top of page

Helldivers 2 God of War'ı 1 Büyük Kategoride Yendi

Helldivers 2'nin son sürümü, etkileyici bir kategoride God of War'ı geride bırakıyor ve oyun zorlu lansmanının ardından toparlanmaya çalışıyor.

Helldivers 2, beklenen lansmanının ardından God of War'ı geride bırakarak Sony'nin Steam'de şimdiye kadar en çok oynanan oyunu oldu. Helldivers 2, çok sayıda nişancı hayranının ilgisini çeken güçlü bir oynanışa sahip olsa da , bazı kullanıcılar zorlu çıkışından sonra hayal kırıklığına uğradı, ancak bu, Steam'deki diğer Sony ağır sıkletlerinden daha iyi performans göstermesini engellemedi .

God of War, Ocak 2022'de Steam'de piyasaya sürüldü. Diğer yüksek profilli Sony oyunlarına benzer şekilde, Steam'de piyasaya sürülmesi, PlayStation'daki ilk lansmanından çok sonra gerçekleşti ve bu da muhtemelen eşzamanlı en yüksek oyuncu sayısını engelledi. Buna rağmen 73.000'in üzerinde oyuncuya ulaşarak zirveye ulaştı ve oyunu daha önce PlayStation'dan satın alamayanların büyük beğenisini kazandı. Buna karşılık Helldivers 2 , hem PlayStation hem de PC'de eşzamanlı olarak piyasaya sürülmesinden yararlandı ve bir açıdan popüler nişancı oyunu, Steam'de piyasaya sürülen tüm Sony oyunlarını geride bıraktı.


Twitter hesabı SteamDB, Sony'nin Steam'de en çok oynanan oyunlarını gösteren bir resim yayınladı; Helldivers 2 şu anda 81.000'den fazla kullanıcıyla en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısıyla bu yığının en üstünde yer alıyor. Daha önce bahsettiğimiz God of War ikinci, Horizon Zero Dawn Complete Edition üçüncü, The Last of Us Part 1 ise dördüncü sırada yer alıyor. İlk Helldivers'ın popülaritesi ve Helldivers 2'nin umut verici oynanışı, oyunun beklenen diğer Steam sürümlerinden açık ara daha iyi performans göstermesine neden oldu. Ancak Helldivers 2 kullanıcıları oyunun çıkışının ardından eşleştirme, oturum açma ve çökme sorunları da dahil olmak üzere sinir bozucu hatalarla karşılaştı. Arrowhead kısa süre önce PC oyuncuları için bazı kullanıcılar için eşleştirmeyi iyileştiren bir Helldivers 2 yaması yayınladı , ancak birçok hayran hala sorun bildiriyor. Arrowhead, PlayStation kullanıcılarının yakında benzer bir yama bekleyebileceğini doğruladı.


Steam'de Tüm Zamanların En Yüksek Eşzamanlı Oyuncu Sayısına Sahip Sony Oyunları


  1. Helldivers 2 - 81.840 oyuncu

  2. Savaş Tanrısı - 73.529 oyuncu

  3. Horizon Zero Dawn Tam Sürüm - 56.557 oyuncu

  4. The Last of Us Bölüm 1 - 36.496

  5. Geçen Günler - 27.450

  6. Uncharted: Legacy of Thieves Koleksiyonu - 10.851 oyuncu

Sony tarafından yayınlanan diğer oyunlara karşı adil olmak gerekirse, God of War ve The Last of Us Part 1, PlayStation'daki ilk lansmanlarından yıllar sonra Steam'de piyasaya sürüldü ve Horizon Zero Dawn Complete Edition, temel sürümün piyasaya sürülmesinden birkaç yıl sonra piyasaya sürüldü . öğle yemeği. Bu faktörler muhtemelen Helldivers 2'nin lehine oynasa da , başarısı hala hafife alınacak bir şey değil.

Yakın zamanda yapılan bir sızıntı, Sony'nin bir sonraki PlayStation oyunlarının PC'ye taşınacağını ortaya çıkardığını iddia etti . Listede The Last of Us Part 2 , God of War Ragnarok , Demon's Souls , Gran Turismo 7 ve Ghost of Tsushima yer alıyordu . Etkileyici kadro muhtemelen PC hayranları için heyecan verici bir olasılık, ancak listenin hala doğrulanmadığını göz önünde bulundurarak muhtemelen heyecanlarını kontrol altında tutmaya çalışmalılar.İlgili Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page