top of page

Helldivers 2'nin Galaktik Savaşı Bir Kaya ile Sert Bir Yer Arasında Kaldı

Helldivers 2'nin gerçek zamanlı Galaktik Savaşı, daha büyük bir sorun haline gelmeden önce ele alınması gereken öngörülemeyen bir sonuçla karşı karşıya olabilir.Helldivers 2'nin Galaktik Savaşı, oyunun Şubat ayının başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse iki aydır devam ediyor. Birkaç istisna vardı, ancak oyuncular Super Earth'ün Terminid ve Automaton düşmanlarını Helldivers 2'de şimdilik sürekli olarak galaksinin uzak köşelerine itilmiş halde tutmayı başardılar.


İdeal olarak, Helldivers 2 topluluğu arasındaki bu tür bir işbirliği kutlamaya neden olur ve hala da öyle. Ancak topluluğun Galaktik Savaş'taki başarısı, görünüşe göre, halihazırda olduğundan daha büyük bir sorun haline gelmeden önce ele alınması gereken öngörülemeyen bir sonuçla birlikte geliyor.


Helldivers 2 Galaksinin Yarısından Fazlası Hala Keşfedilmemiş


Helldivers 2'de oyunda hangi görevlerin mevcut olduğunu belirleyen ana sistem, gerçek zamanlı Galaktik Savaş'tır. Bu savaş, oyuncuların büyüyen düşman tehditlerine karşı tüm galaksinin kontrolünü korumak için nerede ve ne zaman savaşmaları gerektiğini gösteriyor. Şimdiye kadar bu ileri geri çaba, oyuncuların küçük bir avuç sektörü Terminidlerin ve Otomatların kontrolünden kurtarmak için mücadele ettiğini gördü. Helldivers 2'deki farklı zorluk ayarları üstesinden gelinmesi gereken zorluklar sunarken, oyuncular şaşırtıcı bir şekilde Terminidler ve Otomatlar arasındaki savaşı şu ana kadar tüm cephelerde çıkmazda tutmayı başardılar.


Helldivers 2 topluluğunun bir araya gelme çabalarını görmek etkileyici olsa da , bu durum oyuncuların oyunda deneyimleyebileceği içeriği yalnızca ilk birkaç sektörde mevcut olanlarla sınırladı. Sonuç olarak, Helldivers 2'deki sektörlerin büyük çoğunluğu oyunun yaşam döngüsü boyunca oyunculara açık kalmadı. İddiaya göre Helldivers 2'nin Galaktik Savaşı'nda nadir karşılaşmalar ve yalnızca belirli anlarda ortaya çıkacak diğer sırlar olduğu söyleniyor , ancak topluluğun başarılı çabaları görünüşe göre onların bu özel karşılaşmalardan herhangi birini deneyimlemelerini engelliyor.


Helldivers 2'nin Popülaritesi Potansiyel Olarak En Büyük Düşmanıdır


Helldivers 2'nin arkasındaki geliştiricilere göre , Galaktik Savaş her zaman geliştiricilerin savaşın gidişatını şekillendirmek için müdahale edeceği esnek bir sistem olacaktı. Bu müdahale genellikle Helldivers 2'deki oyuncuları belirli görevleri tamamlamaya motive eden yeni kişisel ve büyük emirler gibi incelikli yollarla gerçekleşir , ancak geliştiricilerin ihtiyaç duyulması halinde daha ciddi değişiklikler yapabilecekleri varsayılmaktadır. Ancak bir faktörün, geliştiricilerin hesaba katmadığı, tahmin edilemeyen bir değişken olduğu kanıtlanmış olabilir.


Helldivers 2'nin rekor kıran popülaritesi göz önüne alındığında , topluluğun sayıca gücü, Helldivers 2'nin piyasaya sürülmesinden bu kadar uzun süre sonra Galaktik Savaş'ın göreceli bir çıkmazda kalmasının nedeni olabilir. Şimdiye kadar bu zaman çizelgesi, Galaktik Savaş'ın nihayet bir dönüm noktasına ne zaman ulaşacağı ve oyundaki şeyleri anlamlı şekillerde sarsacağı konusunda artan endişelere neden oldu.


Helldivers 2'nin Galaktik Savaşı Saatli BombadırOyuncuların Galaktik Savaş'ta şu ana kadar kaydettiği ilerleme Helldivers 2'yi zor durumda bıraktı. Oyuncular ilk birkaç sektör için savaşmaya devam ederse, bu durum Helldivers 2'deki içeriğin büyük bir kısmının topluluğa erişilememesi anlamına gelecektir ve bu tür tekrarlar oyunun ömrünü olumsuz yönde etkileyebilir. Öte yandan, Galaktik Savaşın bu noktada topluluğun çabalarına dayalı olarak yeniden dengelenmesi, muhtemelen kendi başına bazı tartışmalara neden olacak ve potansiyel olarak oyuncuların başarılarını baltalayacak kaygan bir zemindir.


Sonuçta Helldivers 2'nin er ya da geç Galaktik Savaş'ın zaman çizelgesinin durumuyla ilgili odadaki file hitap etmesi gerekecek. Durumun ne kadar hassas olduğu göz önüne alındığında, çözümün, topluluğun çabalarını onurlandırırken oyuncuların deneyimleyebileceği içerik çeşitliliğini kademeli olarak genişletme arasında uygun bir denge kurması gerekiyor.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments