top of page

Helldivers 2 Bir Devasa Oyuncu Sayım Aşamasını Daha Geçti

Devam eden kapasite sorunlarına rağmen Helldivers 2'nin popülaritesi devam ediyor ve çevrimiçi oyun eş zamanlı oyuncular için bir kilometre taşı daha kırdı.

Devam eden giriş ve sunucu kapasitesi sorunlarına rağmen Helldivers 2 büyümeye devam ediyor, bu sefer yeni bir eş zamanlı oyuncu toplamını geçerek son derece popüler nişancı oyunu Counter Strike 2'yi geride bırakıyor . Helldivers 2'nin anlık başarısı , giriş yapmaya çalışan çok sayıda oyuncuya uyum sağlamakta zorlanan Arrowhead Game Studios için hem bir lütuf hem de bir lanet oldu. Stüdyo ve ekip, oyunun büyük bir başarıya dönüştüğünü görmekten mutlu olsa da, Steam'de eş zamanlı olarak en çok oynanan Sony tarafından yayınlanan oyun haline gelen arka uç sorunları, deneyimi geride tutmaya devam etti.

Arrowhead perde arkasında sunucu kapasitesini artırmak için çalışmaya devam ederken, stüdyo üyelerinin hayranlara oyunu satın almayı bırakmalarını önerdiği bir noktaya geldi. Geçtiğimiz günlerde Arrowhead CEO'su Johan Pilestedt, oyunu satın almaları gerekip gerekmediğini merak eden bir hayrana yanıt vererek Helldivers 2'nin sunucular mevcut kapasiteyi destekleyene kadar beklemeye değer olduğunu öne sürdü. Ancak görünen o ki çoğu oyuncu, Steam'deki eşzamanlı sayılar artmaya devam ettikçe, hatta sürekli olarak listelerin en üstünde yer alan bir oyunu atlayarak katılmak için sabırsızlanıyor.


SteamDB listelerine göre , 20 Şubat'ta Helldivers 2, 457.649'luk zirve sayısına ulaşarak başka bir büyük eş zamanlı oyuncu dönüm noktasına ulaştı. Oyuncu sayıları artmaya devam ederken, potansiyel olarak zaten zorlu olan sunucu kapasitesi sorununu daha da ağırlaştırırken, bu son başarı önemlidir, çünkü Helldivers 2 için tüm zamanların en yüksek rakamı, o dönemde Counter-Strike 2'yi en üst noktadan almaya yetmişti . her gün, genellikle gerçekleşmeyen bir şey. Yakın zamanda tam teşekküllü bir devam oyunu olacak şekilde güncellenen eski CSGO , oyuncu listelerinde sürekli olarak üst sıralarda yer alıyor , bu nedenle günün herhangi bir noktasında başka bir oyunun onu tamamen atladığını görmek topluluktaki birçok kişi için şaşırtıcıydı.Helldivers 2'yi Kaç Kişi Oynuyor?


Reddit başlığında birçok kişinin belirttiği gibi, bunun diğer unsuru da bu sayıların yalnızca oyunun Steam tarafına ait olmasıdır, dolayısıyla PlayStation Network'te belirli oyuncu numaralarını bilmenin bir yolu yoktur. Helldivers 2 , Destiny 2'nin Steam'de tüm zamanların eş zamanlı zirvesini geride bırakmanın yanı sıra PSN'in güçlü oyuncuları Fortnite ve Call of Duty'den daha iyi performans göstermesi de dahil olmak üzere pek çok önemli kilometre taşını çoktan geçtiğinden , oyunun çok büyük bir katılım sağladığı açık .

Ne yazık ki, topluluğun Helldivers 2'ye lansman haftasında gösterdiği iyi niyetin bir kısmı, pek çok sorunun devam etmesi nedeniyle yavaş yavaş etkisini yitiriyor gibi görünüyor. Aslında, Helldivers 2'nin Steam'deki kullanıcı derecelendirmesi , giderek daha fazla oyuncunun devam eden kapasite ve oturum açma sorunlarıyla ilgili olumsuz temelli incelemeler ve görüşler bırakmasıyla Karışık'a düştü . Arrowhead oyunu rahatsız eden mevcut sorunlara bir son verdiğinde bu görüşlerin değişmesi muhtemeldir, ancak o zamana kadar işler iyileşmeden önce biraz daha kötüleşmeye devam edebilir.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page