silahlarına da her zaman güvenebilirsiniz . AC-8 Otomatik Top, GR-8 Geri Tepmesiz Tüfek'te olduğu gibi, nereye nişan aldığınıza bakılmaksızın bir Scout Strider'ı bir veya iki atışta havaya uçurabilir. Ayrıca birden fazla Scout Strider'a birlikte patlayıcı hasar vermek için GL-21 Bomba Atar'ı kullanabilir veya standart el bombalarınızı fırlatabilirsiniz.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page