top of page

Helldivers 2 PC Güncellemesini Geri Aldı

Helldivers 2, yeni keşfedilen performans sorunları nedeniyle son PC güncellemesinin yayına girmesinden kısa bir süre sonra geri alınacağını duyurdu.

Geliştirici Arrowhead Game Studios, Helldivers 2 için son PC güncellemesinin performans sorunları nedeniyle geri alındığını duyurdu . Bilim kurgu nişancı oyunu geçen hafta vizyona girdi ve şu ana kadar iniş çıkışlardan payına düşeni aldı. Helldivers 2, bazı önemli olumlu kilometre taşlarına ulaşırken aynı zamanda biraz zorlu bir lansman da gerçekleştirdi.

Pek çok oyuncu tarafından merakla beklenmesine rağmen Helldivers 2'nin piyasaya sürülmesi sırasında oyuna gölge düşüren bazı büyük sorunları vardı . Arrowhead, hayranlarla iletişim kurmaya ve sorunları çözmek için yamalar yayınlamaya devam ederken, oyun hala devam eden bir çalışma gibi görünüyor. Şimdi yeni bir sorun ortaya çıktı ve geliştiriciyi güncellemelerinden birini geri çekmeye zorladı.

Resmi Helldivers 2 Discord sunucusunda geliştirme ekibi, oyunun PC sürümüne yönelik son güncellemenin "bazı kullanıcıların performansta ciddi düşüş yaşaması nedeniyle" geri alındığını duyurdu. Söz konusu yama, hataları ve diğer sorunları gidermek için daha dün uygulanan bir Helldivers 2 PC güncellemesiydi . Diğer şeylerin yanı sıra, bu yama, oyuncuların oturum açmakta zorlandığı sorunları ve görev ilerlemesini ve ödülleri engelleyen hataları düzeltmeyi amaçlıyordu. Ne yazık ki yama aslında işleri daha da kötüleştirdi.


Helldivers 2 Dev, PC Yamasını Geri Aldı Ancak Görev Ödülü Düzeltmesini Sürdürdü


Arrowhead, yamanın neden olduğu sorunlara değinmedi ancak geliştiricinin yamayı bu kadar çabuk geri almayı seçmesi halinde durumun ciddi olduğu açıkça görülüyor. Neyse ki hayranlar için duyuruda ayrıca bu geri alma işleminin görev ödüllerine ilişkin düzeltmeyi ortadan kaldırmadığı da belirtildi. Bu nedenle, giriş sorunları ve diğer hatalar bir süre daha devam edebilir ancak en azından oyuncular görevleri tamamlayabilecek ve ödüllerini alabilecekler.

PC'de en az bir sorun çözülmüş olsa da, bu haberin birçok hayranı hayal kırıklığına uğratması muhtemel. Pek çok oyuncu , bir haftadır oyunun başına bela olan Helldivers 2 sunucu bağlantı hatasını düzeltmek için şimdiden çabalıyor . Öngörülebilir gelecekte soruna geçici çözümler kullanmaya devam etmek zorunda kalacaklarını öğrenmek muhtemelen bir hayal kırıklığı kaynağı olacaktır.

Bu aksaklıklara rağmen Arrowhead'in yeni oyununun topluluktan hala sıcak bir karşılama aldığını belirtmekte fayda var. Helldivers 2 , piyasaya sürülmesinden sonraki bir hafta içinde daha fazla eşzamanlı Steam oyuncusuyla God of War'ı geride bıraktı . Teknik sorunlara rağmen bu kadar iyi performans göstermesi oyunun kalitesini gösteriyor. Hayranlar yalnızca hata düzeltmelerinin devam edeceğini ve oyunun daha da iyi olacağını umabilirler.

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios