top of page

Helldivers 2 FPS'yi ve Oynanışı İyileştirmek için En İyi Bilgisayar Ayarları

Performans ve görsellik arasında bir orta yol mu arıyorsunuz? İşte Helldivers 2'de optimum deneyim için en iyi bilgisayar ayarları.Helldivers 2 sizi devasa böcek benzeri yaratıklar ve azgın makinelerle dolu uzaylı gezegenlere götürüyor. Onlara en güçlü stratejileri uygulamak,özgürlük ve demokrasiyi galaksiye yaymanın yalnızca ilk adımıdır. Optimum oyun deneyimi sağlamak için en iyi bilgisayar ayarlarını da bilmeniz gerekir.


En son güncellemenin , tüm platformlarda daha fazla kararlılık sağlamak için çeşitli performans iyileştirmeleri sunduğunu unutmayın . Daha fazla oyuncu Terminidlere ve Otomatlara karşı Galaktik Savaşa katılmaya karar verdikçe bu güncellemelerin yayınlanmaya devam etmesi muhtemeldir . Mümkün olan maksimum FPS'de düşman gruplarını yerle bir etmek için grafik ayarlarınızı değiştirdiğinizden emin olun.


Helldivers 2'de FPS'yi Artırmak için En İyi Grafik AyarlarıBurada amaç Helldivers 2'yi optimize ederken bir orta yol bulmak . İşbirliğine dayalı nişancı oyununun görsel olarak çekici görünürken akıcı bir his vermesini ve orta ve düşük seviyeli sistemlerde mümkün olan maksimum FPS'yi artırmasını istiyoruz.


Aşağıda belirtilen ayarları başlangıç ​​noktası olarak düşünün. Eskimiş bir Nvidia GeForce GTX 1080 veya AMD eşdeğerinde size minimum 100 FPS vermeliler . Donanımınıza veya hedeflediğiniz performansa göre bunları değiştirmekten çekinmeyin.


Grafik ayarlarına geçmeden önce, "Görüntüleme" seçeneğine giderek "Render Ölçeği" ayarınızı Ultra Kalite veya Yerel olarak ayarlayın. İlki, grafikleri biraz bulanık hale getirirken FPS sayınızı artıracaktır. İkincisi, oyunun çarpıcı görünmesini sağlayarak tam tersini yapacak, ancak bir düzine veya daha fazla kareye mal olacak. Kayıp karelerin buna değip değmeyeceğine kendiniz karar verebilirsiniz.


Ayar

Değer

Hareket bulanıklığı

0

Alan derinliği

Kapalı

Çiçek açmak

Açık

Keskinlik

1

Doku kalitesi

Yüksek

Nesne Ayrıntı Kalitesi

Orta

İşleme Mesafesi

Yüksek

Gölge kalitesi

Orta

Partikül Kalitesi

Düşük

Yansıma Kalitesi

Orta

Alan Kalitesi

Düşük

Çevresel perdeleme

Açık

Ekran-Uzay Küresel Aydınlatma

Kapalı

Bitki Örtüsü ve Moloz Yoğunluğu

Yüksek

Arazi Kalitesi

Orta

Hacimsel Sis Kalitesi

Orta

Hacimsel Bulut Kalitesi

Orta

Aydınlatma Kalitesi

Orta

Kenar Yumuşatma

Açık

Helldivers 2'de Oynanışı İyileştirmek için En İyi Ayarlar


Grafiklerinizde ince ayarlar yapmanın yanı sıra, yaşam kalitesini iyileştirmek için değiştirilebilecek ayarlar da vardır. Bu ayarlar saniyedeki kare sayınızı artırmayı amaçlamaz. Görünürlük, amaç, gezinme vb. gibi oyun özelliklerini geliştirirler.


Sekme

Ayar

Değer

Nasıl Yardımcı Olur?

Oynanış

Nişan Alma Modunu Hatırla

Silah Başına

Favori silahlarınızın dürbünlerini manuel olarak ayarlama ihtiyacını ortadan kaldırır .

Görüntülemek

Dikey Görüş Alanı

90

Balık gözü efekti pahasına çevrenizdeki dünyanın daha fazlasını görüntüleyerek genel çevresel görünürlüğünüzü artırır.


Ekran modu

Tam ekran

Arka planda çalışan uygulamalardan gelen bildirimler konusunda endişelenmeden daha iyi bir sürükleyicilik ve performans sağlar.

Ses

Sesli sohbet

Konuşmak için bas

Çatışmalar sırasında sinir bozucu parazit ve gürültü göndermeyerek takım arkadaşlarınıza merhamet edin.

HUD

Head Up Display (HUD) Ölçeği

0,75

HUD'unuzun boyutunu azaltarak görünürlüğü artırır.


Retikül Görünürlüğü

Görünür

Koşarken veya kalçanızla ateş ederken bile artı işaretini her zaman göstererek nişan alma yeteneğinizi geliştirir.


Pusula Sıra Yönleri

Görünür

Pusulanıza kuzeybatı ve güneydoğu gibi ek yönler ekleyerek iletişimi geliştirir.


Harita Navigasyon Modu

ayrılmış

Ek kontrollere ihtiyaç duymadan mini haritadaki konumları hızlı bir şekilde pinglemenize ve işaretlemenize olanak tanır .

Ulaşılabilirlik

Şebeke Rengi

Tercihinize göre

Düşman grupları üzerinizdeyken hedefinizi öncelikli hedeflere odaklamanıza yardımcı olur.

Helldivers 2'de FPS ve Ping Nasıl Gösterilir?Ayarlarda görünmeyen önemli bir diğer şey ise Helldivers 2'de FPS sayacını etkinleştirme seçeneğidir . Bunu oyun içinde klavyenizdeki F2 veya F5 tuşlarına basarak yapabilirsiniz. Yalnızca FPS'nizi gerçek zamanlı olarak değil, donanımınız ve internet bağlantınızla ilgili diğer ölçümleri de görebileceksiniz. Bu, kullanılan VRAM miktarını, oluşturulan iş parçacıklarını, yaşanan paket kaybını ve en önemlisi ping/gecikme sürenizi içerir.


Comments


bottom of page