top of page

Helldivers 2: Kaçınmanız Gereken 8 Strateji

Helldivers 2 oyuncuları çok sayıda harika Stratagem'e erişebilir, ancak bunların hepsi diğerleri kadar güvenilir değildir. İşte kaçınılması gerekenlerden bazıları.  • Helldivers 2'deki Orbital Gatling Barrage gibi bazı taktikler daha zorlu düşmanlara karşı mücadele edebilir, bu nedenle oyuncular akıllıca seçim yapmalıdır.

  • Oyuncular, ağır zırhlı düşmanlarla başa çıkmak için Orbital Airburst Strike gibi seçeneklerden kaçınmalı ve bunun yerine daha güçlü stratejilere odaklanmalıdır.

  • A/MG-43 Makineli Tüfek Nöbetçisi gibi belirli taktikler iyi olabilir, ancak oyuncular Gatling Sentry gibi daha iyi seçenekleri beklemeli.


Helldivers 2, oyuncuları Terminidler veya Otomatların robotik güçleri olarak bilinen böcek benzeri yaratıklara karşı demokrasi mücadelesine girme umuduyla birlikte çalışmaya teşvik eden olağanüstü bir çok oyunculu nişancı oyunudur. Bu saldırganlara karşı kullanılan başlıca silahlar silahlar olsa da, oyuncular Stratagem'ler aracılığıyla başka destek çağırabilirler.


Yakın zamanda eklenen mekanik kıyafet veya 500 metrelik bomba gibi bu stratejilerden birçoğu inanılmaz derecede faydalı olsa da, oyuncuların talep fişlerini harcamaktan kaçınması gereken başka stratejiler de var. Helldivers 2 deneyiminden en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için kaçınılması gereken stratejiler bunlardır .


8

Yörünge Toplama Barajı

Sınırsız Olmasına Rağmen Güçlü DeğildirYörünge taktikleri, özellikle de genellikle sınırsız kullanıma sahip olmaları ve kısa bekleme süreleri nedeniyle, bir göreve giderken muhtemelen her oyuncunun ekipmanının bir parçası olacaktır. Ancak satın almak için yenilerini ararken oyuncular yine de Orbital Gatling Barrage'dan kaçınmalıdır.


Yüksek patlayıcı mermiler daha küçük düşmanlara hasar verebilir ancak daha zorlu zorluklar sırasında daha zorlu düşmanlarla karşılaşıldığında , özellikle de Otomatlarla karşı karşıya gelindiğinde yine de mücadele edecektir. Bu nedenle Helldivers 2 oyuncuları bu stratejiden kaçınmalı ve bunun yerine daha güçlü bir şeyi hedeflemelidir.


7

Yörüngesel Hava Patlaması Saldırısı

Ağır Zırhlı Düşmanlara Karşı SavaşılamazBazı oyuncular Helldivers 2'deki Orbital Airburst Strike'ın küçük düşman gruplarıyla başa çıkma amacına uygun olduğunu düşünse de , ne yazık ki ağır zırhlı düşmanlarla uğraşırken yetersiz kalıyor .


İlk bakışta ikna edici görünse de, oyuncular yörünge kanonları için bu seçeneği satın almaktan kaçınmak ve bunun yerine talep fişlerini saklayarak daha sonraki seviyelerde kilidi açılacak diğer stratejilerden birini satın almak isteyebilirler. Sadece küçük düşman gruplarıyla başa çıkamayan, aynı zamanda ağır zırhlarla da saldırma gücüne sahip olan Orbital Lazer harika bir seçimdir.


6

Kartal 110MM Roket Bölmeleri

Daha Büyük Bir Bombaya Gitmek Daha İyiOyuncunun kullanabileceği Kartal taktikleri, Helldivers 2'de mevcut olan en güçlü saldırı stratejilerinden bazılarıdır . Bu nedenle neredeyse her biri bir görevde değerli bir amaç taşıyor ve bu da onu Helldivers 2'de harika bir seçim haline getiriyor . Ancak oyuncuların kaçınmak isteyebileceği bir seçenek var.


Eagle 110MM Roket Bölmeleri oldukça güçlü olabilir, ancak otomatik olarak mevcut en büyük düşmanı hedef aldığından oyuncular neyi vuracağını seçmek için ihtiyaç duydukları kontrole sahip olmayacaklar. Bu nedenle oyuncular bunun yerine, ilk önce Hangar'dan açılabilen düzenli hava saldırıları gibi diğer Eagle seçeneklerine odaklanmak isteyebilirler.


5

AX/AR-23 "Bekçi Köpeği"

Oyuncuların Kendilerini Yaralama OlasılığıÇağrı Süresi

5 saniye

Kullanım Alanları

Sınırsız

Bekleme süresi

480 saniye

Özellikler

Hellpod ve Sırt Çantası

Helldivers 2'de oyuncuların şu anda kullanabilecekleri iki drone var . Oyuncuyu özgürce takip etmek ve onları korumak için düşmanlarına ateş etmek için bir sırt çantasına bağlanırlar. Ancak dost ateşinin yakınlığı ve riskleri nedeniyle bu tür taktiklerin yarardan çok zarar getirmesi muhtemeldir.


İnanılmaz derecede ölümcül bir silah taşıyan bu drone, bir görev sırasında birçok durumda oyuncuya son gülen kişi olacaktır ve bu, yardımcı olmaktan çok sinir bozucu olabilir. Bu nedenle bu seçenekten kaçınmak en iyisidir.


4

A/MG-43 Makineli Tüfek Nöbetçisi

Daha İyi Taretler İçin TasarrufÇağrı Süresi

3 saniye

Kullanım Alanları

Sınırsız

Bekleme süresi

180 saniye

Özellikler

Hellpod ve Nöbetçi

Oyuncunun zorlukla kazandığı talep fişleriyle satın alınabilecek tüm stratejiler arasında en önemli seçeneklerden biri, çok çeşitli nöbetçi kuleleridir. Ancak oyuncular satın alırken sabırlı olmalı ve ilk seçenek olan A/MG-43 Makineli Tüfek Sentry'den kaçınmalıdır.


Bu silah hala harika olmasına rağmen, aynı bölümden satın almak için daha iyi seçenekler var ve oyuncuların ilkinden sonra kilidini hızlı bir şekilde açmaları muhtemel. Oyuncular bunun yerine Gatling Nöbetçisini satın almalıdır. Bu, Makineli Tüfek gibi çalışır ancak çok daha fazla mermi ateşler.


3

A/ARC-3 Tesla Kulesi

Müttefiklere Zarar Verme Olasılığı Daha YüksekÇağrı Süresi

3 saniye

Kullanım Alanları

Sınırsız

Bekleme süresi

150 saniye

Özellikler

Hellpod ve Nöbetçi

Oyuncuların muhtemelen parçası olacağı en yaygın görev türlerinden biri, hem Terminidler hem de Otomatlar için savunma görevleridir. Görev için doğru stratejilere sahip olmak önemlidir, ancak teoride iyi gibi görünen bazı stratejilerden bile kaçınılması daha iyi olur. Tesla Kulesi , değerinden daha tehlikeli olmasına rağmen Köprü için açılan son stratejilerden biridir .


Bu elektrikli çubuğun kullanılması hem yakındaki düşmanlara hem de eğilimli olmadıkları sürece yakınında yürüyen müttefiklere zarar verecektir. Bu, birçok kazara ölüme neden olabilir ve yaklaşan düşmanları bile yenemeyebilir.


2

MD-6 Anti-Personel Mayın Tarlası

Teorik Olarak Harika Ama Hasar YokÇağrı Süresi

3 saniye

Kullanım Alanları

Sınırsız

Bekleme süresi

180 saniye

Özellikler

Patlayıcı ve Hellpod


İlk bakışta, Anti-Personel Mayın Tarlası, savunma görevine katılan herhangi bir Helldivers 2 oyuncusu için mükemmel bir strateji seçeneği gibi görünüyor. Ne yazık ki, bu mayınlar oyuncunun başlangıçta umduğu kadar fazla hasar vermiyor ve bu nedenle mayın alanı hızla tükeniyor. Daha düşük zorluklarda oynarken bu iyi olabilir, ancak oyuncu muhtemelen bunu hızla kullanamayacaktır.


Bunun yerine, Helldivers 2'deki bir oyuncunun oyunu tamamen satın almaktan kaçınması ve bunun yerine Mühendislik Körfezi'ndeki diğer mevcut seçenekler için para biriktirmesi daha iyi olacaktır .


1

Yörüngesel Duman Saldırısı

Hasara Odaklanmak Daha İyiÇağrı Süresi

1 saniye

Kullanım Alanları

Sınırsız

Bekleme süresi

100 saniye

Özellikler

Patlayıcı ve Orbital

Orbital Smoke Strike, oyuncuların muhtemelen Helldivers 2'deki oyunlarının başında kilidini açabilecekleri bir Köprü Stratejisidir . Bununla birlikte, bir oyuncu, sis perdesinin bunun için mükemmel bir öneri olduğu için kendisine sunulan her yeni şeyi satın almaya teşvik edilmemelidir.


Duman Saldırıları, düşmanın oyuncuyu görmesini engelleyen bir sis örtüsü oluşturur. Otomatlarla uğraşırken bu mükemmel olabilir . Ancak, yalnızca birkaç oyuncuyla oynuyorsanız bundan kaçınmak ve bunun yerine hasar veren stratejiler kullanmak daha iyidir.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments