top of page

Helldivers 2: Makineli Tüfek Nöbetçisi ve Gatling Nöbetçisi

Makineli Tüfek Nöbetçisini ucuza mı alacaksınız yoksa Gatling Nöbetçisi için para mı biriktireceksiniz? İşte Helldivers 2'de ihtiyacınız olan otomatik taret.Makineli Tüfek ve Gatling Nöbetçileri, Helldivers 2'deki her savunma pozisyonunun omurgasını oluşturan iki taktiktir . Her ikisi de 360 ​​derecelik geniş bir yarıçap içindeki düşmanları hedef alabilen (parçalayabilen) otomatik taretlerdir.


Makineli Tüfek Nöbetçisi ve Gatling Nöbetçisi, oyun içi açıklamalarda yeterince detaylandırılmayan birkaç fark dışında oldukça benzerdir. Helldivers 2'de her iki nöbetçinin de kilidi erken açılabileceğinden , zorluklarla kazandığınız Talep Fişlerinizi bunlardan yalnızca birinin kilidini açarak kaydetmek isteyebilirsiniz . Peki hangisi olmalı? Hadi bulalım.


Helldivers 2'de Makineli Tüfek Nöbetçisini mi yoksa Gatling Nöbetçisini mi Almalısınız?Gatling Sentry, üstün atış hızı nedeniyle Helldivers 2'de Makineli Tüfek Sentry'den saniyede daha fazla hasar verir . Her ikisi de mermi başına aynı hasarı verirken, Gatling Sentry'nin inanılmaz atış hızı, düşman gruplarını çok daha hızlı kesmesine olanak tanıyor.


Helldivers 2'de yüksek zorluktaki görevleri oynarken Gatling Sentry'nin neden daha iyi bir seçim olduğunu anlayacaksınız . 7. seviye ve üzeri görevlerde düşmanlar çok daha hızlı ve daha fazla sayıda ortaya çıkar. Birçok küçük (çöp) düşmanla ve büyük sağlık havuzlarına sahip düşmanlarla karşılaşacaksınız. Gatling Sentry hepsini parçalayacak ve Helldivers 2'deki Chargers gibi zırhlı düşmanlara odaklanmanıza olanak tanıyacak . Ancak Makineli Tüfek Nöbetçisi o kadar etkili olmayacak.


Ancak bu atış hızı aynı zamanda Gatling Sentry'nin cephanesinin çok daha çabuk tükeneceği anlamına da geliyor. Hedefler arasında geçiş yaparken ateş etmeye devam ediyor ve değerli mühimmatı boşa harcıyor. Öte yandan Makineli Tüfek Nöbetçisi, daha yavaş atış hızı ve yalnızca bir hedefe kilitlendikten sonra ateş etmesi nedeniyle sürekli destek sağlamak için savaş alanında daha uzun süre dayanır.Makineli Tüfek Nöbetçisi

Toplama Nöbetçisi

Gereklilik

3. seviye

Seviye 5

Maliyet

1.500 R

4.000 R

Kullanım Alanları

Sınırsız

Sınırsız

Sakin ol

3 dakika

3 dakika

Ateş Hızı

Orta

Son derece yüksek

Cephane Sayısı

Sınırlı

Sınırlı

Cephane Tüketimi

Yalnızca hedefe ateş eder

Hedefe dönerken ateş eder

Taret Dönüşü

Karşılaştırıldığında daha hızlı döner

Karşılaştırıldığında biraz daha yavaş dönüyor

Penetrasyon

Hafif Zırh

Hafif Zırh

Helldivers 2'de tek başına kurulum yapan yeni bir oyuncuysanız , düşük ila orta zorluktaki görevler için Makineli Tüfek Nöbetçisini edinin. Uzun vadeli bir yatırım arıyorsanız, intihardan cehenneme dalış görevlerine yönelik Gatling Nöbetçisini edinin.


Robotik Atölyesi, Helldivers 2'deki nöbetçileri yükseltmek için mükemmel gemi modüllerine sahiptir . Cephane sayılarını yüzde 50 artırabilir ve daha fazla düşmanı hedef almaları için daha hızlı dönmelerini sağlayabilirsiniz. Başka bir deyişle, Gatling Sentry'nin tüm zayıf noktalarını ortadan kaldıracak ve oyunu daha da iyi hale getireceksiniz.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page