top of page

Helldivers 2 Bas-Konuş Nasıl Etkinleştirilir

Bas-konuş, konuşmak istediğinizde bir düğmeye basarak takım arkadaşlarınızla konuşmanıza olanak tanıyan kullanışlı bir özelliktir. Bunu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.Arrowhead Game Studios tarafından geliştirilen Helldivers 2 , aksiyon ve yoğunlukla dolu bir nişancı video oyunudur. Oyun sizi becerilerinize ve sabrınıza meydan okuyan zorlu uzaylılarla dolu Süper Dünya dünyasına götürüyor.


Daha iyi kazanma şansı için düşmanlarınızla tek başınıza mücadele etme veya arkadaşlarınızla takım kurma seçeneğiniz var . Herkes birlikte konuşup plan yaptığında uzaylılara daha akıllıca saldırabilir ve daha iyi savunabilirsiniz. Konum işaretleri ve hızlı komutlar iletişime yardımcı olsa da, Helldivers 2'de ekibinizle iletişim kurmanın en iyi yolu bas-konuşu etkinleştirmektir. Bu kullanışlı özellik, gerektiğinde konuşmanıza olanak tanır. Neyse ki Helldivers 2'de bas-konuş özelliğini etkinleştirmek basit bir işlemdir. Bu kılavuz size bu konuda yol gösterecektir.


Bas-konuş , Helldivers 2'de takım arkadaşlarınızla konuşmak istediğinizde bir düğmeye basmanıza olanak tanıyan kullanışlı bir özelliktir . Sadece ihtiyacınız olduğunda düğmeye basıp konuşabileceğiniz için ekstra gürültüyü önlemenize yardımcı olur.


Bas-konuş özelliğini etkinleştirmek için şu adımları izleyin:


  • Menü penceresini açın ve “Seçenekler” sekmesine gidin

  • “Sesli” seçeneğine gidin ve listede alttan ikinci “Sesli Sohbet” seçeneğini arayın.

  • Ok simgesine tıklayarak bas-konuş seçeneğini seçin.

  • Sekme tuşuna basarak bu seçeneği PC'de etkinleştirin. PlayStation kullanıcıları Triangle tuşuna basarak bas-konuş moduna geçebilirler. Xbox kumandasındaysanız işi bitirmek için Y tuşuna basmanız yeterlidir.


Bas-konuş özelliğini başarılı bir şekilde etkinleştirdikten sonra, bunun nasıl kullanılacağını bilmek önemlidir. Ayarlarda etkinleştirilmiş olsa bile, belirli bir düğmeye basarak bas-konuş özelliğini etkinleştirmeniz gerekecektir. PC'de takım arkadaşlarınızla bas-konuşmak için Caps Lock'u basılı tutun. PlayStation 5 veya Xbox kontrol cihazı kullanıcılarının bir düğme atamak için birkaç adımı izlemeleri gerekiyor:


  • Menüyü açın ve 'Seçenekler' sekmesine gidin.

  • “Denetleyici” sekmesine gidin ve “Bağlamaları Seç”e tıklayın.

  • Daha sonra “İletişim” sekmesine gidin.

  • “Sesle Etkinleştirme (PTT/PTM)” seçeneğini seçin ve ona basarak bir düğme atayın.

  • Kumandanızda şu anda kullanılmayan tuşları seçin.


Güncellenen ayarlarla artık takım arkadaşlarınızla size atanan bas-konuş düğmesini kullanarak iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca Mikrofonu Aç ve Sessize Al gibi başka seçenekleriniz de var.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page