top of page

Helldivers 2: MG-206 Ağır Makineli Tüfek Nasıl Kullanılır

Helldivers 2'deki Ağır Makineli Tüfek'in sorunları var ama oyuncular onu nasıl kullanacağını bilirse yine de işini iyi yapabilir.Helldivers 2, görünüşte hiç yoktan sürprizler ortaya çıkarmayı seven, oyunculara savaşacak yeni düşmanlar ve fazla bir uyarı olmadan oynayabilecekleri silahlar sunan, sürekli gelişen bir oyundur. Böyle bir sürpriz, oyunun çıkışından yaklaşık iki ay sonra iki yeni destek silahının piyasaya sürülmesi ve Super Earth'ün cephaneliğinin daha da genişletilmesiydi.


Bu silahlardan biri, hem eti hem de çeliği parçalayan ağır mermiler ateşleyen, davulla beslenen bir destek silahı olan Ağır Makineli Tüfek'ti. Helldivers 2'deki en iyi destek silahı olmaya yaklaşamasa da , demokrasiyi şaşırtıcı derecede iyi bir şekilde sunabilir, özellikle de oyuncular onun güçlü ve zayıf yönlerini nasıl kullanacaklarını anladıktan sonra.


Ağır Makineli Tüfek İyi mi?Artıları

Eksileri

 • Mermi tabanlı bir silah için yüksek hasar

 • Üç atış hızı seçeneği (450, 750, 1200RPM)

 • Hafif araç zırhına nüfuz eder


 • Aşırı geri tepme

 • 75 yuvarlak şarjör boyutu

 • Uzun, sabit yeniden yüklemeler

 • Üçüncü şahıs nişan alma noktası yok


HMG işini iyi yapıyor, ancak yazı itibariyle kesinlikle bazı iyileştirmelere ihtiyaç duyabilir. Yoğun geri tepmesinden küçük şarjörüne ve uzun yeniden yükleme sürelerine kadar dezavantajları oldukça belirgindir. Üçüncü şahıs nişangahının olmaması ve silahın aşırı parlak namlu flaşı, silahla hem birinci şahıs hem de omuz üstü perspektiflerde nişan almayı zorlaştırıyor, ancak bu sorunu çözmenin yolları var.


İyi tarafından bakıldığında, HMG ciddi bir etkiye sahiptir; temelde tam otomatik bir Slugger'dır; Helldivers 2'deki en iyi birincil silahlardan biridir ve yüksek hasarı ve sersemletme yetenekleriyle ünlüdür. Makineli tüfek, Automaton Scout Striders ve Heavy Devastators'ın kurşun geçirmez kalkanlarını parçalayabilir ve tıpkı Autocannon, Railgun ve Anti-Materiel Rifle gibi Hulk'ları göz yuvalarına ateş ederek öldürebilir. HMG, Chargers'ı arka taraftaki tek şarjörle öldürmeyi başaramıyor, ancak her iki Spewer varyantını da oldukça iyi bir şekilde öldürebiliyor.


HMG'nin gerçekten parladığı bir durum bulmak zor. Düşük cephane kapasitesi, kalabalıkları temizleme konusunda diğer makineli tüfeklere göre önemli ölçüde daha kötü olmasına neden oluyor ve zırhlı hedefleri hızlı bir şekilde öldürebilmesine rağmen, bu alandaki Otomatik Topla karşılaştırıldığında sönük kalıyor. Şu an itibariyle normal MG-43 Makineli Tüfek gibi kullanılması en iyisidir, ancak şarjörde daha az mermi vardır ve hafif araçları ezme eğilimi vardır.


Ağır Makineli Tüfek Nasıl KullanılırAğır Makineli Tüfek, uzun ve sabit yeniden yükleme animasyonu nedeniyle botlara karşı en iyi şekilde kullanılır. Oyuncuların Terminidlere karşı bu kadar ağır bir silahı yeniden yüklemek için zamanları ve yerleri olmayacak, bu yüzden bunu batı galaktik cephesine götürmek en iyisi.


Özel bir ağır makineli nişancı için en iyi hedefler şunlardır:


 • İzci Yoldaşları

 • Yıkıcılar

 • Vahşiler

 • Hulk'lar


Silahın sınırlı mühimmatı nedeniyle HMG'nin sıradan Raider ekiplerine karşı kullanılması tavsiye edilmez. Bununla birlikte, eğer yukarıdaki öncelikli hedeflerden herhangi biri de ateş hattındaysa, Raiders'ı hortumla yıkamak kötü bir fikir değildir. Ek olarak, Helldivers 2'deki en iyi hafif zırh setlerinden biri olan FS-38 Eradicator gibi geri tepme azaltma özelliğine sahip bir zırh seti kullanmanızı önemle tavsiye ederiz .


HMG ile en iyi sonuçları elde etmek için, onu etkili bir şekilde nasıl kullanacağınıza dair bazı ipuçları aşağıda verilmiştir:


 • Ateş etmeden önce çömelin veya yüzükoyun yatın.

 • Tam otomatik ateş ederken üçüncü şahıs moduna geçin ve mermi izleyicilerinin nişan almanıza rehberlik etmesine izin verin.

 • HMG, Strider kalkanlarını delip geçiyor. Biriyle karşı karşıya kaldığınızda, pilotu öldürmek için kalkanlarının ortasını hedefleyin.

 • Çoğu karşılaşma için 450RPM ateşleme modunu kullanın.

 • Yalnızca düşmanlar çok yakındayken 1200RPM moduna geçin.


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page